İçeriğe Yönlendir

Diş Tedavisi ve Refleks Sorunu.

Metin Mankal

Recommended Posts

Metin Mankal

Merhabalar arkadaşlar..Yaklaşık 15 gündür sağ kök dişim ağrıyor.Son bir kaç gündür de Kulağım ve ön dişlerimde ağrımaya başladı..Bu gün zirve yaptı ağrı..E.. dişçiye git o zaman diyeceksiniz ama sorunum da orada ..Dişçi ağzıma elini götürdüğü anda öğürmeye başlıyorum..Kaç kez gittiysem aynı..Hiç bir şey yapamadan dişçi koltuğundan kalktığım çok oldu..Benimle aynı sorunu yaşayan ve yenen ,tavsiyede bulunabilecek olan varsa paylaşabilirse çok ama çok sevinirim..Zira bu ağrı katlanılabilir gibi değil..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

holistik diş hekimi çareniz.. pencereden bahçeye doğru kaçmışlığım vardır, 2.5 yıl sorunsuz oturdum ama sonra o koltuğa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Çağlar Bayur yazdı:

holistik diş hekimi çareniz.. pencereden bahçeye doğru kaçmışlığım vardır, 2.5 yıl sorunsuz oturdum ama sonra o koltuğa.

Biraz açarmısın Üstad..Nedir ,nasıl yapılır ,nerededir ?..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Mankal yazdı:

Biraz açarmısın Üstad..Nedir ,nasıl yapılır ,nerededir ?..

bizim gibi koltuktan kaçan hastaları koltuğa bağlayan bir branş . ne olduğunu anlamadan hastayı ikna ediyorlar, cmylmz esprileri gibi anlatılmaz yaşanır derler ya . tıbbi bir hadise.

benimki diş tedavisi teknolojisinin gelişememesi sorgusu / cihazların çıkardığı frekans ve kullanılan ilaçların tadı ile ilgili idi. çok basit yöntemler ile hepsini gidermişti, tabi ki el hafifliğini saymıyorum, vesile ile beni Dr um kendi keşfetti, ben başkası için bekliyordum bekleme odasında :rofl:

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Geçmiş olsun. Öğürme ilk defa duydum.  Lateks eldivene alerjiniz olabilir mi yoksa dental fobi mi? Eğer fobik ise sedasyon yöntemi ile hafif uyku hali verilip kolayca hallediliyor bilinciniz yarı açık olur ama hiçbir şey anlamazsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Daha İleri boyutta olanı biliyorum. Diş fircasını bile zorlanarak kullanıyor.. Tavsiyem doktordan ilk seferde koltuğu sandalye seklinde yani biraz dik yapmasını talep edin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Dogan Arsiray yazdı:

zokal anestezi

Bu nedir tıbben kabul gören bir yöntem mi?

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Benim eşim doktor elini ağzına götürünce direkt doktorun elini tutuyordu. Sonra doktorla konuştuk, sedasyon ile tedaviyi yaptık. Çok memnun kaldı eşim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Alpay Sumer yazdı:

Daha İleri boyutta olanı biliyorum. Diş fircasını bile zorlanarak kullanıyor.. Tavsiyem doktordan ilk seferde koltuğu sandalye seklinde yani biraz dik yapmasını talep edin..

Tam olmasa da yakın bir durumdayım..Günde 2 kez diş fırçalarım ancak baya zorlanıyorum..Koltuk olayını denedik ama faydası olmadı..

Koray Demir yazdı:

Geçmiş olsun. Öğürme ilk defa duydum.  Lateks eldivene alerjiniz olabilir mi yoksa dental fobi mi? Eğer fobik ise sedasyon yöntemi ile hafif uyku hali verilip kolayca hallediliyor bilinciniz yarı açık olur ama hiçbir şey anlamazsınız.

Sedasyonu daha öncede duymuştum ama bu güne kadar gittiğim hiç bir diş hekimi bu konudan bahsetmedi..Ayrıca Maraş'ta uygulayan varmı bilmiyorum..Bir araştırayım bakalım..

Dogan Arsiray yazdı:

zokal anestezi lazim.

Lokal olacaktı heralde..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Dis fırcanızı cocuklar icin olanla değiştirebilirsiniz.. İyi bir çözümdür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Benim lateks eldivene alerjim var aynı şekilde öğürme problemim de vardı iki kere kanal tedavisi oldum ne çektiğimi bir Allah bir ben bilirim, doktor bey çok zorlandı çalışırken kızmıştı ama anlayışla bitirdi işini. 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Benzer bir durumu her iki kok diste, bogazda siskinlikle, bas agrisi ve halsizlikle atlattim gectigimiz haftalarda.

