İçeriğe Yönlendir

İzmir Depremzedeleri'ne Yardım

Sani Gerşon

Recommended Posts

Sani Gerşon
(düzenlendi)

Merhaba,

Yerinizden bile kalkmadan depremde zarar gören İzmirli vatandaşlarımıza, zorda olanlara yardımda bulunabilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi altyapısı ile www.bizizmir.com web sitesinden BB'nin belirlediği yardım malzemeleri ve gıda paketlerini fatura karşılığı yardım noktasına götürülmesini sağlayabilirsiniz. Hiç bir şey yapamıyorsanız dahi, web sitesinin duyurulması ile başkalarının yardım etmesini sağlayabilirsiniz.

Gönlünüz bol, keseniz daha da bol olsun.

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Beğen 9
  • Teşekkür 6
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Evet bende bu adrese yardım yaptım. Ayrıca isterseniz ahbap, ihtiyaç haritası gibi yardım kuruluşları üzerinden de yardımlarınızı ulaştırabilirsinizz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Sani Gerşon yazdı:

Merhaba,

Yerinizden bile kalkmadan depremde zarar gören İzmirli vatandaşlarımıza, zorda olanlara yardımda bulunabilirsiniz. İzmir Büyükşehir Belediyesi altyapısı ile www.bizizmir.com web sitesinden BB'nin belirlediği yardım malzemeleri ve gıda paketlerini fatura karşılığı yardım noktasına götürülmesini sağlayabilirsiniz. Hiç bir şey yapamıyorsanız dahi, web sitesinin duyurulması ile başkalarının yardım etmesini sağlayabilirsiniz.

Gönlünüz bol, keseniz daha da bol olsun.

Daha dün akşam eşimle bu konuyu konuşmuştuk, çok teşekkür ederim. Başka yardım şekli var mı bildiğiniz? Mesela küçük çocuklar için daha hiç giyilmemiş kıyafetler, ayakkabılar oyuncaklar var bunları ulaştırmak istesek?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
(düzenlendi)

geçen sene elezığa bolca kışlık giyecek göndermek nasip oldu,mahalle muhtarlığımızda kapı kapı dolaşıp yardımları topluyor, evde kullanılmayan fazlalık ne varsa yine nasip oldu göndermek,yazmış olduğunuz adrestende gıda yardımı yaparım teşekkür ederim vesile oldunuz..

tarihinde Erdem Bozkurt tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Dün Belediye başkanı açıklama yaptı, pendemi sebebiyle kullanılmış giyim eşyası  yardımı kabul edemiyoruz diye. Buna dikkat etmek gerek.

F18D8F7E-D94B-4525-9BFF-1F2FE3651846.jpeg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cem Işık yazdı:

Dün Belediye başkanı açıklama yaptı, pendemi sebebiyle kullanılmış giyim eşyası  yardımı kabul edemiyoruz diye. Buna dikkat etmek gerek.

F18D8F7E-D94B-4525-9BFF-1F2FE3651846.jpeg

yeni battaniye lazımmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Sani Gerşon yazdı:

İzmir Büyükşehir Belediyesi altyapısı ile www.bizizmir.com

Akşamları evde hep haber kanallarını izliyorum. Gözüm hep deprem haberlerinde vs.. derken..

Küçük oğlumda olayın farkına varıp evdeki saklama kabından yapılma kumbarayı getirdi.

İçinde 62,75 TL vardı, baba bunu oraya gönderelim dedi.

Fena duygulandım, almak istemedim parayı dursun ben senin yerine göndereyim dedim kabul etti.

İlgili siteden 4 kişilik aile olarak, 4 paket satın aldık...

• Beğen 11
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Kız babalarını daha da bi vurdu bu deprem. Enkaz altından mucize şekilde çıkartılan 2 kız çocuğu beni derinden sarstı. İnsan ister istemez kendi kızını düşünüyor. Düşünmesi bile kahretmeye yetiyor.

Bu arada, kardeşlerimiz orada zordayken yardım edebilmem için bana ayın 15'ini bekletenlere, önceleri maaşa 1 hafta kala falan dibi görürken daha ilk haftadan maaşı bitirmemize sebep olanlara da çok şey demek istiyorum ama...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Görev tamam, Allah kabul etsin.

Ayda bebeğe çok ağladım. Çok mutlu oldum.

• Beğen 2
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Fatih Evcin yazdı:

Daha dün akşam eşimle bu konuyu konuşmuştuk, çok teşekkür ederim. Başka yardım şekli var mı bildiğiniz? Mesela küçük çocuklar için daha hiç giyilmemiş kıyafetler, ayakkabılar oyuncaklar var bunları ulaştırmak istesek?

Yurtiçi kargo tüm kullanılmamış kıyafet ve yardım malzemelerini ücretsiz taşıyacağını duyurmuştu.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Ahmet Caliskan yazdı:

Enkaz altından mucize şekilde çıkartılan

Bir tanesinin babası kurtulmuş şans eseri, kız enkaz altında, görevli ile konuşuyor diyor ki;

"Babama söyleyin ben iyiyim"

• Beğen 2
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

İnsanın kendi çocuğu olunca kız/erkek farketmez, daha bir yoğun duygu yaşıyormuş onu anladım.

Eşim kaç gündür Ayda ve Elif bebek için; kim bilir kaç kere anne dedi, kaç kere su istedi, ne kadar koktu vs vs diye diye duruyor. Ayda bebeğe annesi sebebiyle ulaşmaları ise daha da etkiledi onu.

Allah sabır versin, diyecek söz bulamıyor insan....

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ahmet Caliskan yazdı:

Kız babalarını daha da bi vurdu bu deprem. Enkaz altından mucize şekilde çıkartılan 2 kız çocuğu beni derinden sarstı. İnsan ister istemez kendi kızını düşünüyor. Düşünmesi bile kahretmeye yetiyor.

Kız babası olarak söylediğinize sonuna kadar katılıyorum. Hem seviniyorum canlı kurtuldular diye hem de empati yapmaya çalışıyorum kendimi onların yerine koyuyorum psikolojik olarak çöküyorum. 3 yaşında bebekler zifiri karanlıkta soğukta ve toz toprağın içinde nefes almakta zorlanırken günlerce hareketsiz,aç ve susuz nasıl kaldılar. Ben şuanki bilinçle bile bu şekilde nasıl dururum diye hayal bile edemiyorum. Onlar bu durumu yaşadılar. Şunları yazarken bile boğazım düğümleniyor yutkunamıyorum.

Allah kimseye yaşatmasın böyle bir durumu.

İnsanları bu duruma düşürenleri de Allah'a havale ediyorum. Bu son cümleye çok şey yazarım ama tutuyorum kendimi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Bir tanesinin babası kurtulmuş şans eseri, kız enkaz altında, görevli ile konuşuyor diyor ki;

"Babama söyleyin ben iyiyim"

Kızlar babasını çok düşünür.. çok derin düşünür. 

Babalarının da kendini düşündüğünü bilir.. 

Kız çocuk bir rüya görüyor ve babasının yanına geliyor. Birimizin ölmesi gerekiyor, kimin ölmesini tercih edersin diyor.. 

Babası tereddütsüz, ben tabi ki diyor. senin ölmeni nasıl isterim diyor. 

Çocuk cevap veriyor.. Ben senin ölmeni isterim, çünkü ben ölürsem sen asla dayanamazsın buna diyor. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...