İçeriğe Yönlendir

Alevli Überr 2 Renault Clio 5 1.3 Tce EDC Icon

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

depo ölçümü 6.4 lt.  90 la sakin sürersen çok rahat 4-5 lt. arası gidersin uzun yollarda, arada düzü buldumu 3.8 lt lerde oluyor ama zor tabii sürekli yakalamak, demekki sakin sürsen 100 gibi gitsen çok güzel sonuçlar alacaksın, öyle kasmadan normal hızlanarak yani az yakacak diye düşünmeden sürersen dizel gibi yakıyor alet, memnumun açıkcası, bastınmıda fırlıyor, daha ne isteyim :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

depo ölçümü 6.4 lt.  90 la sakin sürersen çok rahat 4-5 lt. arası gidersin uzun yollarda, demekki sakin sürsen 100 gibi gitsen çok güzel sonuçlar alacaksın, öyle kasmadan normal hızlanarak yani az yakacak diye düşünmeden sürersen dizel gibi yakıyor alet, memnumun açıkcası, bastınmıda fırlıyor, daha ne isteyim :)

O fark bende de oluyor. 0,3lt kadar. Lastik basıncından diyeceğim ama lastiklerim de olması gerekenden 2psi yüksek. Anlamadım. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

O fark bende de oluyor. 0,3lt kadar. Lastik basıncından diyeceğim ama lastiklerim de olması gerekenden 2psi yüksek. Anlamadım. 

olabilir, giderken lastik uyarısı verdi zati, 10 km anca gitmiştim ama, dura dura azıcık düşmüş hava, tam yaptım havaları, belkide senin taktiği uygulamalı, fiestada yapıyordum bunda niye yapmadım hakikaten, 1 psi yüksek basmak lazım evet..

bu arada aracın lastik uyarısı güzel, yerinde çalıştı, bunda siboblarda sensör yok, pil derdide yok, direk abs sensöründen okuyor, çalışma aralığı iyi, normal sensörle aynı, sensörsüz olması hoşuma gitti, sök tak zarar görmez pil derdi vs yok...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

olabilir, giderken lastik uyarısı verdi zati, 10 km anca gitmiştim ama, dura dura azıcık düşmüş hava, tam yaptım havaları, belkide senin taktiği uygulamalı, fiestada yapıyordum bunda niye yapmadım hakikaten, 1 psi yüksek basmak lazım evet..

bu arada aracın lastik uyarısı güzel, yerinde çalıştı, bunda siboblarda sensör yok, pil derdide yok, direk abs sensöründen okuyor, çalışma aralığı iyi, normal sensörle aynı, sensörsüz olması hoşuma gitti, sök tak zarar görmez pil derdi vs yok...

Sensör olunca arabadan inmeden değerlere bakabiliyoruz ama. Hatta hanım lastikleri kontrol etmez. Lastik gece inmişse sensör sabah kontağı açınca hemen söylüyor. Abs’den algılamada biraz jantın üstünde gitmesi lazım :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sensör olunca arabadan inmeden değerlere bakabiliyoruz ama. Hatta hanım lastikleri kontrol etmez. Lastik gece inmişse sensör sabah kontağı açınca hemen söylüyor. Abs’den algılamada biraz jantın üstünde gitmesi lazım :) 

hımm evet doğru, ama kuraldır ve hanımada öğrettim, aracın etrafında bir tur atmadan binmek yok, al sana hassas sensör :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

hımm evet doğru, ama kuraldır ve hanımada öğrettim, aracın etrafında bir tur atmadan binmek yok, al sana hassas sensör :)

gel bu lastiği değiştir diye uyarı da veriyordur :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

gel bu lastiği değiştir diye uyarı da veriyordur :) 

evet 2 de seçenek veriyor A-idare et B-yenisini al :)  törkiş yazılım :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

demekki sakin sürsen 100 gibi gitsen çok güzel sonuçlar alacaksın,

kılyo ile hunharca bir sürüş düşünemedim :) ilk virajda fırlar gidersen

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Yapma abi. Reno bu. Bu sefer yapmışlar :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

valla fiesta yalan oldu diyim sana, hele focusa toz yutturmak baya zevkli oldu , adam gibi motor koymazlarsa içi hala tırt ve hep aynı olursa olacağı buydu, ulen en üst en dolu puma bile bunun iç trimlerinde daha kalitesiz daha yavas daha çok ses alıyor, Ford bu yüzden kaybetti beni, sıktı artık, bakalım bu ne kadar gidecek bana...  Ford da sadece kuga diyorum onuda zaten alamıyoruz...

