İçeriğe Yönlendir

2004 Fiesta / Triger&V Kayış Değişim

Mert Emre ŞAMCI

Recommended Posts

Levent Güzelkalp

Bu konu da önemli. Siz yazınca aklıma geldi. Bir defa kalorifer hortumu bir defa da radyatör üst hortumu patladı. Çıkanlar 15 yıllık orijinal Motorcraft markaydı.
Şehir içinde olmasam yolda bırakırdı kesinlikle.
2 yıl önce benimde hortum patladı tümünü degistirdim ama yerli idi tam takim olarak bagajında bir takım yedekle geziyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Sani Gerşon yazdı:

Valeo'nun devirdaimi 300TL iken (motocraft ne kadardır bilemiyorum ama 2 katı falan olmalı)

https://www.aloparca.com/yedek-parca/VALEO/Devirdaim/506472/61074

Trigerde 100TL değişiyorken,

V kayışı da 300 iken,

Hepsi beraber 600TL nasıl olacak?

Hocam vallahi bilemedim şimdi. Adamlar koca sanayinin içinde fordun yedek parçacısı. Yedek parçacı değil direk ford yedek parçacısı. İnternet yorumlarıda güzel açıkcası. Sizin attığınız V kayış seti diyor. Benim 100-150₺ fiyat dediğim sadece V kayışı

Recep Selim Kaya yazdı:

Bu konu da önemli. Siz yazınca aklıma geldi. Bir defa kalorifer hortumu bir defa da radyatör üst hortumu patladı. Çıkanlar 15 yıllık orijinal Motorcraft markaydı.

İsim olarak ne almam gerekir. Onları da değiştireyim. Radyatör üst hortumu, radyatör alt hortumu ve kalorifer hortumu mu değişecek? Değişim sırasında antifrizimiz ziyan oluyor mu. Daha yeni koydumda 😁

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Hocam vallahi bilemedim şimdi. Adamlar koca sanayinin içinde fordun yedek parçacısı. Yedek parçacı değil direk ford yedek parçacısı. İnternet yorumlarıda güzel açıkcası. Sizin attığınız V kayış seti diyor. Benim 100-150₺ fiyat dediğim sadece V kayışı

İsim olarak ne almam gerekir. Onları da değiştireyim. Radyatör üst hortumu, radyatör alt hortumu ve kalorifer hortumu mu değişecek? Değişim sırasında antifrizimiz ziyan oluyor mu. Daha yeni koydumda 😁

sen yedek al yanına. antifiriz bir süre kullan. değişim sırasında sular boşalacak illaki. yazık olmasın. 

Mert Emre ŞAMCI yazdı:

0541 591 5348 ford yedek parçası ergün peren. bir görüş bakalım bir fiyat al.  

çok iyi bir arkadaştır. yan sanayi ve orjinal konusunda her türlü yardımcı olur soruların varsa sorabilirsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI

Ümit hocam verdiğiniz numarayı da aradım. Ford orjinal triger seti 300₺

Ford orjinal devirdaim 300₺

Dayco V kayışı 2 li 140₺  fiyat verdi. Toplamda 740₺ yapıyor. Düz 700 yapar. Demek ki mümkünmüş sanırsam. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Ümit hocam verdiğiniz numarayı da aradım. Ford orjinal triger seti 300₺

Ford orjinal devirdaim 300₺

Dayco V kayışı 2 li 140₺  fiyat verdi. Toplamda 740₺ yapıyor. Düz 700 yapar. Demek ki mümkünmüş sanırsam. 

o zaman nerden alacağını karar vermek sende. hayırlı olsun. 

ben devamlı ordan alırım malzemelerimi. 

Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Tek tek ben de bilmiyorum ama sizin sıraladıklarımız başlıca hortumlar. LPG için de olmalı. Antifriz illaki dökülür. Ustanıza söylerseniz yeni değiştiğini bir önlem alır belki. 

Yorum bağlantısı
Emre Usta

ina marka triger kullandım.kutudan vidasına kadar çıkıyor. aracım 2011 fiesta 1.4 tdci euro 4 motor 2 sefer triger değiştirdim.4 yıl yada 90.000 km baz alarak değişim yaptırdım.devir daimi piersburg marka taktım orjinalide buydu.v kayısı önceki değişimde gates marka taktırmıştım sorun çıkmadı ancak 4 senelik kullanım sonrasında kayışta çatlamalar mevcuttu.zaten v kayışı açıkta oluyor.4 yıl donunda triger ina markada çok az boşluk oluşmaya başlamıstı.ina markadan memnunum devirdami değiştirmekte fayda var.işçilik 300 vermiştim parçalarda 600 civarı tuttuydu haziran ayında

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Recep Selim Kaya yazdı:

Benimde aynı orijinaldi hortumlar birkere bayramın 1. Günü ziyaretten gelip evin önüne park ettiğimde patladı ortada genleşen bir hortum var şişiyor orijinal sıfırı da o şekilde ortası boğaz gibi şiş sonra daralan hortum, bir kerede iş dönüşü evin önüne parkettiğimde radyatör üst hortum patlamıştı. Bende sinirlenip çoğunu değiştirmiştim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...