İçeriğe Yönlendir

C5 Debriyaj Müşürü Tamiri

Murat Karahan

Recommended Posts

Murat Karahan

Aracımda bu hafta sonu kontrol edeceğim debriyaj müşürünün tamir videosu. Bende şuan 2 ve 3.  Viteste 2000 devirde iken kesiklik oluyor. Devir ibresi anlık 1800-2000 devirde dalgalanma yapıyor. Herhangi bir arıza uyarısı yok ama video da temizliği kolay geldi. Eğer ulaşabileceğim bir yerde ise temizlemeyi düşünüyorum.Linki burada.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hiç duymadım.
Bozmayacağını düşünüyorsan kurcala bakalım.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Sökmesi takması kolaydır ama orjinali ortalama 60 70 lira bilemedin 100 lira olsun, sorun varsa eğer temizlemek yerine değişim düşünebilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Karahan
(düzenlendi)
Ü.Emre Kartal yazdı:

Sökmesi takması kolaydır ama orjinali ortalama 60 70 lira bilemedin 100 lira olsun, sorun varsa eğer temizlemek yerine değişim düşünebilirsiniz. 

Temizledim ve taktım ama sürekli pedala basınız hatası verdi. 4- 5 defa takıp çıkardım olmadı. Tamirciye yol göründü tabi. Usta baktı ve arızalıymış hafif takılıyormuş dedi. Yenisini 100 TL ye taktım. Ev kısa mesafe olduğundan deneme imkânım olmadı ama eve kadar eski sorunu yaşamadım. Akşama test sürüşü yapıp devir sorunu gitmişmi diye bakacağım.

tarihinde Murat Karahan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sökmeden önce bu debriyaja basınız uyarısı varmıydı.

Yorum bağlantısı
Murat Karahan
Çağlar Bayur yazdı:

videodaki gibi olmadı mı?

Aslında bire bir uyguladım ama kontak bastığımda sürekli frene basınız uyarısı aldım. Kökledim ama yine aynı uyarıyı aldım. Marş basmaya izin vermedi. Cumartesi olduğundan risk almadım. Fişi komple çıkarıp ustaya gittim. Usta da takıp baktı abi arızalı bu dedi. Demekki açarken son darbeyi ben vurmuşum. 

Demekki neymiş? Video ya aldanıp iş yapmamak lazım. Adamların eli yatkın. Ben de ise yokmuş. 🤣

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Karahan

1-El yatkınlığı olması lazım. 

2-Az buçuk otomobil bilgisi altyapısı olması lazım.

3-Bolca alet edevat olması lazım.

Citroen pazarlama vardı ona düşmemek için toyota videosuna bakayım dedim ama sonuçta yine citroenin pazarlama kazandı. :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

O anahtarla devir dalgalanmasının bağlantısı yoktur diye dusunuyorum. 

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Karahan
Muhittin Kaplan yazdı:

O anahtarla devir dalgalanmasının bağlantısı yoktur diye dusunuyorum. 

Enjektörden önce bakmak istedim sadece. Küçükten başlamak istedim. Forumlarda ve Youtubede sensörden dolayı 2 ve 3. viteslerde kesiklik, abs ve esp ışıklarının yandığından çok kişi bahsetmiş. Ben onların yalancısıyım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O sensör çalışır veya çalışmaz. 

Bence sağlammış sensör 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...