İçeriğe Yönlendir

Televizyon Hayranlığı

Furkan Sumer

Recommended Posts

Furkan Sumer

Selam herkese 🙋‍♂️ 

Baslik her ne kadar gunumuzde sacma, ihtiyac fazlasi gibi gorunse de televizyonlara karsi inanilmaz sempati duyuyorum. Ozellikle konu mac seyretmek, pc baglayip film izlemek olunca.. Forumda ariza konulari acilinca dikkatimi cekiyor. Her yeni cikan modelde, her teşhir urununde karsisinda saatlerce durup inceleyebiliyorum.. 

Magazalarin aktuellerinde, insertlerinde muhakkak tv sayfasinda zaman geciriyorum. 

Adi nam salmislardan ziyade, bugunlerde Dijitsu, Toshiba, Axen Arcelik vs. gibi markalar dikkatimi cekiyor. Diger populer tv’lere nazaran buyuk ekran, ayrica fiyatlari da makul gorunuyor.

Acaba cezbediciligi sadece magazadan alip cikana kadar mi? 

Merak ettigim; su marka -duyulmamis- bir ekranim var oldukca memnunum tık demiyor; ya da su -bilindik- markayi aldim üçüncü ayda fişi cekti dediginiz urun kullandiniz mi? Kullaniyor musunuz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
(düzenlendi)

iskenderun'dayken ev sahibimin yol hizasında oturan bir kiracısında görmüştüm, enine-boyuna duvar kadar tv'leri vardı, evin ağırlık merkezini değiştiriyordu muhtemelen. büyük ekran deyince o geldi aklıma. bu alt kategori markaların biri peder beylerin salonda, sunny led. bizim inşaat bitince tv bayisi komşumuz gelişine vermiş hediye niyetine, bizimki de almış. geçenlerde bozuldu 5-6 yıl sonra, ekran gitti ama yapıp getirdiler, fazla tuttuğunu sanmam, öyle olacak olsa yapmayalım diyecek biri. yukarda vestel var pc'ye bağlı, 200 hz led. smart vs zımbırtıları işe yaramaz, ekranda 3 yıl biterken bir bölgede hafif yanıp sönme oldu bi ara, kendi kendine geçti. garaja da 50 inç civarı bi grundig gelecek bugün-yarın, ben de az çöpçü değilmişim :D 

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Axen kullanıyoruz uzun yıllardır, menüsü sesi güzel. Sony ile yanyana koyunca farkı oluyor elbette görüntünün ama kötü denemez gayet başarılı, fiyatı da çok iyi idi aldığımda.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
Çağlar Bayur yazdı:

Axen kullanıyoruz uzun yıllardır, menüsü sesi güzel. Sony ile yanyana koyunca farkı oluyor elbette görüntünün ama kötü denemez gayet başarılı, fiyatı da çok iyi idi aldığımda.

Axenin ses olayı cok kotü ya

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

model den meodele değişbilir bilemem de eko ayarı falan güzel. sesi de gür bizdekinin tatlı bas bile veriyor, mp3 dinlerken

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sunny fena değil.  Fiyatı çok uygundu aldığımız zaman. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

LG lcd TV var evimde, 2010 model, hiç arıza yapmadı bugüne kadar [emoji3478]
Şu ana kadar ki tecrübelerime göre ; dayanıklılık istiyorsanız LG, güzel görüntü istiyorsanız Samsung, param var teknoloji alacağım diyorsanız Sony, görünüşte civcivli ama gerçekte sizi sinirden çıldırtacak televizyon istiyorsanız Philips alacaksınız [emoji41]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

