İçeriğe Yönlendir

Diş Tedavisi ve Refleks Sorunu.

Metin Mankal

Recommended Posts

Metin Mankal
(düzenlendi)
Cem Işık yazdı:

Benzer sıkıntı bende de mevcut, ağzıma yabancı bir cisim girmeye görsün. Mesela bazen arabada vs maskeyi aşağı indiriyorum boğazıma doğru, boğazıma değmesi ile öğürme geliyor. Boğazlı kazak vs giyemem misal. Zor iş vesselam. Dişçide vs de öğüre öğüre zor şer dayanıyorum ama genede zul gelir o koltuğa oturmak

Ben hipotiroiti hastasıyım..Ve tüm hipotiroit hastaları aynı şikayetten muzdarip..Düz yaka giyemez hatta kravat bile takamazlar..Bir kan testi yaptırıp tiroid değerlerinizi kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.

tarihinde Metin Mankal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Sedasyon iyidir. Çocuklara çok yapıyorlar. Eşim diş hekimi o anlatıyordu..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Metin Mankal

Bir güncelleme yapayım istedim..

Geçen hafta burada yeni açılan özel bir diş polikliniğinden eşim randevu almış..Zira diş ağrılarım artık dayanılmaz olmuştu.O kadar ki ağrı başladımı gözümden yaşlar geliyordu..Neyse randevu saatinde gittim..Boşta olan hekime yönlendirdiler beni. Oldukça genç bir bayan hekim karşıladı beni..Filme göre bir hafta antibiyotik kulanmamı söyledi..Açıkçası tereddütle yaklaştım..Çok gençti ve direk antibiyotik kullanmamı önerince geçmiş yaşadıklarımın tekrarı olacak diye düşündüm..Neyse bir hafta sonra gittiğimde ben bu dişi çekmem kurtaracağım dedi..İnşallah dedim içimden ama hiç umudum yoktu..Anestezi yapana kadar belki on sefer öğürdüm..Siz çekin hocam en iyisi bu dişi desemde yok dedi..Anestezi sonrası ağzıma bir sprey sıktı..Hiç yutkunmadan 5 dakika bekledim..Sonrasında 100 den geriye 3 er 3 er saydım..Sıfıra gelince baştan başladım..35 dakika boyunca böyle devam ettik..Hiç öğürmeden kanal tedavisini tamamladık..İnanın bu benim için mucize gibi bir şey..Diş tedavisi en büyük kabusumdu..Şu an ne ağrı ne sızı.. O kadar rahatım ki..Haftaya dolgu yapılacak..Güle oynaya yaptırırım..

Ne deyim..Siz benim kahramanımsınız dedim..Mutlu oldu..Allah senden bin kere razı olsun Zehra Hocam...

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Dişlerimden çok muzdarip olduğum için dış doktorluğu gözümde kutsal meslek haline gelmiştir Metin hocam.  Geçen salı ben de dişimi çektirdim Allah'ım bu ne rahatlama. Ayrıca üç kaplama, üç implant ve bir kaç dişe de dolgu falan yaptırıyorum. İnşallah Mart'ta bitecek ve kabuslarım uzunca bir süre sona erecek. Allah işini iyi yapan tüm dişçilerden razı olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Dişler benim de en büyük sıkıntılarımdan birisi Eyüp..Doktorum radyoterapiden sonra 5 sene içinde büyük ihtimalle dişlerin dökülecek demişti..Bu süreçte çok dikkat ettim ve 15 yılı çok az kayıpla tamamladım..

Kanal tedavi işlemi bittikten sonra hekimim Zehra ;sizinle hiç kimse böyle uğraşmadımı dedi..Evet hiç bir dişçi uğraşmadı..Biraz sabırla çok şey değişebiliyor aslında..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Metin Mankal yazdı:

Bir güncelleme yapayım istedim..

Geçen hafta burada yeni açılan özel bir diş polikliniğinden eşim randevu almış..Zira diş ağrılarım artık dayanılmaz olmuştu.O kadar ki ağrı başladımı gözümden yaşlar geliyordu..Neyse randevu saatinde gittim..Boşta olan hekime yönlendirdiler beni. Oldukça genç bir bayan hekim karşıladı beni..Filme göre bir hafta antibiyotik kulanmamı söyledi..Açıkçası tereddütle yaklaştım..Çok gençti ve direk antibiyotik kullanmamı önerince geçmiş yaşadıklarımın tekrarı olacak diye düşündüm..Neyse bir hafta sonra gittiğimde ben bu dişi çekmem kurtaracağım dedi..İnşallah dedim içimden ama hiç umudum yoktu..Anestezi yapana kadar belki on sefer öğürdüm..Siz çekin hocam en iyisi bu dişi desemde yok dedi..Anestezi sonrası ağzıma bir sprey sıktı..Hiç yutkunmadan 5 dakika bekledim..Sonrasında 100 den geriye 3 er 3 er saydım..Sıfıra gelince baştan başladım..35 dakika boyunca böyle devam ettik..Hiç öğürmeden kanal tedavisini tamamladık..İnanın bu benim için mucize gibi bir şey..Diş tedavisi en büyük kabusumdu..Şu an ne ağrı ne sızı.. O kadar rahatım ki..Haftaya dolgu yapılacak..Güle oynaya yaptırırım..

Ne deyim..Siz benim kahramanımsınız dedim..Mutlu oldu..Allah senden bin kere razı olsun Zehra Hocam...

Çok geçmiş olsun Metin Hocam. Eskiden hep merdivenaltı  yetişen dişçiler vardı, çok az doktor vardı.Çocukluktan beri kabusumuz. Bir tane implant yaptırdım 8 yıl önce, resmen matkapla deldi ve vidaladı ama hiç hissetmedim. Becerikli, genç, yeni mezun dişçiler var. Hepsi de iyi puanlarla üniversiteye gitmiş öğrenciler, ayrıca diş doktorluğu içinde de uzmanlaşmışlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal
Mustafa Yanar yazdı:

Eskiden hep merdivenaltı  yetişen dişçiler vardı, çok az doktor vardı.Çocukluktan beri kabusumuz. 

Bu sebeple hemen hemen bütün dişlerimi kaybettim, Ortaokul zamanında babam memleketlisi bir dişçiye götürdü doktor değildi, canlı canlı kanal tedavisi yaptı ondan sonrada bütün dişleri sırayla kaybettim.

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Merdiven altına gerek yok aslında..Önceki sene Ankara Mamak diş hastanesine gittim..Gelen hekime refleks sorunum olduğunu söyledim..Hiç bir şey yapmadan üniversite hastanesine gitmemi burada hiç bir şey yapamayacaklarını söyledi.Ardından Hacettepe hastanesine gittim..2 yıl sonrasına gün vermişti.Gazi üniversitesine gittim sonrasında. Orası biraz daha insaflı davrandı.9 ay gün attı..

Osman Ünal yazdı:

Bu sebeple hemen hemen bütün dişlerimi kaybettim, Ortaokul zamanında babam memleketlisi bir dişçiye götürdü doktor değildi, canlı canlı kanal tedavisi yaptı ondan sonrada bütün dişleri sırayla kaybettim.

Zamanında ahbap bir hekime sinüzit ameliyatı olmuşluğum var..17 Yaşında bir çocukken tek başına gittiğim muayenehanede uyutmadan kocaman şişlerle burnumum içindeki sinüsleri parçalamıştı.Sonrasında o haldeyken tek başına beni eve yollamıştı..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...