Forum kurallarina aykiri olmamasi adina agri kesici ismini ozel mesajdan gonderdim size.. Ekstra olarak dis eti icin tasarlanan dis fircalarini tavsiye ederim.

**Agri kesicinin kullanim talimatlarina ve yan etkilerine bakarak, arastirarak almanizi tavsiye ederim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Akbaş

Oğlum 3.5 yaşındayken uyutup işlem yaptılar.Araştırmanızı tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Metin Mankal yazdı:

Tam olmasa da yakın bir durumdayım..Günde 2 kez diş fırçalarım ancak baya zorlanıyorum..Koltuk olayını denedik ama faydası olmadı..

Sedasyonu daha öncede duymuştum ama bu güne kadar gittiğim hiç bir diş hekimi bu konudan bahsetmedi..Ayrıca Maraş'ta uygulayan varmı bilmiyorum..Bir araştırayım bakalım..

Lokal olacaktı heralde..

https://ystudio.wordpress.com/tag/lokal-anestezi-karikatur/

Koray Demir yazdı:

Bu nedir tıbben kabul gören bir yöntem mi?

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Anestezi olacaksanız dişlerinizde ne kadar problem varsa tek seferde yaptırın. İki ay sonra başka bir diş için tekrar uğraşmayın.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
Merhabalar arkadaşlar..Yaklaşık 15 gündür sağ kök dişim ağrıyor.Son bir kaç gündür de Kulağım ve ön dişlerimde ağrımaya başladı..Bu gün zirve yaptı ağrı..E.. dişçiye git o zaman diyeceksiniz ama sorunum da orada ..Dişçi ağzıma elini götürdüğü anda öğürmeye başlıyorum..Kaç kez gittiysem aynı..Hiç bir şey yapamadan dişçi koltuğundan kalktığım çok oldu..Benimle aynı sorunu yaşayan ve yenen ,tavsiyede bulunabilecek olan varsa paylaşabilirse çok ama çok sevinirim..Zira bu ağrı katlanılabilir gibi değil..
annem de aynı. ama kendini az çok tutuyor öğürüyor falan Bi şekilde yaptırdılar dişlerini.
ben de aynı dişi 1 sene sonra 2.kanal yaptırdım dün.
içinde sinir kalmış iltihap olmuş.
temizledi geçici dolgu koydu ağrı gittim gibi.
Allah şifa versin. zor durum ama yenilir gibime geliyor
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever
Mert Gulkokan yazdı:

Aynı durumu boğaz kontrolü için doktorlar tahta çubuk sokmak istediklerinde yaşıyorum artık kendim çubuk sokmadan da açabildiğim için sorun yaşamıyorum

bizim hanımda aynı şekilde. geçen bir açtı ağzını midesini gördüm resmen, şok oldum. :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bir şekilde anestezi yapılacaksa hastahane imkanlarina sahip bir yerde yaptırın bence. Ani müdahale gerekirse dişçinin imkanları kısıtlı kalabilir. Özel hastane diş polikliniklerini tercih edebilirsiniz. Geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Benzer sıkıntı bende de mevcut, ağzıma yabancı bir cisim girmeye görsün. Mesela bazen arabada vs maskeyi aşağı indiriyorum boğazıma doğru, boğazıma değmesi ile öğürme geliyor. Boğazlı kazak vs giyemem misal. Zor iş vesselam. Dişçide vs de öğüre öğüre zor şer dayanıyorum ama genede zul gelir o koltuğa oturmak

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Sakinleştirici kullanmak çözüm olabilir. Psikiyatri dr ile görüşmekte fayda var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Darbaz yazdı:

Göz bandı ve anestezi öneriyorum. 

kurbanlık koyun misali 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Cem Işık yazdı:

Benzer sıkıntı bende de mevcut, ağzıma yabancı bir cisim girmeye görsün. Mesela bazen arabada vs maskeyi aşağı indiriyorum boğazıma doğru, boğazıma değmesi ile öğürme geliyor. Boğazlı kazak vs giyemem misal. Zor iş vesselam. Dişçide vs de öğüre öğüre zor şer dayanıyorum ama genede zul gelir o koltuğa oturmak

Bisiklet yaka tişört bile sıkıntı veriyor bana bazen. 😀

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...