LG’leri pistten alalım 😂 konuşmaya başlasak sayfalar yetmez bence.. piyasada en iyisi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bizim LG de 10 yıllık, en sağlam onlar galiba.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Salondaki 10mkare olan ne marka [emoji91]
  • Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Lg tv almıştım. Tatile gittim, perdeleri çekmemiştik, evde havasızlıktan aşırı sıcaklık oluşmuş. Tatilden geldiğimde, lcd televizyonun tüm led mercekleri sıcaktan dolayı yapışkanları erimiş, tüm mercekleri dökülmüş. Ekran dama tahtası gibi beyaz beyaz noktalar vardı. Youtubede araştırdım, orda gösterdikleri gibi lcd açtım . uyduruk kırtasiye uhusu ile tüm mercekleri tek tek yapıştırdım. Bu olay lcd ekranın garantisi bitiminden 1 ay sonra başıma geldi. Servis açılışı  500 tl den yaptıkları için bende cesaret edip kendim yaptım. 

https://obrazki.elektroda.pl/8570122000_1533739703.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Kayınpeder de Seg var. 43" A101 den almıştı sanırım. Görüntü kalitesi iyi, ses orta, kanal geçişleri iyi. Memnun 2 yıl oldu neredeyse. Tv sürekli açık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

LG 32LF630V

LG 32LW5500

Samsung UE50NU7400U

Dijitsu DJT50SF (BİM 'den alınma)

TV lerimiz var.

• 32LF630V, sıradan normal bir TV. smart özelliği kullanışlı diyemem.
  • 32LW5500 'ün 3D özelliği ve yazılımsal 400 mHZ görüntü tazelemesi var. Pek işime yaramadı bugüne kadar. Canlı bir görüntüsü var ama panel yansıması çok. Gündüz vakti aydınlık bir ortamda, hele ki pencere karşısında izlemek zor oluyor. Bunun da smart özelliği kullanışsız.
  • UE50NU7400U, 4K paneli ve Tizen işletim sistemi ile rahat bir smart deneyimi sunuyor. Oldukça beğeniyorum. Hani uyguna bulsam bir tane daha alırım.
  • Dijitsu DJT50SF merak ederek aldım. Android galiba. Smart özelliği fena değil. Bunun da 4K paneli var. Ama parasına göre işte. Bir daha alır mıyım, almam. 4K yayın alabiliyor ama HD kadar bile kalitesi yok. Yok dediğim, yukarıda saydıklarım ile kıyaslayabiliyorum. Eğer niyet varsa adı sanı pek bilinmedik bir TV almaya, kesinlikle bir yerden bulup izlenmeli ve ona göre karar verilmeli.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Bu sıralar ben de TV bakınıyorum her zaman birinci önceliğim LG. Yalnız geçen gün TV aradığımı gören Google reklamlar gel sana Xiaomi Mi 4S UHD çakalım dedi 😄 Araştırdım LG'nin nerdeyse yarı fiyatına özellikleri de daha fazla. Kullanıcı yorumlarını okudum herkes çok memnun ama kablo tv izlerken kanal geçişleri çok kötüymüş. Bir ara canlı görmek istiyorum nasıl olsa satallite tv izlediğimiz yok. Diğer özellikleri de yakılşıklı duruyor. Neden olmasın?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Zümrem, Allah aşkına 100 oyro’ya tv alacaksan burda birbirimizi üzmenin hiç alemi yok.. 😂

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
(düzenlendi)
Ahmet Gül yazdı:

Bu sıralar ben de TV bakınıyorum her zaman birinci önceliğim LG. Yalnız geçen gün TV aradığımı gören Google reklamlar gel sana Xiaomi Mi 4S UHD çakalım dedi 😄 Araştırdım LG'nin nerdeyse yarı fiyatına özellikleri de daha fazla. Kullanıcı yorumlarını okudum herkes çok memnun ama kablo tv izlerken kanal geçişleri çok kötüymüş. Bir ara canlı görmek istiyorum nasıl olsa satallite tv izlediğimiz yok. Diğer özellikleri de yakılşıklı duruyor. Neden olmasın?

Linkini verdiğim incelemede hiç de kötü görünmüyor.

Xiaomi Mi 4S UHD

tarihinde Cihat Küçükay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Furkan Sumer yazdı:

Selam herkese 🙋‍♂️ 

Baslik her ne kadar gunumuzde sacma, ihtiyac fazlasi gibi gorunse de televizyonlara karsi inanilmaz sempati duyuyorum. Ozellikle konu mac seyretmek, pc baglayip film izlemek olunca.. Forumda ariza konulari acilinca dikkatimi cekiyor. Her yeni cikan modelde, her teşhir urununde karsisinda saatlerce durup inceleyebiliyorum.. 