şuan gönlümde rav4 var :rolleyes:

https://i.ytimg.com/vi/JPg5YIgtS_w/maxresdefault.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

valla fiesta yalan oldu diyim sana, hele focusa toz yutturmak baya zevkli oldu ,

bozuk arızalı fiestaları focusları sıkıştırma yahu

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Ali bey Fiesta Fiesta şöyle Uber böyle bilmem ne idi. Havada uçar karada kaçar idi. Clio a ya binmeden once. Insanoğlu vesselam. [emoji106]

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

bozuk arızalı fiestaları focusları sıkıştırma yahu

valla sağlamıda tokadı yer, tepemi attırırsa 160 hp yaparım doğduğuna pişman eder :)

Hacı Şenyurt yazdı:

Ali bey Fiesta Fiesta şöyle Uber böyle bilmem ne idi. Havada uçar karada kaçar idi. Clio a ya binmeden once. Insanoğlu vesselam. emoji106.png

eee devran döner, yerinde sayan tokadı yer, yarında bunu döven başkası çıkar onu alır clioyu döveriz, bu işler böle :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Ali abi 80 ile sağ şeritten gidiyorum, hacımurat bile yol istiyor. Araba yüksek devir görmedi daha :) silindirler aşınır. Ecosport alayım diyorum ama onada lpg takılmıyor heralde. Turbo motorda sorun oluyormuş.Clionun benzinlisine lpg takılabiliyormu? Lpgden başka en güzel yakıt alektrik. Clionun kırmızısından çok var buralarda. Adamlar zehir gibi akıyor trafikte. Bizim burdakiler pek süremiyor bunu, virajlarda yavaş kalıyorlar. Halbuki bu viraşları ejderha gibi alır. Arabanın gidişinden belli zaten yol canavarı olduğu. Latitudeden sonra hoşuma giden 2. arabaları bu clio oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Fatih Sarıkaya yazdı:

Ali abi 80 ile sağ şeritten gidiyorum, hacımurat bile yol istiyor. Araba yüksek devir görmedi daha :) silindirler aşınır. Ecosport alayım diyorum ama onada lpg takılmıyor heralde. Turbo motorda sorun oluyormuş.Clionun benzinlisine lpg takılabiliyormu? Lpgden başka en güzel yakıt alektrik. Clionun kırmızısından çok var buralarda. Adamlar zehir gibi akıyor trafikte. Bizim burdakiler pek süremiyor bunu, virajlarda yavaş kalıyorlar. Halbuki bu viraşları ejderha gibi alır. Arabanın gidişinden belli zaten yol canavarı olduğu. Latitudeden sonra hoşuma giden 2. arabaları bu clio oldu.

ben bile renocu olduysam sen düşün :)  güzel araba evet,  tüpte takılıyor, hem 1.0 a hem 1.3 e, ben takmam tüp çünki yılda 15 bin yapmam, değmez yani,  dediğin gibi pis gidiyor, imkan varsa 1.3 derim, ecosport güzel aslında, ben dar olması çok ufak bagajı yüzünden vazgeçtiydim, arabaya bakınca bir tutarsızlık boyutsal bir acaiplik var , dar olması en büyük handikapı benim için, yoksa güzel araba, sevdiysen lpg takılırmı bilmem ama ecosport alınır bence...

clioda icon 1.3 yeni kasa şuan yok, ellerinde kalan varsa bayilerin anca öyle, 1.0 tce lerinde gücünü kısmışlar olmamış, durum gıcık anlayacağın, son anda almışım harbiden...

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ben bile renocu olduysam sen düşün :)  güzel araba evet,  tüpte takılıyor, hem 1.0 a hem 1.3 e, ben takmam tüp çünki yılda 15 bin yapmam, değmez yani,  dediğin gibi pis gidiyor, imkan varsa 1.3 derim, ecosport güzel aslında, ben dar olması çok ufak bagajı yüzünden vazgeçtiydim, arabaya bakınca bir tutarsızlık boyutsal bir acaiplik var , dar olması en büyük handikapı benim için, yoksa güzel araba, sevdiysen lpg takılırmı bilmem ama ecosport alınır bence...

clioda icon 1.3 yeni kasa şuan yok, ellerinde kalan varsa bayilerin anca öyle, 1.0 tce lerinde gücünü kısmışlar olmamış, durum gıcık anlayacağın, son anda almışım harbiden...

Şanslısın o zaman Ali abi. İncelemesini izledim ecosportun. İnceleyenler pek beğenmedi, bende inceleyenleri pek beğenmedim ama kurt düşürdüler. Turbo motor olduğunuda görünce dedim bu bize gelmez. Ben yılda 50 binden fazla yapıyorum. Clio iç mekanı beğendim. Ben sıfır araba almam zaten. Fiestadan sonra clio fena gitmez diyorum kendime. Ciddi ciddi düşünüyorum bu arabayı. Motordan vazgeçtim zaten. OMotorun parasını borsada çıkardım. Onun parasınıda arabaya yatırırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Fatih Sarıkaya yazdı:

