İçeriğe Yönlendir

Renault Arkana / Samsung XM3

Yurdaer Elay

Recommended Posts

Yurdaer Elay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bu araba reno mu samsung mu tam anlamadım. Ama güzel. Hayırlı olsun. Büyük araba iyidir. Arkadaki lpg istasyonu da güzel. Orası da burası gibi heralde. Atmosferik motorları artık lpg için mi üretiyorlar? 

Teşekkürler Tansu bey. Allah herkesin gönlüne göre versin inşaallah :) 

Araç Samsung marka.. Renault Koleos'un Güney Kore versiyonu. Sadece 2.0 litre atmosferik benzinli ve 2.0 litre LPG'li motorla üretiliyormuş. Renault aynı araca 1.3 turbo benzinli motor koyuyor mesela.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Yurdaer Elay yazdı:

Teşekkürler Tansu bey. Allah herkesin gönlüne göre versin inşaallah :) 

Araç Samsung marka.. Renault Koleos'un Güney Kore versiyonu. Sadece 2.0 litre atmosferik benzinli ve 2.0 litre LPG'li motorla üretiliyormuş. Renault aynı araca 1.3 turbo benzinli motor koyuyor mesela.

Kore türkiye’ye çok benziyor galiba. Turbo lpg tercihi konusunda. Sonumuz benzer inş. Gerçi detaylı yaşam koşullarını bilmiyorum ama güzel yanlarına benzeriz inş

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kore türkiye’ye çok benziyor galiba. Turbo lpg tercihi konusunda. Sonumuz benzer inş. Gerçi detaylı yaşam koşullarını bilmiyorum ama güzel yanlarına benzeriz inş

Çok çalışıyorlar ve bazı şeyler gerçekten pahalı (örn; emlak kiraları, eğitimler, kurslar, ithal eşyalar vs). Benim kardeşin bacanağı bir bankada çalışıyor mesela. Akşamları da über benzeri takside çalışıyor. İhtiyacı olduğundan değil ama daha kaliteli yaşamak için ve bir şeylere sahip olmak için böyle bir yaşam tarzını tercih ediyor. Ben de gitmiştim kısa bir süreliğine. İnsanlar iş tercihi yapmıyorlar.Yeter ki para kazansınlar. Kardeşimin kayınvalidesi öğretmen emeklisi, göreceli refah bir yaşamı var. Ama çok yokluk çekmişler. Yiyecek bulamıyorlarmış mesela eskiden (savaş sonrası). Türkiye'ye geldiğinde bile birlikte lokantaya falan gitsek artan yemeğini paket yaptırıp eve götürüyordu. Hülasa, yokluğun kıymetini bilip varlıkta şımarmayanlardan. Ki böyle çok insan var. Tabi yeni nesil bunları bilmez ya da çok önemsemez. Ama garip bir şekilde Amerika'ya kısmen bağımlılık gibi bir durum var (veya hayranlık diyeyim), buna rağmen insanlar millilik duygularından asla vazgeçmiyor. Dillerine ve kültürlerine çok sahip çıkıyorlar.

Dileklerinize sonuna kadar katılıyorum. Ama önce şu cehaleti bi yenmemiz lazım. Başımıza ne geliyorsa önce cehaletten ve bu cehalletten nemalanan okumuş ve insanlıktan çıkmış kesimden ya da şark kurnazlarından geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...