İçeriğe Yönlendir

C-Max - Kalorifer Fanı Sökümü

Mehmet Unkun

Recommended Posts

Mehmet Unkun

4. kademede fandan gelen ıslık sesi için fanı söktüm,videoya aldım.Yağlama yaptım ve sorun düzeldi.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu kadar sökmüşken, Airbag anahtarı ile PTC'yi takardım kesinlikle.

Elinize sağlık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
(düzenlendi)

Teşekkürler, ihtiyacım yoktu hocam airbag anahtarına, ptc içinde tesisat döşenecek. Motor bölümünden kablo çekilecek+alternatör değişecek. Araç benzinli olunca çok da gerek kalmadı. Bu arada ptc heater elimde mevcut ve satılıktır.

tarihinde Mehmet Unkun tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Evet benzinli kısa süre içerisinde hemen ısınıyor dizelde ptc farz gibi bir şey.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim fan da hafiften ses yapmaya başladı, focus 2.5 da daha zor olur sanırım. Videodan anladığım tek şey işin zor olduğu. Elinize sağlık güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Öncelikle, videoya '' evet arkadaşlar'' demeden başladığınız için çok mutlu oldum, söküm için güzel bilgiler arayana nimet. ben söküp takarken video çekmek misli zor geliyor mesela.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
(düzenlendi)
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Benim fan da hafiften ses yapmaya başladı, focus 2.5 da daha zor olur sanırım. Videodan anladığım tek şey işin zor olduğu. Elinize sağlık güle güle kullanın.

https://www.hepsiburada.com/aksh-bukulebilir-metal-matkap-ucu-akulu-vidalama-bits-uzatma-aparati-30-cm-p-HBV000007RFNV?magaza=Jetsatan

Videoda bahsettiğim gibi sadece 1 tane vidanın yeri zor,arkada kalıyor. Yukarıdaki gibi bir alet varsa kolaylıkla yaparsınız. Polen filtresinin tam üstünde bahsettiğim tırnağa basıp saat yönünün tersine çevirince çıkıyor. Focus 2 ve c max 1 in tüm kasaları için aynı hatta focus 3 fanı da takılabiliyor,daha sessiz çalışıyormuş.Drive2 forumundan öğrendiklerim bunlar🙂

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Unkun
(düzenlendi)

IXYg26.jpg

Bu videoyu biraz da videoda bahsettiğim unuttuklarını gözden geçir dediğim kişiye cevap olarak çektim.Güya göğüs böyle sökülmeden ve ön  kapılar yerinden çıkmadan fan motoru çıkmazmış😀

Dedim kardeş ruslar yapmış, video attım,gerek yok bu kadar sökmeye ama  benim unuttuklarımı yeni öğreniyorsun dedikten sonra iş videoya kadar gitti. Şuan ses seda yok arkadaşta. Göğüs+ön iki kapı çıkacakmış fan motoru için🙂

Neyse drive2 sağolsun yoksa o olmasa bende böyle ses için parçalatırdım herhalde.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

göğsü sökmek için kapı sökülüyor da, fan için göğüs sökülmüyor, kalorifer radyatörü için bu işlem. radyatöre için de torpido kesilirse göğsü sökmeye gerek yok.. tasarlayan oracığa bir kapak tasarlasa iyi olurmuş.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Unkun yazdı:

Göğüs+ön iki kapı çıkacakmış fan motoru için

:hahahoho:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...