İçeriğe Yönlendir

Kutlu Olsun.

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer

Ne yazsak az, Ne yapsak ödenmez Emeğin..

Kısa ve öz! Saygı ve Minnetle.

IMG_20201027_232442.jpg

• Beğen 24
  • Teşekkür 7
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Nicelerine kavuşmak dileğiyle.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Öğrencilerime Cumhuriyeti anlatıyorum..Atatürk'ü anlatıyorum..O kadar güzel şeyler yazıyorlar ,çiziyorlar ki..Umutlanıyorum geleceğimize dair..

Sonra...Sonrasını yazamıyorum ne yazık ki..Yazabileceğim günleri o umutlandığım çocuklar ,gençler getirecek inşallah..

• Beğen 13
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Sonsuza kadar.. Cumhuriyet... 2ad784c0ff8bda213f357c6a2e1fc1af.jpg

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Herkesin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. İzindeyiz..

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Hepimizin Cumhuriyet bayramı kutlu olsun..

Dün izlediğim  Adımların Adımlarımızdır reklamından çok etkilendim.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Başlığı görünce bugün 29 Ekim sandım.Yarın değilmi dedim.Kendi kendime çelişkiye düştüm.Bilgisayarın tarihine baktım bugün 28 ekimmiş.

Komutanımız Atatürk.Keşke arkanda bıraktıklarında senin gibi ileri görüşlü olsaydı.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Nice CUMHURİYET bayramı görmek nasip etsin allahım.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
İsa Acar

Kendi adıma, emanetine sahip çıkamadığımı düşünüyorum. Gelecek günler güzel olur umarım. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun... 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

Türk milletinin karakterine ve âdetlerine en uygun olan yönetim, cumhuriyet yönetimidir.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

İlelebet payidar kalacak Allah in izniyle. En büyük bayramımız kutlu olsun [emoji1250] [emoji1250] [emoji1250]

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Cumhuriyeti Bu Vatanı Ay Yıldızlı Bayrağımızı bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere aziz Şehitlerimizi Gazilerimizi şükran ve rahmet ile anıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal ''Söz konusu Vatan ise gerisi teferruattır''. Onlar Vatan için Namus için Bayrak için her şeyi bir kenara bırakıp gözlerini bile kırpmadan gittiler.

Vatanı bizlere emanet ettiler.

Bizler daima bunun bilincinde olacak ve Emanetlerine sahip çıkacağız ; Rahat uyusunlar.

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Dedemi hatırlamam.Babam kendisi öğrenmiş yazmayı okumayı.Anam bilmezdi.
Saraylı,hanedan torunları değiliz yani.Simdi, oğlum hukuk okuyor.Kızım doktor olmak istiyor. 
Cumhuriyet kimsesizlerin "kim" idir. 
Eğer olmasaydı. 
Bir kula kulduk. Ne verirlerse oyduk. 
Yaşasın cumhuriyet.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Yaptıklarının kıymetinin bu topraklar üzerinde yaşayan tüm düşünenlerce bilinmesi dileğiyle, her geçen gün senden ve vasiyetinden uzaklaşsak da yeniden yakınlaşmak dileğiyle, 

"EY TÜRK GENÇLİĞİ!

Birinci görevin, Türk bağımsızlığını, Türk Cumhuriyetini sonsuza dek korumak ve savunmaktır.

Varlığının ve geleceğinin biricik temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir. Gelecekte bile seni bu hazineden yoksun bırakmak isteyecek iç ve dış düşmanların olacaktır. Bir gün, bağımsızlık ve cumhuriyeti savunmak zorunda kalırsan, göreve atılmak için içinde bulunacağın durumun olanak ve koşullarını düşünmeyeceksin! Bu olanak ve koşullar hiç uygun olmayan bir durumda kendini gösterebilir. Bağımsızlık ve cumhuriyetini yıkmak isteyecek düşmanlar, dünya tarihinde benzeri görülmemiş bir galibiyetin, bir gücün temsilcisi olabilirler. Zorla veya hile ile kutsal yurdun bütün şehirleri teslim alınmış, bütün işletmeleri ele geçirilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve yurdun her köşesi işgal edilmiş olabilir. Bütün bu koşullardan daha acıklı ve korkunç olanı ise, ülkede iktidara sahip olanlar gaflet, sapkınlık ve hatta ihanet içinde olabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri kişisel çıkarlarını, işgalcilerin siyasi amaçlarıyla birleştirerek düşmanla iş birliği yapabilirler. Ulus, yoksulluk ve sıkıntı içinde ezik ve bitkin düşmüş olabilir.

Ey Türk geleceğinin evladı! İşte bu durum ve koşullar içinde bile görevin, Türk bağımsızlığını ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun güç, damarlarındaki asil kanda mevcuttur."

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

En büyük bayramımız kutlu olsun. Minnet ve şükranla..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Elde yok, avuçta yok, destekleyen kimse yok. 

Silah yok, mermi yok, küreklerden kesilip yapılan süngüler, sırtında çocuğu ile savaşa giden kadınlar.

Yiyecek yok, karavana yok, ilaç yok. 

Aşk var sadece, vatana aşk, millete aşk. Atatürk var, vatan aşığı, milletine aşık. Ona güvenen halk var, halkın imanı var. Cesareti var. 

Bu şartlarda girilmiş savaşlar, kazanılan zaferler. Sonucunda bize layık olan Cumhuriyet

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, emeği geçen, bu uğurda can veren tüm atalarımızdan Allah razı olsun. 

Bayramınız Kutlu Olsun

• Beğen 8
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...