İçeriğe Yönlendir

Würth Motor Yağı Katkısı

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Selam Abiler, Yarın 6.XXX km boyunca eskittiğim motor yağımı değiştireceğim. Önceden HX6 Shell 10-40 koymuştum şimdi bir üstü HX7 Shell 10-40 motor yağı aldım. Bugün yağ alırken internette daha önce rast geldiğim Würth Motor yağı performans iyileştirici aldım yarın koyarım diye. Siz bu Yağ katkısı hakkında ne düşünüyorsunuz? Aracımın motoru çok temiz saat gibi sadece temizliğini korusun diye satın aldım ne yağ yakma ne duman atma ne de eksiltme sorunu var. Daha önce bu katkıyı kullanan abilerim yorum yapabilir mi koymalı mıyım bir kere almış bulundum. 

kyfTFc.jpg

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Bende liqui moil ceratec isimli katkısını aldım ama koyup koymama konusunda kararsiz kaldim. Araçta yeni motor var. Ustamin dedigine gore sürtünen parçalar arasında seramik kaplama bi yüzey oluşturup sürtünmeyi azaltıyormuş. 50 bin km kadar da etkiliymis. Bununla ilgili deneyimi olanin yorumunu beklerim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yeni model yağ, en iyisidir diye bir kural yoktur, o motora be tavsiye çıkıyorsa yağ arama motorunda o konmalıdır. yağa herhangi bir katkı konması gerekmez, kötü dahi olabilir, içeriğini iyice araştırıni motor yağ yakıyor ise geçici idarelik olarak kullanılan katkılar vardır, bu iyileştirme değildir, idare etmektir.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Onur Doğan yazdı:

Bende liqui moil ceratec isimli katkısını aldım ama koyup koymama konusunda kararsiz kaldim. Araçta yeni motor var. Ustamin dedigine gore sürtünen parçalar arasında seramik kaplama bi yüzey oluşturup sürtünmeyi azaltıyormuş. 50 bin km kadar da etkiliymis. Bununla ilgili deneyimi olanin yorumunu beklerim

İçime sinmedi iade ettim ihtiyacım olmadığı için. Allah kimseyi kararsızlıkla imtihan etmesin 😓😅

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

68:13 dakika, 67:23 dakika. tam depo benzini bitimre süresi olarak ölçmüş fark olarak

içeriği boron oxide maddesi imiş.

hidroskopik özelliği bor dan geliyor anlaşılan 180 TL satış fiyatı gördüm, iddialı bir rakam azd eğil

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Motora yağdan başka bir şey konulmaz derim. Kaliteli yağlarda gerekli deterjan katkı vs. temizleyiciler mevcut zaten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Çağlar Bayur yazdı:

68:13 dakika, 67:23 dakika. tam depo benzini bitimre süresi olarak ölçmüş fark olarak

içeriği boron oxide maddesi imiş.

hidroskopik özelliği bor dan geliyor anlaşılan 180 TL satış fiyatı gördüm, iddialı bir rakam azd eğil

O zaman pek gereği yok. Hem şöyle bir şey var Labaratuvar para sahip Shell Castrol gibi Milyarlar kazanan şirketler değil de Würth mü motoru temizleyen yağı iyileştiren sihirli formülü bulacak ? 🧐

Koray Demir yazdı:

Motora yağdan başka bir şey konulmaz derim. Kaliteli yağlarda gerekli deterjan katkı vs. temizleyiciler mevcut zaten.

Bende öyle yaptım hocam zaten. HX7 nin içeriğinde kurumu pisliği bloğu zaten temizlediğini söylüyor. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Onur Doğan yazdı:

o 140hp PD dizel VW motorunda hiçbir fark yaratmamıştı.  teslerde de aynı sonuca ulaşanlar vardı youtube de. projectfarm test etmişti sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

motor katkısı aslında çok da kullanılmaması gereken bir şey olduğunu düşünüyorum onun yerine motor yağınızı lqui moly nin yüksek performanslı yağlarından birisi ile değiştiriseniz temizlik ve motor koruma açısından daha iyi olacaktır.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Murat Öngür yazdı:

motor katkısı aslında çok da kullanılmaması gereken bir şey olduğunu düşünüyorum onun yerine motor yağınızı lqui moly nin yüksek performanslı yağlarından birisi ile değiştiriseniz temizlik ve motor koruma açısından daha iyi olacaktır.

