İçeriğe Yönlendir

Kuga - Park Sensörü

Alişan YILMAZ

Recommended Posts

Alişan YILMAZ

Merhabalar, iyi günler arkadaşlar.

Öncelikle bütün otoclubtürkiye ailesinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutlarım. 2011 Kuga satın aldım selective paket dikkatimi çeken bir durum oldu, baktırmadan önce neyden kaynaklı olduğunu bulabilirsem daha iyi olur diye bu konuyu açma ihtiyacı duydum. Aracımda park sensörü olmasına rağmen arabayı çalıştırdığımda park sensörü üzerindeki on düğmesi yanıp yanıp sönüyor aktif veya pasif edemiyorum buna bağlı olarak da park sensörlerim çalışmıyor(Ön de arka da ). R ye taktığımda ötüyor ve susuyor daha da çalışmıyor. Neyden kaynaklı olabilir böyle bir durum? Şimdiden çok teşekkür ediyorum

Yorum bağlantısı
Emre Emiroğlu

Merhabalar hayirli olsun aracınız öncelikle

Ayni durum 2011 mondeoda basima gelmişti
Sensorun biri bozuk olabilir
On veya arka farketmez

Kablolardan biri yada biryeri hasar görmüş olabilir

Düğme bozuk olabilir

Bagajin icinde park modulu var hasarlı olabilir

Ama işin güzel tarafi obd cihazi gibi biseylerle bakma yada baktirma imkanınız varsa arac arızayı nokta atisi gösteriyor

Arıza kayıtlarının ekran görüntüsünu atabilirseniz daha fazla yardımcı olmaya çalışırım

Zamanında çok ugrastim tum tesisati yeniledim sensörleri tek tek denedim ve arıza sadece dugmenin icindeki ledin birinin patlamasiymiş

Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ
Emre Emiroğlu yazdı:

Merhabalar hayirli olsun aracınız öncelikle

Ayni durum 2011 mondeoda basima gelmişti
Sensorun biri bozuk olabilir
On veya arka farketmez

Kablolardan biri yada biryeri hasar görmüş olabilir

Düğme bozuk olabilir

Bagajin icinde park modulu var hasarlı olabilir

Ama işin güzel tarafi obd cihazi gibi biseylerle bakma yada baktirma imkanınız varsa arac arızayı nokta atisi gösteriyor

Arıza kayıtlarının ekran görüntüsünu atabilirseniz daha fazla yardımcı olmaya çalışırım

Zamanında çok ugrastim tum tesisati yeniledim sensörleri tek tek denedim ve arıza sadece dugmenin icindeki ledin birinin patlamasiymiş

Ben zaten mondeolara falan dijital hız ekliyordum, elimde modifiyeli obd, ucds falan var, öğleden sonra bakacam çok teşekkür ederim tecrübelerinizi paylaştığınız için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ

OBD bağladık, sağ ön park sensöründe soket bozulmuş soketi değiştirince düzeldi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...