İçeriğe Yönlendir

Tv Arıza

Erdem Bozkurt

Recommended Posts

Erdem Bozkurt

Herkese merhaba, yaklaşık 5 yıl önce aldığım Samsung 48H6870 modelindeki televizyonumuz son zamanlarda sık sık ekran kararıp görüntü kesmeye başladı,seste sorun yok,sizce bu arıza nedir?arızası ortalama kaça olur? özel servislere güvenemediğim ve tanıdık olmadığı için yetkili servise gitmeyi düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

benimde başımın belası  lg46la660s modeli var kapanıp açılıyor anakart değişti 1 yıl sonra yine tekrarlamaya başladı.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
(düzenlendi)

Ses geliyor ama görüntü gidip geliyorsa aydınlatma LED i olabilir sıkıntı, ekran gidince telefon ışığı ile ekrana bakmayı deneyin görüntü geliyormu bakım. Aydınlatma LED i ise sorun çok maliyetli olmuyor bildiğim kadarıyla.

Lafımı geri aldım 😳

https://tvparcalariburada.com/LED2-48-H-6870

tarihinde Ahmet İhsan Akşen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Bu ledlerde ne kadar çok sorunlu çıktı, 2008 den beri 42" pannasonic pplazma kullamıyorum en ufak bir sorun yaşamadım, üstelik kardeşime de aldırmıştım, o da aynı, hem de görüntü kalitesi ledlerden iyi.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mustafa Yanar yazdı:

Bu ledlerde ne kadar çok sorunlu çıktı,

2010 dan beri LCD kullanıyorum bende de sıkıntı yok şükür. Samsung 46C650

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Yanar yazdı:

Bu ledlerde ne kadar çok sorunlu çıktı, 2008 den beri 42" pannasonic pplazma kullamıyorum en ufak bir sorun yaşamadım, üstelik kardeşime de aldırmıştım, o da aynı, hem de görüntü kalitesi ledlerden iyi.

bzide bir tane plazma arçelik var renk tonları o kadar iyi ki... 720p. artık miyadı doldu ekranda kırmızı yeşil noktalar çıkıyor bir milyon tane. neden acaba...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ev sigortan var mı ?

Ev sigortanda arızaları kapsayan teminatın olabilir. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bende de tv görüntü gidip geliyordu söktüm temizledim kolonya ile sıkıntı olmadı. Çok toz vardı.

Yorum bağlantısı
Ahmet Serin
Ev sigortan var mı ?
Kayınpederin tv led barlar gitmişti. 350tl olan parça değişimine yetkili servis 850tl almış. Konut sigortası vardı aldı ordan. Daha önce de inv klima kartı arızası olmuştu. 650tl sigorta ödedi.
Aynen bizde de var ondan. Sadece çok ısı yayıyor. Başka sıkıntı yok. 20 yıllık cihazda dahili uydu, youtube, twiter, facebook, 3 boyutlu, ci kart girişi, dijital kablotv herşey var.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ev sigortan var mı ?

Ev sigortam malesef yok zamanında vardı devamını getiremedim,yarın yetkili servise götüreceğim bakalım ne çıkacak...

Metin Akbal yazdı:

Bende de tv görüntü gidip geliyordu söktüm temizledim kolonya ile sıkıntı olmadı. Çok toz vardı.

pek tozluk bi sıkıntı değil gibi sık sık görüntü gidiyor bazen kısa zamanda bazen hiç gelmiyor,

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Adem Kazıl yazdı:

benimde başımın belası  lg46la660s modeli var kapanıp açılıyor anakart değişti 1 yıl sonra yine tekrarlamaya başladı.

elektronik malum şans işi,bu kullandığım tv depremde ekranı hasar gördü ufak tefek, konsoldan düşen fotoğraf çerçeveleri ekranda kedi tırmalamış gibi minik çizikler oluştu,koyu renklerde belli oluyor,şimdi ekran gidip geliyor bakalım arka kapağına kaç tl kıstı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ev sigortan var mı ?
Emmi sana birşey soracagim şimdi aklıma geldi. Benim kombi bozulmuştu 850 lira vermiştim. Eşanjör değişti. 1 sene geçti aklıma geldi ev sigortası onu karşılar mı?
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Metin Akbal yazdı:
Mehmet Ozyurek yazdı:

Emmi sana birşey soracagim şimdi aklıma geldi. Benim kombi bozulmuştu 850 lira vermiştim. Eşanjör değişti. 1 sene geçti aklıma geldi ev sigortası onu karşılar mı?

Eşanjörü bilemeyeceğim. mekanik bir parça. Ödemeyebilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ev sigortan var mı ?

