İçeriğe Yönlendir

Motordan Gelen Uğultu

Serkan Gezici

Recommended Posts

Serkan Gezici

Herkese merhaba aracım 2008 a3 motorda uğultu sesi gelmeye başladı motor kaputunu açtığımda sağ farın altında kayışın olduğu yerden ses geldiğini farkettim bir arkadaş bilye dağıtmış olabilir dedi sanayiye gitmeye fırsat bulmadım acaba gidince neyle karşılaşabilirim

Yorum bağlantısı
Serkan Gezici
Bilya dağıtmış olabilir.
Acil müdahale gerektiren birşey mi bu motorda bilya dağıtması ilk defa duyuyorum kusura bakmayın
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şu an hala dönüyorken sanayiye gidin ve değişsinler. Kilitlerse v kayışı kopabilir. İyi ihtimalle hemen stop ederseniz yolda kaldığınız yerden çekici alır götürür. Kötü ihtimalle, trigere sıkışırsa diş attırır ve motor yaptırmaya kadar götürebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gezici
Şu an hala dönüyorken sanayiye gidin ve değişsinler. Kilitlerse v kayışı kopabilir. İyi ihtimalle hemen stop ederseniz yolda kaldığınız yerden çekici alır götürür. Kötü ihtimalle, trigere sıkışırsa diş attırır ve motor yaptırmaya kadar götürebilir.
Teşekkkür ederim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Acil müdahale gerektiren birşey mi bu motorda bilya dağıtması ilk defa duyuyorum kusura bakmayın
Triger gergi bilyasi V kayışı gergi bilyası/rulmanı devirdaim şarj dinamosu vs vs vs. Benim bir arkadaşım da arabayı bana dinletti rulman dağılmış galiba dedim haftası geçmeden triger koptu rulman kilitlendiği için.
Yorum bağlantısı
Serkan Gezici
Triger gergi bilyasi V kayışı gergi bilyası/rulmanı devirdaim şarj dinamosu vs vs vs. Benim bir arkadaşım da arabayı bana dinletti rulman dağılmış galiba dedim haftası geçmeden triger koptu rulman kilitlendiği için.
Benim ses bayadır var çokta tatlı bi ses [emoji2][emoji2][emoji2]şans diyelim inşallah ustaya kadar gider
Yorum bağlantısı
Serkan Gezici

Arabamı çarşamba öğleden sonra ustaya bırakmıştım bugün teslim aldım usta da şaşırdı bu arabayla nasıl gezdin diye dinamonun içindeki bilye dağılmış birde kayışları döndüren avare bilye var dedi o da dağılmış marş motorunu yada dinamosunu etkilemiş kömürü bitmiş biraz daha sürsen dinamoyu yakacakmış araba dedi. Şimdi arabam normal sesinde çalışıyor. Ön balatalar değişti yağ filtre değişti birde dağılan bilyeler toplandı. Inşallah uzun süre sanayi görmem.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...