Şanslısın o zaman Ali abi. İncelemesini izledim ecosportun. İnceleyenler pek beğenmedi, bende inceleyenleri pek beğenmedim ama kurt düşürdüler. Turbo motor olduğunuda görünce dedim bu bize gelmez. Ben yılda 50 binden fazla yapıyorum. Clio iç mekanı beğendim. Ben sıfır araba almam zaten. Fiestadan sonra clio fena gitmez diyorum kendime. Ciddi ciddi düşünüyorum bu arabayı. Motordan vazgeçtim zaten. OMotorun parasını borsada çıkardım. Onun parasınıda arabaya yatırırım.

yani işte bir antikalık var ecosportta, hanımada beğendiremediydim, bunu ise direk o seçti ilk olarak, yav reno naylon derken hadi dedim gidip bakayım, bir baktımki iş öyle değil :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

yani işte bir antikalık var ecosportta, hanımada beğendiremediydim,

ismi yarı garip, görünümü ayrı garip, hiçbir segmente ait olmayan birşey

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Multipla'dan hallice. 

Nedense samsunda çok görüyorum, tipi bi acaip :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Cihangiroğlu yazdı:

30 veya 31 basıyorum 27’ye düşünce uyarı veriyor bende. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Evet, sonunda biraz yol yapabildim, Edremit Urla oradan Kuşçular köyünde ziyaret, dönüşte İzmir içi dolanma sağa sola uğrama, Urla gidişte paralı yola girmeden dönüşte girerek gittim, dönüşte menemen çıkışında trafiğe yakalandık duman olduk, dur kalk... Edremit Urla gidişte genelde 100 le gittim, dönüşte otaban sürekli 120-130 gittim, arada abandım, gıcık olduklarıma bastım tokadı, İzmir'den çıkıp Edremit'te giderken de genelde 110 ve tepem attimi bastım...
Sonuç olarak yakıt ortalaması arabada 6 lt. Depo ölçümünde ki fulledim donuste tekrar fulledim, lt s fiyatı tam aynı, 6.4 lt çıktı, şehir içinde dolanmama dur kalk trafikte sıkışıp kalmama rağmen bence çok iyi sonuç, Fiesta dan az ki zaten bunun hızı falanda yoktu, sevdim bu motoru emoji16.png

Katalogda 1.0 ile 1.3 arasında 0.5 lt tüketim farkı vardı. Ben 120’yi geçmeden uzun yolda 5.9 yakmıştım. Seninki de 0.5 fazla yani hesap tutuyor. 
Sağda solda yorumlarda şehiriçi 9-10 litre yakanlar olduğunu görüyorum bu s/s sorunundan sonra yazılımsal olabileceğini düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selçuk Keleş yazdı:

Katalogda 1.0 ile 1.3 arasında 0.5 lt tüketim farkı vardı. Ben 120’yi geçmeden uzun yolda 5.9 yakmıştım. Seninki de 0.5 fazla yani hesap tutuyor. 
Sağda solda yorumlarda şehiriçi 9-10 litre yakanlar olduğunu görüyorum bu s/s sorunundan sonra yazılımsal olabileceğini düşünüyorum.

kullanıcılar istanbul içinde dolaşıyorsa 9-10lt doğrudur. ölüm trafiği var son aylarda. bir yerden bir yere gitmek eziyet. turbo devreye bile girmiyor. sürekli dur kalk. turbolu tasarlanmış bir motorda turbo kullanamayınca çok verimsiz oluyor. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

kullanıcılar istanbul içinde dolaşıyorsa 9-10lt doğrudur. ölüm trafiği var son aylarda. bir yerden bir yere gitmek eziyet. turbo devreye bile girmiyor. sürekli dur kalk. turbolu tasarlanmış bir motorda turbo kullanamayınca çok verimsiz oluyor. 

Mümkündür.  Ben kilit trafikte pek olmuyorum. 6.5 civarı tüketim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

İstanbul olayı evet farklıdır, o trafikte az yakması zor, yalnız Selçuk fabrika verilerine bakma, ben bastığım için yakıt böyle, arada pis bastım hemde, seri hızlanmalar 9 sn. altı hızlanma denemesi falan, klima açtım arada aklıma geldi, yani sanmam 1.3 ten az yakacağını, yinede ilk fırsatta 90 la sakin sürüş deneyelim, bakalım ne sonuç alacağız....

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

İstanbul olayı evet farklıdır, o trafikte az yakması zor, yalnız Selçuk fabrika verilerine bakma, ben bastığım için yakıt böyle, arada pis bastım hemde, seri hızlanmalar 9 sn. altı hızlanma denemesi falan, klima açtım arada aklıma geldi, yani sanmam 1.3 ten az yakacağını, yinede ilk fırsatta 90 la sakin sürüş deneyelim, bakalım ne sonuç alacağız....

90’la değil 110 bölünmüş yolda hız verisi daha güzel olur :) 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...