Emmi benim sigorta var evin. Benim tv de ara ara ses gidiyor kendiliğinden yazın oldu genelde. Elektronik teminatı yanlış hatırlamıyorsam 2500 TL teminat var. Bu durumda tamiri karşılıyor mudur. Şu an yaptırmadım aynı duruyor tv fakat şu sıralar yapmıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arif Aykın yazdı:

Emmi benim sigorta var evin. Benim tv de ara ara ses gidiyor kendiliğinden yazın oldu genelde. Elektronik teminatı yanlış hatırlamıyorsam 2500 TL teminat var. Bu durumda tamiri karşılıyor mudur. Şu an yaptırmadım aynı duruyor tv fakat şu sıralar yapmıyor.

En gıcık arıza.. 

Tv 7 yaşından küçükse karşılanır. Ancak Genelde bu tür teminatlarda muafiyet olur.. 

Hasar bedelinin % 10 ve asgari 200 lira gibi.. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Adem Kazıl yazdı:

42lm serisi de bende var. Tam 7 sene oldu. Maşallah diyeyim. Led teknolojisi sıkıntılı. Lcd ekranlar çok daha uzun ömürlü oluyor. Gerçi tv’nin kitapçığının üstüne kocaman yazmışlardı. Ömrü 10 yıl diye :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Mehmet Ozyurek yazdı:

En gıcık arıza.. 

Tv 7 yaşından küçükse karşılanır. Ancak Genelde bu tür teminatlarda muafiyet olur.. 

Hasar bedelinin % 10 ve asgari 200 lira gibi.. 

Tüh be keşke baktırsaydım o zaman 2013 de kurulum yapıldı. ☺️

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam LG televizyonda başımıza geldi. ledler değişiyor 1 sene falan tamam sonra yine aynı falan filan. Pahalı da bir durum. Bence direk tv değişikliği..

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Tayfun Aydın yazdı:

Hocam LG televizyonda başımıza geldi. ledler değişiyor 1 sene falan tamam sonra yine aynı falan filan. Pahalı da bir durum. Bence direk tv değişikliği..

Hocam bugun servise götüremedim fırsat olmadı en son 2 arızadan biri olabilir dediler ledler veya ekran besleme kartı ledler sağlam gibi servise gidince belli olacak artık gittiği yere kadar muadili çok para bu devirde yenisi...

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Erdem Bozkurt yazdı:

Hocam bugun servise götüremedim fırsat olmadı en son 2 arızadan biri olabilir dediler ledler veya ekran besleme kartı ledler sağlam gibi servise gidince belli olacak artık gittiği yere kadar muadili çok para bu devirde yenisi...

Erdem hocam kendi televizyonumda da besleme kartı yanmıştı. Çok elektrik gidip geliyordu o sıralar. Televizyonu açma tuşuna basınca kendi kendine geri bekleme moduna geliyordu. Eğer ses varsa sadece görüntü yoksa bence besleme değildir ledlerdir.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Tayfun Aydın yazdı:

Erdem hocam kendi televizyonumda da besleme kartı yanmıştı. Çok elektrik gidip geliyordu o sıralar. Televizyonu açma tuşuna basınca kendi kendine geri bekleme moduna geliyordu. Eğer ses varsa sadece görüntü yoksa bence besleme değildir ledlerdir.

Dün servise verdim birkaç test yapıp bakacaklar,bakalım ne cıkacak sonuç,hayırlısı..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erdem Bozkurt

nihayet arıza sonuçlandı anakart arızası çıktı 800 tl masraf,panel arızası olsaydı çöpe giderdi kesin, yetkili servis 3800 tl gibi rakamdan bahsetti..yaptırdık çok şükür bakalım ne kadar ömrü olacak 5 yılını doldurdu...

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Erdem Bozkurt yazdı:

nihayet arıza sonuçlandı anakart arızası çıktı 800 tl masraf,panel arızası olsaydı çöpe giderdi kesin, yetkili servis 3800 tl gibi rakamdan bahsetti..yaptırdık çok şükür bakalım ne kadar ömrü olacak 5 yılını doldurdu...

Çıkan kartı da alsaydınız. Büyük ihtimalle elektronikçiler yapar..

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Erhan Doruk yazdı:

Çıkan kartı da alsaydınız. Büyük ihtimalle elektronikçiler yapar..

Karta baktım sadece nasıl birşey diye? burda onu yapacak elektronikçi büyük ihtimalle dünyaya gelmedi,tek teselli büyük masraftan veya tv^yi çöpe atmaktan kurtuldum..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...