İçeriğe Yönlendir

C4 Grand Picasso Vtr+ 1.6 Hdi Bazen Titriyor

Erdal Ulus

Recommended Posts

Erdal Ulus

2010 Model C4 Grand Picasso Vtr+ 1.6 Hdi 110.000 km arabam var. Bir suredir garip bir arizasi var. Araba 60-70 ile giderken gaza bastigimde titretmeye basliyor. Sanki mucirli yolda gidiyor gibi belirkin bir titreme oluyor. Gazdan ayagimi cekince sorun olmuyor ama yeniden gaza basinca yine titriyor. Bu sorun 3-5 dakika suruyor. Sonrasinda araliklarla 4-5 kez tekrarliyor. 2-3 gunde bir yine benzer durum oluyor. Ustaya goturdum, on diskleri ve fren balatalarini degistirdi. 1 hafta kadar herhangi bir sorun gorulmedi, simdi yeniden zaman zaman tekliyor, titretiyor.

Bir cozum onerisi olan ya da benzer bir sorun yasayan var midir?
Tesekkur ederim

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Gaza basınca titremeyle disk ve balatanın nasıl bir bağlantısı olabilir ki ?

Bahsettiğiniz hızlarda yaşadığınız durum hangi devir aralığında oluyor ? Devir çok düşük mü kalıyor acaba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tam sağ yada tam sol kalkış yaparken kasılma atlama hissi oluyormu? oluyorsa akslar sorunludur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

otomatik debriyaj olan tip sanırım bu şanzıman? bu arada fren diski ne alaka?

Yorum bağlantısı
Erdal Ulus

Usta, "diskler cok asinmis durumda. Bundan da yapabilir" dedi. Firsat bu firsat, diski degistirdi sanirim.

Dogan Arsiray yazdı:

tam sağ yada tam sol kalkış yaparken kasılma atlama hissi oluyormu? oluyorsa akslar sorunludur.

Evet, tam sag kalkis sirasinda sanki cok sert kalmisim da 3-4 tur patinaj cekiyor gibi oluyor.

Tahir İlter yazdı:

Akslar kontrol edildi mi? 

Edilmedi  sanirim.

Sani Gerşon yazdı:

Debriyaj ne durumda?

Otomatik debriyaj. Ne durumda oldugunu cok anlayamiyorum. Ama bir sorun yok gibi

Çağlar Bayur yazdı:

otomatik debriyaj olan tip sanırım bu şanzıman? bu arada fren diski ne alaka?

Evet, otomatik debriyaj.

Yorum bağlantısı
Erdal Ulus
Oğuzkan Erışık yazdı:

Gaza basınca titremeyle disk ve balatanın nasıl bir bağlantısı olabilir ki ?

Bahsettiğiniz hızlarda yaşadığınız durum hangi devir aralığında oluyor ? Devir çok düşük mü kalıyor acaba

Devir cok da dusuk kalmiyor aslinda. Yani 60 -70 km ile giderken devir 2000 -2500 civari oluyor.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erdal Ulus yazdı:

Otomatik debriyaj. Ne durumda oldugunu cok anlayamiyorum. Ama bir sorun yok gibi

Bence debriyajını bitiyor. 110bin km bunun için gayet müsait. Bir de, ustanızı değiştirin mutlaka.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Ustanın karnı acıkmış belliki. Gaza basınca titreyen araçta disk ne alaka yani bu kadar kolay mı kazanıyor insanlar parayı. Bence de akslarda sorun var. Kontrol ettirmenizde fayda var benim görüşüm. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erdal Ulus
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Bence debriyajını bitiyor. 110bin km bunun için gayet müsait. Bir de, ustanızı değiştirin mutlaka.

Haklisiniz. Oncelikle ustanin degisim zamani gelmis de gecmis belli ki.

Oğuzkan Erışık yazdı:

Ustanın karnı acıkmış belliki. Gaza basınca titreyen araçta disk ne alaka yani bu kadar kolay mı kazanıyor insanlar parayı. Bence de akslarda sorun var. Kontrol ettirmenizde fayda var benim görüşüm. 

Duzgun ustayi buldugum zaman yapisip birakmayacagim.

tarihinde Erdal Ulus tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Erdal Ulus yazdı:

Haklisiniz. Oncelikle ustanin degisim zamani gelmis de gecmis belli ki.

Duzgun ustayi buldugum zaman yapisip birakmayacagim.

İstanbul için size usta önerisi yapacaklardır mutlaka.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...