Magazalarin aktuellerinde, insertlerinde muhakkak tv sayfasinda zaman geciriyorum. 

Adi nam salmislardan ziyade, bugunlerde Dijitsu, Toshiba, Axen Arcelik vs. gibi markalar dikkatimi cekiyor. Diger populer tv’lere nazaran buyuk ekran, ayrica fiyatlari da makul gorunuyor.

Acaba cezbediciligi sadece magazadan alip cikana kadar mi? 

Merak ettigim; su marka -duyulmamis- bir ekranim var oldukca memnunum tık demiyor; ya da su -bilindik- markayi aldim üçüncü ayda fişi cekti dediginiz urun kullandiniz mi? Kullaniyor musunuz?

Diğerlerini bilmem ama Toshiba var bende. Smart falan yok, bildiğin tv sadece. Ama görüntü kalitesi çok güzel. SV685 serisi. Beyazlar tam beyaz, siyahlar plazma kadar iyi, tam siyah. Local dimming ile süper renk geçişleri. Sıfırına yetişemedim, yetişsem de param yetmezdi, bu sebeple teşhir aldım. İlk fırsatta başka bir tv daha alıp hanım dizi izlesin, çocuk çizgi film izlesin diye onlara vereceğim. Bunu da maç ve film kendime ayıracağım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

10 yıldır lcd philips marka tv kullanıyorum tık demedi şükür  ama artık ufak ufak sağ alttan kırpmalar başladı, diğer tv im de yine philips 7 yıllık led tv bir kere lnb den gelen yüksek akımdan ana kartı yandı ( tv nın suçu yok o olayda başkalarınında uydu alıcıları yanmıştı ) onun dışında hala görüntü kalitesi sesi 10 numara şuan da alsam tv philips den başka marka düşünmüyorum tv almak isteyen var ise, Philips 50PUS8505/62 50" Ambilight 4K Ultra HD Android Smart LED TV alırım. Tavsiye ederim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

8 yıldır kullandığımız Sam... yazmaya da korkuyorum evde neye maşallah desem sorun çıkıyor :) ama memnunuz Samsung'dan :) 

Mutfak için de internetten aldığım bir monitör var , arkasına değişik bir kutu bağlanıyor ve TV oluyor. 3-4 senedir sorunsuz çalışıyor markası da pek belli değil :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Gül
Furkan Sumer yazdı:

Zümrem, Allah aşkına 100 oyro’ya tv alacaksan burda birbirimizi üzmenin hiç alemi yok.. 😂

Yok o kadar da değil dediğim TV 400 oyro 😄 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

19 bine Sony’nin incecik bir tv’sini görmüştüm. Gurbete giden dayımla vedalaşır gibi el sallamıştım 😂 simdiye 30 bin olmustur..

Curved (kavisli) ve olabildigince ince olmasi -kapalı ekran bile olsa- ilk etapta cezbediyor.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

Benim için olmazsa olmaz magic remote kumanda. Bu da tercih hakkımı bayağı daraltıyor. LG'den başka magic remote kullanan var mı?

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Samsung smart’larda kullanmistim. Surf hissi olusturuyor. Bahsettigim cihaz 14-15 yilina ait baya demodedir bugun..

Xiaomi akilli kumandalar var, cihazlarla uyumuna bakmak lazim..

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Ahmet Gül yazdı:

Yok o kadar da değil dediğim TV 400 oyro 😄 

an iti bari ile 400 avro  4000 TL  :)  

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ahmet Gül yazdı:

Benim için olmazsa olmaz magic remote kumanda. Bu da tercih hakkımı bayağı daraltıyor. LG'den başka magic remote kullanan var mı?

Lg cep telefonu uygulaması ile imleci telefonla yönlendirebiliyoruz. Bu nedenle akıllı kumandaya pek gerek kalmıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...