İçeriğe Yönlendir

"V" Desen Lastik Neden Sevilmiyor

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Arabama Falken As210 almıştım. Lastiker V desen olduğu için babamda dahil bir çok kişi "neden v desen lastik aldın" derler. Oysaki desen felan bakmadan, test sonuclarına bakarak tercihimi yapmıştım. Bu V desenin bu kadar sevilmemesinin nedeni nedir. Oysaki çok şık duruyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

sevilmemesinin sebebi eminim ki petlas velox sporttur 🤣

• Beğen 5
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Cihat yazdı:

sevilmemesinin sebebi eminim ki petlas velox sporttur 🤣

Velox sportaki sorun neydi. 

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

belirli hızlardan sonra vınlama sesi yapması bence. hemen hemen her lastik markasında bu sesden rahatsızız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

V desenli lastik genelde çekme yapar. Kime alma dediysem aldı ve benim dediğim sorunu yaşadı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Akbal yazdı:

V desenli lastik genelde çekme yapar. Kime alma dediysem aldı ve benim dediğim sorunu yaşadı.

Çekme ne demek ? 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ali Darbaz yazdı:

Çekme ne demek ? 

Sağa sola çekme.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

yol tutuşu çok kötü v desenlerin çoğunun, heleki petlas sport vardı yağmurlu havalarda aracı yolda tutmak için ekstra çaba gerekiyordu. V desen den verim almak için lastiğin hamurunun çok iyi olması lazım mesela michelin 4 mevisimi gibi mesela kullananlar çok memnun olduklarını söylüyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

Velox sportaki sorun neydi. 

petlas olması.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Az önce ani fren yaptım. Çok değişik bir fren hissi vardı. Fren mesafesi uzamış arabanın. Pedalı iyice sertleşecek kadar bastım. 

Çok tuhafıma gitti. Merak ettim, ölçü aleti ile basınç ölçtüm.  44 psi hava vurmuşlar arabaya. 4 lastik 44 psi. Yuh abi dedim. Aradım lastikciye şikayetci oldum. Kalibrasyon sorunu felan vardır deyip özür dilediler. Oysaki 36 psida anlaşmıştık. 

Neyse, lastikleri henuz ayarlamadım. Sabah soğuk tekerde tekrar ölçücem. Ona göre 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Nokian er D4 dahil çoğu kışlık V desenli zaten. Ben çekme falan yaşamadım. Bence de kalitesiz, faça tayfanin kullandığı, V desenli lastiklerde kaynaklanan bir ön yargı var.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Dört mevsim lastiği kuru zeminde yaz lastiğine göre daha daha geç durur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

V desen lastik hediye yazdım uzun zman kimse gelip almamıştı, 1 sezon kullanılmıştı jant değiştiğim için boşa çıkmıştı vızıltısı kafa şişiriyordu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Evren Erakçora yazdı:

Dört mevsim lastiği kuru zeminde yaz lastiğine göre daha daha geç durur.

Falken As210 lastiği Kuruda 42,7 metrede duruyor. Islakda ise 51.3 metrede duruyor .

Petlas Pt 515 ise kuruda 39,5 metrede duruyor . Islakta ise 58,6 metrede duruyor. 

Ortalamaya vurunca Falken 4 mevsim olmasına rağmen Petlas pt515 yaz lastiğinden daha iyi. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Lastiklerdeki hava basıncı Oha dedim. 

ACtC-3dmY-wPC3YoN2g2sCpoWCt6r9SyikzXpJ44ACtC-3fK01xpfqfkGfoe0fo0mqMUCmELIXsPMBsn

doğru hava basan ne lastikçi ne de servise ben rastlamadım en son otokoç tan sıfır teslimde 52 basınç ile teslim almıştım, düzeltelim diye getirdikleri basınç saati de kalibrasyon sertifikasız çıktı, bildiğin ISO standart ihlali

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Uniroyal almıştım boraya.. birkaç bin sonra sola çekti. Servis anlayamadı. Sonra erkan baydemiri servise götürdüm lastik bozuk çıktı. Bir daha bulaşmadım.

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Nokian er D4 dahil çoğu kışlık V desenli zaten. Ben çekme falan yaşamadım. Bence de kalitesiz, faça tayfanin kullandığı, V desenli lastiklerde kaynaklanan bir ön yargı var.

D4 tam V değil gibi. Ben hem A4 hem D4 kullandım, D4 daha sessiz geldi nedense.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Kış lastiklerinde buzda etkin tutunma için V benzeri desen görülebiliyor sıkıntı olmaz bence. Michelin Alpin 6 kış lastiği (Gürültü:69 db)

IOofpf.jpg

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

doğru hava basan ne lastikçi ne de servise ben rastlamadım en son otokoç tan sıfır teslimde 52 basınç ile teslim almıştım, düzeltelim diye getirdikleri basınç saati de kalibrasyon sertifikasız çıktı, bildiğin ISO standart ihlali

men michelin basınç ölçer almıştım tavsiye ederim.

https://www.hepsiburada.com/michelin-mc12290-99psi-dijital-lastik-basinc-olcer-pm-HB000009ZBUB

Koray Demir yazdı:

Kış lastiklerinde buzda etkin tutunma için V benzeri desen görülebiliyor sıkıntı olmaz bence. Michelin Alpin 6 kış lastiği (Gürültü:69 db)

IOofpf.jpg

berlingoya taktığım laufenn marka kışlıklar da bunun gibi. son derece başarılı benceç çekme yapmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Ortalamaya vurunca Falken 4 mevsim olmasına rağmen Petlas pt515 yaz lastiğinden daha iyi. 

Petlas ile kıyaslamayın. Kıyas edecekseniz Falken bir üst kalite. Özdeş lastikler olması açısından Ziex serisi ile mukayese edin.

Misal Falken yaz lastiği testlerde Petlastan daha iyidir (Kuru:36, Islak:53m)

https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2015-Market-Overview-Braking-Test.htm

Petlas kış lastiği fren testinde 49 lastik arasından 39. olabilmiş.

https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-Winter-Tyre-Market-Overview.htm

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

D4 tam V değil gibi. Ben hem A4 hem D4 kullandım, D4 daha sessiz geldi nedense.

205/55R16 da D4 69, A4 72 db, sessiz gelmesi normal :)

Çoğu kış lastiği yanında (UG8 falan) V desen sayılmaz tabi haklısınız, ses konusunda hankook ventus prime 3 yazlık lastikden bile sessiz geliyor bana da.

Nokian_WR_D4_with_TUV_SUD_logo_front_upp

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Koray Demir yazdı:

Petlas ile kıyaslamayın. Kıyas edecekseniz Falken bir üst kalite. Özdeş lastikler olması açısından Ziex serisi ile mukayese edin.

Misal Falken yaz lastiği testlerde Petlastan daha iyidir (Kuru:36, Islak:53m)

https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2015-Market-Overview-Braking-Test.htm

Petlas kış lastiği fren testinde 49 lastik arasından 39. olabilmiş.

https://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-Winter-Tyre-Market-Overview.htm

petlasın kışlık lastiği harika bir yazlık lastiktir öyle diyeyim!?

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...