İçeriğe Yönlendir

Bolu Gölcük Tabiat Parkı

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Bolu Gölcük tabiat parkına 29 ekimde gezi düzenlemeyi düşünüyorum. Yolculuk günübirlik olucak, dolu dolu zaman geçirmek için tavsiyeleriniz varsa dinlemek isterim. Mesela kahvaltı nerde yapılmalı. Yol üzerindeki mekanlarda olabilir. Gölcükde ne tür aktiviteler var. Tavsiye için şimdiden teşekkürler.  Not yakıt maliyeti 250 tl görünüyor ( git gel) 

Saygılar

https://goo.gl/maps/HhrxhDboVxPGH19g9

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Gölcük'te etkinlik olarak kafa dinlemek var.

Oradan çıkıp hazır gitmişken Aladağlar bölgesi ve yaylalar da ziyaret edilebilir. Ancak o gün soğuk ve yağışlı olabilir. Yazın bile sıcaklık farkı aşağıyla 10 derece kadar oluyor. 

Kahvaltı Gölcük'te yapılmalı. Ancak ateş yakma izni durumunu bilmiyorum. Normalde mangal vs. yakabiliyorsun ama son çıkan yasalarla birlikte yasaklanmış olabilir olmayabilir de. Sen yapabilecekmiş gibi git. 

Erken saatte gitmezseniz o gün çok kalabalık olabilir park edecek yer bulamazsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Gölcük'te etkinlik olarak kafa dinlemek var.

Oradan çıkıp hazır gitmişken Aladağlar bölgesi ve yaylalar da ziyaret edilebilir. Ancak o mevsimde soğuk ve yağışlı olabilir. Yazın bile sıcaklık farkı aşağıyla 10 derece kadar oluyor. 

Kahvaltı Gölcük'te yapılmalı. Ancak ateş yakma izni durumunu bilmiyorum. Normalde mangal vs. yakabiliyorsun ama son çıkan yasalarla birlikte yasaklanmış olabilir olmayabilir de. Sen yapabilecekmiş gibi git. 

Erken saatte gitmezseniz o gün çok kalabalık olabilir park edecek yer bulamazsın.

Abi ben etliye sütlüye karışmam. Biz kredi kartı tatilcileriyiz. Köy kahvaltısı ,  güzel öğle yemeği vs mekanlar varsa tavsiye alıyım. Bizde kimse mangalla taş toprak kömürle uğraşmaz. Arabada ağırlık ve tüketim artışına sebep oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Gitmişken orada Abant İzzet Baysal Üniversite misafirhanesinde rezervasyon yaptırıp kalınabilir,hatta bugünden arayıp rezervasyon yaptırmak gerekir, yer kalmıyor. Kahvaltı dahil 200-250 tl idi gibi geceliği.  Yedigöllere sakın ola gitmeyin, bu tip tatillerde girişte 1-2 saat süren araç kuyrukları oluyor. Ben bir gidişimde girişe 2 km kadar kala, kuyrukta beklerken 1 saat sonrasında Mert Gülkokan kardeşime denk gelmiştim hatta.

Dağ taş gezmeye Bolu birebirdir. Ben pek farklı aktiviteye denk gelemedim Bolu'ya gidişlerimde.  ATV turu vs saymıyorum, klasik zaten bunlar.

Gölcükte yanınıza piknik malzemeleri alıp piknik yapabilirsiniz,mangal vs imkanı hatırlayamadım ama  golf arabası/bisiklet kiralıyorlar içeride, onunla tur atabilirsiniz. (golf arabası 50 tl idi 1 tur- 20 dk sanırım,bisiklet 20 tl idi saati )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bolu'da eski yoldan şehir merkezinden Ankara istikametine çıkışta sağda Filiz makarna fabrikası vardı(eski adı sanırım, adı değişmiş olabilir) , kahvaltısı yemeği vs güzeldir.  Biraz pahalı idi ama kalitelidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Cem Işık yazdı:

Bolu'da eski yoldan şehir merkezinden Ankara istikametine çıkışta sağda Filiz makarna fabrikası vardı(eski adı sanırım, adı değişmiş olabilir) , kahvaltısı yemeği vs güzeldir.  Biraz pahalı idi ama kalitelidir.

Gece kalmalı mantıklı geldi. Eşimin iş durumunu göden geçirip bunu yapmayı deneyeceğim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

haberleri takip edin 28 gecesi kısıtlama gelebilir

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Eski istanbul yolunda molla fenariden sonra bazı güzel yerler var bir benzin istasyonu yahut çiftlikimsi işletme ile anlaşmak ve sürekli oralara takılmak mümkün olabilir. Keşfetmek lazım.

edit: bunlardan biri denizli göleti

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba 

Bolu Gölcük tabiat parkına 29 ekimde gezi düzenlemeyi düşünüyorum. Yolculuk günübirlik olucak, dolu dolu zaman geçirmek için tavsiyeleriniz varsa dinlemek isterim. Mesela kahvaltı nerde yapılmalı. Yol üzerindeki mekanlarda olabilir. Gölcükde ne tür aktiviteler var. Tavsiye için şimdiden teşekkürler.  Not yakıt maliyeti 250 tl görünüyor ( git gel) 

Saygılar

https://goo.gl/maps/HhrxhDboVxPGH19g9

Hava durumuna bak soguksa gelme onun yerine yedigöller yap acıksa persenbe ıstanbuldayım bende

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Çağlar Bayur yazdı:

haberleri takip edin 28 gecesi kısıtlama gelebilir

28 inden kacacam bir yerlere. Kamp alanlari pandemi de serbestti. 

bakalim nereye gidecegiz. 

Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Ali sen mangalını yanına al..Bi kaç kilo ağırlık sorun olmaz..Bolu'yu geç Gerede yaylalarına çık derim..Yol tarif edecek birini bulabilirsen Eğriova göleti'ni şiddetle tavsiye ederim..Bizim yaylamızdır.Gerede'den sonra yarım saatlik bir orman yolu..

IOkHAp.jpg

IOkOmM.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Atmosferik 109 hp cruze yaylada boğulmasın. Elimizde kalır 11 yıllık araba. Topuk yaylasında i10 elimde kalıyordu az kalsın. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Atmosferik 109 hp cruze yaylada boğulmasın. Elimizde kalır 11 yıllık araba. Topuk yaylasında i10 elimde kalıyordu az kalsın. 

Yok artık evereste çıktın..

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Benzinde sorun olmuyor lpg de çekmiyor yaylaya çıkınca
  • Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Metin Mankal yazdı:

Ali sen mangalını yanına al..Bi kaç kilo ağırlık sorun olmaz..Bolu'yu geç Gerede yaylalarına çık derim..Yol tarif edecek birini bulabilirsen Eğriova göleti'ni şiddetle tavsiye ederim..Bizim yaylamızdır.Gerede'den sonra yarım saatlik bir orman yolu..

IOkHAp.jpg

IOkOmM.jpg

Şunun şurasında Ilgaz a ne kaldı ki :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

sebep?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

sebep?

Araba topuğu tırmanırken birinci vitese kadar düştüm.. İnerkende frenleri epey kazıdım. O günden sonrada arabanın aküsünü ayağa kaldırmak uzun zaman aldı. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Genelde turbo araçlar yüksek rakımda zorlanır bildiğim, vgt turbo sistemine sahip araçlar hariç. 

Atmosferik arabanın zorlanması, motor gücünün rampayı tırmanmaya yetmemesinden olabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Havanın yarın yağışlı olması dan mütevellit geziyi ileriki bir tarihe erteledik. 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...