Dün itibarı ile Shell Helix HX7 10-40 Yarı Sentetik yağ tercihinde bulundum ancak Lıquı markasını çok tavsiye ediyorlar bir daha ki sefer Shell'den vazgeçirtecek kadar fark var mıdır aralarında?  Dediğiniz markaya yabancıyım biraz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

shell doğalgazdan motor yağı üretimine geçtiğinden beri ben tercih etmezdim. yeni çıkan bir yağ modeli en iyisi demek değildir, motorunuz üretildiği yılki yağ zaten kafi idi

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

shell doğalgazdan motor yağı üretimine geçtiğinden beri ben tercih etmezdim. yeni çıkan bir yağ modeli en iyisi demek değildir, motorunuz üretildiği yılki yağ zaten kafi idi

Kullanma niyetim yok ama doğalgazdan yağ üretiminin mantığı nedir? Neden tercih edilmez?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

Kullanma niyetim yok ama doğalgazdan yağ üretiminin mantığı nedir? Neden tercih edilmez?

mantığını ben de bilmem, sahada görünen: eski motora yeni janjanlı yağlar iyi gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Çağlar Bayur yazdı:

mantığını ben de bilmem, sahada görünen: eski motora yeni janjanlı yağlar iyi gelmiyor.

Orta Yaşta Opeller sıcak çalıştığı için diğer yağlar eksiltmeye diğerlerine nazaran çok terletmeye yol açıyor dedi baba ustam. Mobil veya Shell dökelim demişti.  Bu yüzden bana Shell tavsiye ettiler. Eskiden HX6 Sarı paketten koymuştum Mavi Paket HX7'yi görünce daha iyidir diye onu aldım. Sizce Shell kullanılmayacak bir yağ mı ? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Çağrı Alaf yazdı:

Sizce Shell kullanılmayacak bir yağ mı

yoo sadece eski nesil motora iyi gelecek diye bir şeyi yok aksine yağ basıncı düşebilir

Yorum bağlantısı
Ersin Gökdemir
Çağlar Bayur yazdı:

Birden aklıma " Shell Rotella 20-50 " geldi. 80 li yılların reklamlara konu olmuş meşhur yağ markası.

Hatırlarsın. Seninde tevellüd yeni değil.🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Ceratac katkıyı ben kullanıyorum. Gözle görülür bir fark hissetmezsin sanıyorum. Laboratuvar ortamında test etmek gerek böyle şeyleri.

Yağ olarak da Liqui Moly kullanıyorum. 
Yağ konusu çok su götürür olduğu için şöyle böyle demek istemiyorum. Ben bir sorun yaşamadım şimdiye dek.

Katkı için de ceratec benim gördüğüm ciddi işler yapan firmalar tarafından kullanılıyor. Tavsiye ediliyor. Bu sebeple kullanıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ersin Gökdemir yazdı:

Birden aklıma " Shell Rotella 20-50 " geldi. 80 li yılların reklamlara konu olmuş meşhur yağ markası.

Hatırlarsın. Seninde tevellüd yeni değil.🙂

kaptan yağı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Çağrı Alaf yazdı:

Dün itibarı ile Shell Helix HX7 10-40 Yarı Sentetik yağ tercihinde bulundum ancak Lıquı markasını çok tavsiye ediyorlar bir daha ki sefer Shell'den vazgeçirtecek kadar fark var mıdır aralarında?  Dediğiniz markaya yabancıyım biraz.

Tabi ki fark var heleki L.moly nin daha pahalı olan üst segment yağları var shell in yanında esamesi bile okunmaz. Almanyada bu yağ bakımlarda 20 25 bin km veriyor bakım aralığına burda da kutularında yazar aynı şekilde. Yani shell yağ ile L.moly i karşılaştırmam bile . 2. olarak motul efe gelir bence

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...