İçeriğe Yönlendir

eSIM Teknolojisi Vodafone ile Türkiyede Başladı

Aydın Perçem

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Sim kartı bir defa alıp takıp unutuyoruz. Formalitesi yok. Telefon bozulursa yada değiştirirsek söküp başka telefona takıyoruz.

Bu e-simin avantajı ne .. bana ne faydası olacak?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Sim kartı bir defa alıp takıp unutuyoruz. Formalitesi yok. Telefon bozulursa yada değiştirirsek söküp başka telefona takıyoruz.

Bu e-simin avantajı ne .. bana ne faydası olacak?

ikinci hat kullanabilirsin aynı telefonda. bir de apple watch vs yanında tel olmadan çalışabiliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Göktürk yazdı:

ikinci hat kullanabilirsin aynı telefonda. bir de apple watch vs yanında tel olmadan çalışabiliyor.

Bunlara ihtiyaç duymadığım için odaklanmamışım :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bunlara ihtiyaç duymadığım için odaklanmamışım :)

uyumlu tel listesine bak, ben hiç odaklanamadım mesela konuya

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Vodafone Gururla Sunar falan dedik ama bu gün uğradım, bayinin haberi bile yok. Yeni sim kutuları gelecekmiş vs vs.

Avantajları yazıda var Mehmet abi.

Benim için en büyük avantajı çift hat kullanmak olacak. Şirket hattı ve özel hattım için çift iPhone taşımayacağım artık. Bu sayede aynı telefonda iki hattın da internetini kullanabileceğim.

Ayrıca çift sim (ikiz sim) kullanma özelliği de almış oluyoruz bu sistemle. Örneğin tablette fiziksel sim takılı ve telefonda eSIM özelliğini kullanarak iki cihazda da aynı hattın internetini kullanabilirsiniz.

Fakat aynı cihazda çift whatsapp için sevgili whatsapp programcıları telegram gibi birden fazla hesaba müsade etmeli.. Yada bir hatta whatsapp diğerinde whatsapp business kulanmaya devam edeceğim..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Aydın Perçem yazdı:

Örneğin tablette fiziksel sim takılı ve telefonda eSIM özelliğini kullanarak iki cihazda da aynı hattın internetini kullanabilirsiniz.

aynı anda 2 cihazda aynı numara kullanımda olabilir mi? internet için yani

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Çağlar Bayur yazdı:

Muhittin Kaplan yazdı:

türkcell de mevcut.

aynı numara iki sim.

Eş sim kart var fakat onda ki durum en son hangisinden çağrı atıldıysa o aktif oluyor yani her ikisinde aynı anda internet vs gidemiyorsunuz diye biliyorum. Kullanıyordum önceden artık bıraktım yeni güncelleme olmadıysa önceki kullanım bu şekildeydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Arif Aykın yazdı:

Eş sim kart var fakat onda ki durum en son hangisinden çağrı atıldıysa o aktif oluyor yani her ikisinde aynı anda internet vs gidemiyorsunuz diye biliyorum. Kullanıyordum önceden artık bıraktım yeni güncelleme olmadıysa önceki kullanım bu şekildeydi.

evet, aynı anda kullanılmıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

Baktım şimdi.. hiç faydası yokmuş bana :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Telefonun iki hattı internet vs için aynı anda kullanabilmesi için içindeki komponenetlerin çift olması lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem
Çağlar Bayur yazdı:

Vodafone olabilir dedi.

Fakat birinde telefon çaldı, açtınız, tabi ki diğeri pasif oluyor yada birinde datayı aktif kullanırken diğerinde mümkün değil. Hangi cihazda başlarsanız onu kullanıyorsunuz, diğeri pasif.. (Turkcell ikiz kart / eş kart deneyimim)

eSIM in farkı fiziksel kart yok, geri kalan her şey aynı..

Servet Aydın yazdı:

Telefonun iki hattı internet vs için aynı anda kullanabilmesi için içindeki komponenetlerin çift olması lazım

.

Arif Aykın yazdı:

Ben Turkcell ikiz kart ile tablet ve telefonu asenkron olarak kullandım. Tabi cihazlar apple olunca farklı olabilir ama tahminim diğer cihazlarda da ikisi de hazır bekliyor yönünde.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Çağlar Bayur yazdı:

Evet modellere bakınca bana da hiç uymuyormuş 😀

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aydın Perçem

Kullanım hakkındaki açıklamalar..

Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Yeni ihtiyacım olan hattımı eSIM olarak edindim.
Pinpon 11 ile kullanıyorum..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 5 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...