İçeriğe Yönlendir

Alevli Überr 2 Renault Clio 5 1.3 Tce EDC Icon

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Ali Darbaz
Fatih Sarıkaya yazdı:

Şanslısın o zaman Ali abi. İncelemesini izledim ecosportun. İnceleyenler pek beğenmedi, bende inceleyenleri pek beğenmedim ama kurt düşürdüler. Turbo motor olduğunuda görünce dedim bu bize gelmez. Ben yılda 50 binden fazla yapıyorum. Clio iç mekanı beğendim. Ben sıfır araba almam zaten. Fiestadan sonra clio fena gitmez diyorum kendime. Ciddi ciddi düşünüyorum bu arabayı. Motordan vazgeçtim zaten. OMotorun parasını borsada çıkardım. Onun parasınıda arabaya yatırırım.

Şöyle borsadan parasını çıkardım felan demeyin. Aklımı çelmeyin. Üç kuruş parayıda borsada kaybettireceksiniz bana. Övmeyi şöyle şeyleri lütfen. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

90’la değil 110 bölünmüş yolda hız verisi daha güzel olur :) 

olur evet, fırsat bulunca yapacağım...

Ali Darbaz yazdı:

Şöyle borsadan parasını çıkardım felan demeyin. Aklımı çelmeyin. Üç kuruş parayıda borsada kaybettireceksiniz bana. Övmeyi şöyle şeyleri lütfen. 

zor iş aman haa, unutma girersen kaybetmeyi göze alacağın parayla gir ve tek şeye yatırma, tüm paranı asla sokma aman diyim, bu sıra sakat durum zaten...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

olur evet, fırsat bulunca yapacağım...

zor iş aman haa, unutma girersen kaybetmeyi göze alacağın parayla gir ve tek şeye yatırma, tüm paranı asla sokma aman diyim, bu sıra sakat durum zaten...

50 km ortalama hızla kaç litre yakar. Adamın biri citroende 2,5 litre yakmış. Aynı sürüş tarzı ile renaultu merak ederiz

https://www.youtube.com/watch?v=zCFdO8L0UJ8

1.0 tce 100 olanın tüketimi burda var .

https://www.youtube.com/watch?v=uMuZsXOaElc

Burda tce 130 yakıt tüketimi 6,9 ölçülmüş. 

https://www.youtube.com/watch?v=fXjgxepwCHE

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Ali abi çok geç oldu biliyorum ama hayırlı olsun maşallah diyelim.  Ateş seni çağırıyor diye bir ses duydum geldim. 

Çay var mı çay ben sadece okumaya geldim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

50 km ortalama hızla kaç litre yakar. Adamın biri citroende 2,5 litre yakmış. Aynı sürüş tarzı ile renaultu merak ederiz

dizel başka alem, tasarruf diyorsan dizel önde hala ama yeni nesillerde geride kalmaz, mesela bendeki araba ilk videodaki dizel citroenle o hızda çok rahat kapışır, denedim kısa süreli, 50 ile  2,5- 2.8 lt anlık gibi yakar  bendeki aracın tüketimi yani aynılar,  gittiği yer İzmir o yerlerden bende geçtim, kısaca  her türlü yerim citroeni :p

dizellerin harbiden pek espirisi kalmadı artık....

son videodaki 1.3 tce çok yakmış 5.9 lt çok, hemde sıkıştırmış, tabii daha 200 km de yakar o kadar :D

Ümit Türk yazdı:

Ali abi çok geç oldu biliyorum ama hayırlı olsun maşallah diyelim.  Ateş seni çağırıyor diye bir ses duydum geldim. 

Çay var mı çay ben sadece okumaya geldim. 

olmamı :)  sağol kardeş...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Darbaz yazdı:

Ekonomi profesörü herif, çok sakin ve kurallara uyarak kullanıyor, tebrik etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Evren Erakçora yazdı:

Ekonomi profesörü herif, çok sakin ve kurallara uyarak kullanıyor, tebrik etmek lazım.

genelde herkes sakin kullanır İzmirde diyim...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bugün biraz düz yolda rüzgarsız havada 90 a sabitledim gittim, vites 7 de devirn1500 gibi, yakıt 2.9 3.8 arası çok rahat gidiyor, dizel yalan oldu resmen...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

301 tdci turbosu aslında beygir de alınabiliecek bir yapıda, güzel modifiye oluyor 130 ps gelir rahat

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Bugün biraz düz yolda rüzgarsız havada 90 a sabitledim gittim, vites 7 de devirn1500 gibi, yakıt 2.9 3.8 arası çok rahat gidiyor, dizel yalan oldu resmen...

1500 devirde 90 ile gidebiliyorsa harika. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Foto isterizzzz. Kardeşime araç bakıyoruzda.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Çokda sessizdir hareket halinde. Müzük sistemi nasıl? Ondan hiç bahsetmedin, ettiysen ben kaçırdım. Baslar doyurucumu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

90 la giderken 1750 devirdeymis baktım simdi ,7 ye atıyor hemen ve o viteste basınca rahatça hizlanabiliyor güçlü alet, ses sistemi çok süper değil ama yeterli, özellikle ses kaynagi iyiyse baya doyurucu oluyor netnbir sesi var bozmuyor, genelde internet radyosu yada genelde Spotify açıktır hep, en üst kalitede kullanıyorum, gayet güzel sesi böyle olunca, dengeli bir ses sistemi var, multimedyasi tıkır tıkır çalışıyor, tepkiler hızlı geçiş hızlı, telefon etengresi başarılı , yazılım kilidi acildiginda car play olayinida kablosuz direk wifi üzerinden yapacağım daha rahat olacak, car play dışında müzik için kabloya gerek yok tabii, mavi dış ile anında bağlanıyor, telefon olayı sesle kontrol falan düzgün, gayet memnunum...

