İçeriğe Yönlendir

"V" Desen Lastik Neden Sevilmiyor

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Sabah lastik basıncını ölçtüm. Soğuk ölçümde 41 psi çıktı. Hepsini 36 psi yaptım. Keşke aldığım gün baksaymışım. Bunlar hep tecrube. Lastikciyede güven olmuyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Darbaz yazdı:

Sabah lastik basıncını ölçtüm. Soğuk ölçümde 41 psi çıktı. Hepsini 36 psi yaptım. Keşke aldığım gün baksaymışım. Bunlar hep tecrube. Lastikciyede güven olmuyor. 

Kadjar'ın ilk lastik değişimi sonrası çıktığımda lastik sensörü hata veriyordu. Basınçlar 31-34 yap dememe rağmen 25 gösteren de vardı, 30 küsür de. Abi sensörü sıfırla geçer dedi. Sıfırladım, biraz kullandım, yok düzelmedi. Tekrar gittim, acaba sensöre mi bir şey yaptılar diye. Havayı oradaki bir amca basmıştı, yanlış basmış. Tekrar hava bastık, sorun kalmadı. Ustaya da dedim ki: "Lastikçinin yanlış hava basacağı aklıma gelmezdi, gelseydi benzinliğe gider düzeltirdim." 

Şimdi basıncı kontrol ederken kaç olduğuna ben de bakıyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

sen ondan az  yakıyosuuun.

lastikçilerde çok bilmişlik ve acele hastalığı hep sorun. aslında tüm sanayide sorun. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mehmet Göktürk yazdı:

aslında tüm sanayide sorun

Genç ve forum takip eden usta bulmak lazım, lastikcim öyle ve 33-34 basar her değişimde sağolsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mehmet Göktürk yazdı:

lastikçilerde çok bilmişlik ve acele hastalığı hep sorun. aslında tüm sanayide sorun. 

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Genç ve forum takip eden usta bulmak lazım, lastikcim öyle ve 33-34 basar her değişimde sağolsun.

Hata şurda okumazsa zanaat öğrensin, hiçbirşey olamazsa öğretmen olsun :) Ben bu hikayenin neresini düzelteyim değil mi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Abi tüketim şu an yüksek 8,4 litre ile geziyorum. Mahalle arasında çok dolandım. Daha yeni yeni normal sürüşe geçebildik. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

petlasın kışlık lastiği harika bir yazlık lastiktir öyle diyeyim!?

onu yeni demiş bir lastikçi, çocuk da inanmış, geçen hafta aldığı lastikleri şimdi satmaya çalışıyor sosyal medyada ilanı vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Ali Darbaz yazdı:

Lastikciye de

otsziki psi'cılara denk geliyorum ben de ne zaman lazım olsa. emanetle gezmesek bizi yiyecekler.

emanet:

600X-SSLIVUSQOO3282019102141_lastik-basi

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...