İçeriğe Yönlendir

Telefon Batarya Dayanımını Nasıl Uzatabilirim?

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba

2017 model xiaomi mi5s telefonum var. Bu telefonun batarya ömrü 3 yılda 3200 mah değerinden 1800 mah değerine geriledi. 

Bataryası çok çabuk tükeniyor. Bir çok yazılımı kaldırdım. Ama müdehale edemediğim hiç kullanmadığım sensör felan, servisler varsa kapatmak isterim. 

Xiaomi olunca uygulama içinde çok reklam var. Kaldırmak isterim. Fikir verirseniz sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Samsung A7 2016 telefonumun bataryasını degistirdim 1 ay oldu. Başka çözüm yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş

Kesinlikle root. Bi kere custom rom kurulunca tüm reklamlar saçma sapan Google uygulamaları gelmiyor. Gerçek xiaomi kullanmaya başlıyorsunuz. Mi 6 tecrübe ile sabit.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

N’olur bir kere de ben söyleyeyim, hep içime dert oldu 😂: Klasik Android sorunları.. 😌😌

- Ekran mavi ışığını degistirebilirsiniz, ilk etapta göz yorabilir..

- Notlar, senkronizasyonlar, bulut, arka planda yenileme gibi özellikler devre dışı bırakılabilir. Tabi oncelik ram ve güç tüketebilecek uygulamalar..

- Crome yerine arayuzun kendi tarayicisini  kullanmaniz bile arka planda size guzel donusler saglayacaktir.

- Konum servislerine, mikrofona, kameraya verilen izinler de onem arz ediyor.

- Uygulamalar ve her bir uygulamaya verdiğiniz izinler ne kadar minimize edilirse faydanıza..

* En önemlisi @Selçuk Bakış’ı dinlemek tabi..

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Pil değişmi tek çare.

BAtaryası biten notebook'larda ne yapıyorsunuz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
(düzenlendi)

Okudugumda “eee bu 3310 oldu 🤔” dedim kendi kendime.

Genel itibariyle baktığınızda örneğin; mailler saatte bir senkronize olacağına beş saatte bir senkronize olacak. Kendi açımdan baktigimda pekte aman aman bi kayıp değil.. Bunu takvim, saat, planlayıcı olarakta baz alabilirsiniz.

Nacizane, telefonun garantisi olsun olmasın. Pili son noktaya gelene kadar sindirmekte fayda var. Akabinde o anki ihtiyacınıza göre yeni tel arayışına bile girebiliyorsunuz. Geride kalan belki de atıl durumda olan bir telefon ve yenilenmis batarya..

tarihinde Furkan Sumer tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Birkaç senede yarı ömrü tükenen lityum piller iyi diye lanse ediliyor. E hibrit arabalarda ne olacak, 3 senede bir pil mi değiştireceğiz :) acaba durum nikel metal pillerde nasıl

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Facebook, ve facebok Messenger, 

E-nabız, E-devlet, 

bazı lüzumsuz uygulamaları sildim. 

Google photos ile teleon içindeki resimleri boşalttım. Hafızadan büyük yer açtım. 

Memory kullanımı 2 gb dan 1,5 gb da düştü.

Çalışma performansını artırdım, tüketimi bir miktar azalttım. . 

Eskiden greenty diye bir yazılım vardı , Onun şu anki durumu nedir. acaba halen işe yararmı denemek lazım. 

Root işine aklım yatmıyor. Bankalarla uğraşmak istemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
(düzenlendi)
Metin Taşcı yazdı:

ben deji batarya aldım 1 günü cıkartıyor

Ben deji bataryayı tavsiye üzerine note 5 cihazıma taktırmıştım. 1 ay sonra şişti hem arka kapağı kırdı hemde batarya çöp oldu. Daha sonra iade ettim parayı geri verdiler ama boş yere kapak masrafımda oldu. Daha sonra Orjinal Samsung bataryası alıp taktırdım . En garanti çözüm bu.

tarihinde Ahmet Türedi tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

E-nabız, E-devlet, 

Google photos ile teleon içindeki resimleri boşalttım. Hafızadan büyük yer açtım. 

Eskiden greenty diye bir yazılım vardı , Onun şu anki durumu nedir. acaba halen işe yararmı denemek lazım. 

Hala daha greenty mi yaa. İşte bu yüzden android hala pişmanlıktır diyorum ben

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hala daha greenty mi yaa. İşte bu yüzden android hala pişmanlıktır diyorum ben

1800 mili amperle 24 saat idare edemiyorum. 6 saate bitiriyorum :) 

1 adet 10 binlik powerbank

1 adet adaptör 

bunları taşıyacak büyük bir çanta ile geziyorum. 

Arabada xiaomi şarj cihazı var ama kullanmıyorum. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Darbaz yazdı:

E-nabız, E-devlet, 

Bulacaksın orijinal pili takacaksın, başka yolu yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
(düzenlendi)

Bir İphone kullanıcısı olarak son 1-2 aydır bu konuda en muzdarip olanlardan birisi de benimdir herhalde. Şarj aleti yanımda geziyorum artık. Olur olmadık zamanlarda %30dan %5 e düşebiliyor. Bazende %22 de kalmaması gerektiği kadar uzun süre kalıyor.

