İçeriğe Yönlendir

Wifi Sinyallerinin Sağlığa Zararı

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Yatağında notebooku açıp, şöyle bir wifi sinyallerine baktım. yukardan aşaği 23 tane wifi sinyali var. Sabahları baş ağrısının sebebi bu wifi sinyalleri olabilir mi ?

ACtC-3dCD6rgTu3awj_OHUhsg2JkoOXwzem4VTh4

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

ya birgün hiç olmasa idi?

Çözüm elektrik... 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
Çağlar Bayur yazdı:

ya birgün hiç olmasa idi?

İşte o gün eve ekmek getiremez hale gelirim. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Etkiler. Belki kanıtlanmış sağlık etkisi olmasa da kablosuz ağların vücuttaki tüm hücrelere etkisi olduğu, uyku, kalp, beyin, üreme ve diğer tüm fonksiyonlarda etkisinin olduğu defalarca test edildi. Bu tarz sinyallerin olmadığı ortamda çok daha rahat ve sağlıklı uyku uyunur. 

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Kişisel aletlerle tarayıp bulamayacağınız bir sürü sinyal mevcut. Wifi bence en masumu.

Evime taşındığımda aşağıdaki adam gibi faraday kafesi yaptıracağım.

hhjDr8poQxekvO18wmK2z6lWTpIqXJ8HABLLsWqq

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

kafaya komple 2 kat folyo sarıp uyusak beyne hiç sair sinyal gitmez. malum faraday deneyi ki arkadaşlarımız da söylemiş. denemek lazım aslında default_smile.png

• Beğen 1
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu sinyallerin telefonu kafanıza yakın tutmadığınız sürece zararı yok. Alüminyumun zararı daha fazla.

Sağlığa zararlı olanlar elektrik alanlar. Bu da daha çok yüksek akım geçen kabloların üstünde oturmak yahut uyumak gibi. Sözgelimi yatak odasının yanında binanın şaftı var vs vs.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
kafaya komple 2 kat folyo sarıp uyusak beyne hiç sair sinyal gitmez. malum faraday deneyi ki arkadaşlarımız da söylemiş. denemek lazım aslında default_smile.png

Magneto gibi dolaş haha en sağlamı [emoji1]
Bu sinyallerin telefonu kafanıza yakın tutmadığınız sürece zararı yok. Alüminyumun zararı daha fazla.
Sağlığa zararlı olanlar elektrik alanlar. Bu da daha çok yüksek akım geçen kabloların üstünde oturmak yahut uyumak gibi. Sözgelimi yatak odasının yanında binanın şaftı var vs vs.

Trafosu olan bir binanın giriş katında oturmak [emoji848]
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Bu sinyalleri engelleyen özel boyalar var mıdır. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Yanar yazdı:

Bu sinyalleri engelleyen özel boyalar var mıdır. 

teneke ile folyo ile engelleyebilirsiniz ancak

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Amcam İtü’de elektronik mühendisi iken(emekli oldu yakında) Sırf bu tarz bir sıkıntı için kafaya taktı ve faraday kafesi mantığında bir tekstil ürünü yaptı, yoğunluklu olarak perde şeklinde kullanılıyor. Çok defa denedik, telefonu bu tül perdenin altına sokunca 5 olan sinyal gücü 1 e düşüyor anında. Emcare tekstil, linki https://emcaretekstil.com/emr-urunleri/emr-tuketici/radyasyon-koruyucu-perde/index.html

• Beğen 6
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Güzel. Telkari kıvamında..

Metal sineklik telini sıvanın altına koyarsanız da olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ümit Türk yazdı:

başağrısına çözüm olarak yastıksız uyumak

O zaman reflüm azar :( 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

O zaman reflüm azar :( 

Ali abi denemelisin dicem ama denediğin için böyle yazdın sanırım. 

Allah şifa versin abi. 

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Özellikle hamileler ve 0-3 yaş arasında çocuklarda araştırma yapılmıştı sanki. Öyle hatırlıyorum ve iç açıcı sonuçlar yoktu..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tayfun Aydın yazdı:

Özellikle hamileler ve 0-3 yaş arasında çocuklarda araştırma yapılmıştı sanki. Öyle hatırlıyorum ve iç açıcı sonuçlar yoktu..

Referans verin lütfen.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Referans verin lütfen.

Kalıcı hasar konusunu bilmiyorum. Ama wifi sinyallerine maruz kalındığı sürece bir takım fizyolojik değişikliklerin olduğu çok araştırmaya konu oldu. Uyku verimi de bunlardan biri

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kalıcı hasar konusunu bilmiyorum. Ama wifi sinyallerine maruz kalındığı sürece bir takım fizyolojik değişikliklerin olduğu çok araştırmaya konu oldu. Uyku verimi de bunlardan biri

Referans

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

edit: referans diye diretiyorum çünkü bunların çoğu basında çıkan ortalığı karıştırmak adına yazılan yazılar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hocam onlarca araştırma var. Belki 60 yıldır elektrik alanlarının, radyo dalgalarının insan sağlığına etkileri araştırıyor. Bir takım yüksek frekanslı ışınların zararları kesinleşmiş. O konuyu geçersek daha basit frekansların sağlığa direkt etkisinin kanıtlanmış bir zararı olmadığını belirtmiştim. Ama doktorların hayvanlar ve insanlar üstünde yaptığı çalışmaların haberleri basın yayında zaman zaman yer alıyor. Bir tane araştırma yok ki. Her ülkeden binlerce var. Dergi yayın var. Buraya 30 tane kaynak ismi dök diyorsanız dökerim. Zaten bizim ünilerdeki yayınların altında kaynaklar sıralanmış :) 

Sadece wifi değil. Zaten dünyanın kendisi büyük bir EMA. Ama onun haricinde insan doğasına dışarıdan giren ve evlerimizdeki tüm elektrikli cihazlara ek olarak wifi, radyo gibi cihazların oluşturduğu elektromanyetik akı yoğunlukları, doğal yaşamdan fazla. Bunların elbette bize etkisi oluyor. Uykuya da oluyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hocam onlarca araştırma var. Belki 60 yıldır elektrik alanlarının, radyo dalgalarının insan sağlığına etkileri araştırıyor. Bir takım yüksek frekanslı ışınların zararları kesinleşmiş. O konuyu geçersek daha basit frekansların sağlığa direkt etkisinin kanıtlanmış bir zararı olmadığını belirtmiştim. Ama doktorların hayvanlar ve insanlar üstünde yaptığı çalışmaların haberleri basın yayında zaman zaman yer alıyor. Bir tane araştırma yok ki. Her ülkeden binlerce var. Dergi yayın var. Buraya 30 tane kaynak ismi dök diyorsanız dökerim. Zaten bizim ünilerdeki yayınların altında kaynaklar sıralanmış :) 

Sadece wifi değil. Zaten dünyanın kendisi büyük bir EMA. Ama onun haricinde insan doğasına dışarıdan giren ve evlerimizdeki tüm elektrikli cihazlara ek olarak wifi, radyo gibi cihazların oluşturduğu elektromanyetik akı yoğunlukları, doğal yaşamdan fazla. Bunların elbette bize etkisi oluyor. Uykuya da oluyor. 

Dökersen memnun olurum. Ben bu konuda araştırma yaptım çünkü.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...