Sırf bu yüzden 5000 küsür mAh'lık Xiaomi telefon alayım diyorum bazen. Sonra vazgeçiyorum. İphone'lar da batarya yönünden pişmaklıktır.

Galiba 349 TL verip servisinde orjinal batarya ile değişim yaptıracağım belirli bir süre sonra.

Eski İphone 5'ime Deji batarya aldım ama çok verim alamadım gibi. Gerçi telefon çocuğun elinde oyuncak oldu ama.

tarihinde Alptuğ Özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba

2017 model xiaomi mi5s telefonum var. Bu telefonun batarya ömrü 3 yılda 3200 mah değerinden 1800 mah değerine geriledi. 

Bataryası çok çabuk tükeniyor. Bir çok yazılımı kaldırdım. Ama müdehale edemediğim hiç kullanmadığım sensör felan, servisler varsa kapatmak isterim. 

Xiaomi olunca uygulama içinde çok reklam var. Kaldırmak isterim. Fikir verirseniz sevinirim. 

xiaomi öyle işte. alet 6 ayda mort oluyor. alırken ucuz ama demekki pil kalitesi düşük seçiliyor. ayrıca pili çabuk tüketen yüz tane servis var ve kapatılmıyor. özellikle google play services diye birşey var niyeyse o sürekli pili emip bitiriyor. "hibernate" diye bir uygulama ile tüm servisleri eklemiştim yinede her açıışta yeniden başlatmak gerekiyrodu programı. sırf bu yüzden yepyeni telefonu değiştirdim oppo aldım. kesinlikle yazılım çok önemli. dahada xiaomi telefon almam. ama kamera,ekran vs çok iyiydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş

Önce bootlaoader kilidine başvurmalısınız, sonrası ise root ve custom rom.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Dogan Arsiray yazdı:

sırf bu yüzden yepyeni telefonu değiştirdim oppo aldım

Oppo da bahsettiğiniz gibi bir durum yok mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Selçuk Bakış yazdı:

Root atılabilir

Root nasıl çözecek bu işi? Pili bitmiş, 6 saat dayanan pil belki ayarla 8 saat dayanır ama root başka ne yapar anlamadım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Alptuğ Özcan yazdı:

Oppo da bahsettiğiniz gibi bir durum yok mu?

kesinlikle yok. 2 gün kullanabiliyorum. yazılım çok iyi ayarlanmış.  LETGO açık olduğunda o çok fazla tüketiyor ama geri planda açık kalan bir servis yok.

https://www.n11.com/urun/oppo-reno2-z-128-gb-oppo-turkiye-garantili-1166699?magaza=penguenbilgisayar

ürün bundan. gerçi hepsi aynı işletim sistemini kullanıyro sonuçta. color OS diye birşey.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba

Mi5 telefonumu Şubat 2017'de almıştım. İlk akıllı telefonum olur kendisi. Aldığım günden itibaren hem işlerim için (mail, hotspot vs) hem de eğlencelik oldukça yoğun kullandım. 2,5 yıl kadar sonra bataryanın konnektör kısmında hafif şişme oldu o da kapağa orta yerden baskı yapmaya başladı. Geçen sene Kasım ayında Aliexpress'ten aldığım Nohon bataryayı kullanıyorum ve hala 1 günü çıkarıyor. Çok yoğun kullanırsam bazen gün içinde tekrar şarj etmem gerekebiliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Şu an son yaptığım iyileştirmeler ile telefon 3 saate sadece %30 harcamış görünüyor. 100 % dolumda 10 saate gidecek gibi. Telefonda hipermil yapıyorum . Benim bu telefonu en az 10 ay daha kullanmam lazım. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mert Gulkokan yazdı:

Dün xiaomi note 9 pro max aldım 6 gb ram 128 gb hafıza 5020 mah batarya

powerbank mi? :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mert Gulkokan yazdı:
Dogan Arsiray yazdı:
powerbank mi? emoji3.png

M51 çıktı 7000 mah

serengeti düzlüğünde göreve gidince alırım bir tane artık.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

akıllı telelfonlarda batarya ile başedemezsiniz. pil zayıflığı başladı mı mecburen bataryayı değişmek zorundasınız.  

iphone 6 cihazım için orjinal batarya öldüğünde tekrar orjinal alıp taktırdım ilk zamanlar güzel performans çıkarsada ilerleyen zamanlarda artık yavaş yavaş performansını yitirmeye başlıyor.  şuanda pil sağlığı %97. 

not olarak söylemek isterim ki  arabaya şarj niyetine taktığımız telefonların bataryasını öldürüyoruz farkında değiliz. bunuda bana elektronik üzerine eğitim veren bir hocam söylemişti. arabanın çakmalığından telefon şarj edilmez diye.ilk batarya değişiminde arabada şarjı sıkça kullanıyordum. şimdi o gun bugün kesinlikle arabada şarj etmedim 3 yıldır halen aynı. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...