Araç yolda sessiz güzel, motor sesi yok nerdeyse hiç yok gibi, gaza abanirsan hafif bir mirilti ve turbonun fiuiii diye yüklendiğini duyuluyor hoş oluyor, onun dışında hız belli etmiyor bir bakmisim 120 de, firlamasi süper, millete avans verip tokatliyorum default_smile.png zaten pis gidiyor birde yazılım caksak 150 HP olacak çupra kovalayacagiz artık, su haliyle 150 HP TSI gibi hızlanıyor diyim siz anlayın...
S&S düzgün işliyor ama sürekli kapatamiyorum gıcık bir olay, durdum parkedicem geriye atıyorum ohoo çoktan stop etmiş, kalıcı olarak iptal için yazılım ayarı lazım, servisi bekliyorum, henüz ana bayiler dışında bağlanacak aletletleri ve yazılımı yok, olay çözüldüğünde sistem ters calisicak, her çalıştırmada ss kapalı olacak, ben istersem açılacak, en güzeli bu, uzun ışıklarda 60 sn gibi, motor kapamak iyi oluyor cunki....

05a4d56099b5807df9523065be0e256a.jpg8695162bdbd18e9921faf6ed9e47d3e6.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Cihangiroğlu yazdı:

S&S düzgün işliyor ama sürekli kapatamiyorum gıcık bir olay, durdum parkedicem geriye atıyorum ohoo çoktan stop etmiş, kalıcı olarak iptal için yazılım ayarı lazım, servisi bekliyorum, henüz ana bayiler dışında bağlanacak aletletleri ve yazılımı yok, olay çözüldüğünde sistem ters calisicak, her çalıştırmada ss kapalı olacak, ben istersem açılacak, en güzeli bu, uzun ışıklarda 60 sn gibi, motor kapamak iyi oluyor cunki....

Balıkesir'i bilmiyorum ama İstanbul'da S&S tam bir bela. Şükür benim araçta sürekli kapalı kalabiliyor. Zaten aküyü de öldürüyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Balıkesir'i bilmiyorum ama İstanbul'da S&S tam bir bela. Şükür benim araçta sürekli kapalı kalabiliyor. Zaten aküyü de öldürüyor.
Bela resmen, unutuyorum arada hop stop, fişini falan çekeceğim olmayacak, bunda herşey birbirine entegre, ecu herşeye bakıyor, bir yerde yanlış bir şey olsun uyarıyor hemen, yani gem modül ayrı ecu ayrı takılıyor gibi degil, ecu tepede herşeye bakıyor, o yüzden bir yeri kapatsam.olmayacak, Fiesta gibi kurcalanmiyor bu alet, serviste aman abi kurdalama dedi, cozemeyiz aman diyim diyince ellesmedim [emoji3]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Ali Cihangiroğlu yazdı:

90 la giderken 1750 devirdeymis baktım simdi ,7 ye atıyor hemen ve o viteste basınca rahatça hizlanabiliyor güçlü alet, ses sistemi çok süper değil ama yeterli, özellikle ses kaynagi iyiyse baya doyurucu oluyor netnbir sesi var bozmuyor, genelde internet radyosu yada genelde Spotify açıktır hep, en üst kalitede kullanıyorum, gayet güzel sesi böyle olunca, dengeli bir ses sistemi var, multimedyasi tıkır tıkır çalışıyor, tepkiler hızlı geçiş hızlı, telefon etengresi başarılı , yazılım kilidi acildiginda car play olayinida kablosuz direk wifi üzerinden yapacağım daha rahat olacak, car play dışında müzik için kabloya gerek yok tabii, mavi dış ile anında bağlanıyor, telefon olayı sesle kontrol falan düzgün, gayet memnunum...

Araç yolda sessiz güzel, motor sesi yok nerdeyse hiç yok gibi, gaza abanirsan hafif bir mirilti ve turbonun fiuiii diye yüklendiğini duyuluyor hoş oluyor, onun dışında hız belli etmiyor bir bakmisim 120 de, firlamasi süper, millete avans verip tokatliyorum default_smile.png zaten pis gidiyor birde yazılım caksak 150 HP olacak çupra kovalayacagiz artık, su haliyle 150 HP TSI gibi hızlanıyor diyim siz anlayın...

Ali bey birşey dikkatimi çekti neden hep diğer araçları tokatlama deyimini kullanıyorsunuz. Gerçekten anlamadığım için soruyorum. Sizce araba iyi olması demek diğer araçları tokatlamak mı. Benim için mesala güvenliktir iyi araç anlayışım. Sizinki demekki tokatlamak. İlginç geldi bana o yüzden sormak istedim. Yanlış anlaşıldım ise kusura bakmayın.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Ali Cihangiroğlu yazdı:

onun dışında hız belli etmiyor bir bakmisim 120 de

Belki de binmediğimden ancak Bu aracın yüksek hızlarda tutunabilmesi, titreşmemesi olayına inanamıyorum. Corso - Polo - C3  - Micra  içinde aynısını söyleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Arda Bülent Güzel yazdı:

Ali bey birşey dikkatimi çekti neden hep diğer araçları tokatlama deyimini kullanıyorsunuz. Gerçekten anlamadığım için soruyorum. Sizce araba iyi olması demek diğer araçları tokatlamak mı. Benim için mesala güvenliktir iyi araç anlayışım. Sizinki demekki tokatlamak. İlginç geldi bana o yüzden sormak istedim. Yanlış anlaşıldım ise kusura bakmayın.

:) 

Kırmızı oda’yı izliyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Arda Bülent Güzel yazdı:

beygir olmayınca tokat manyaaa oluyorlar :rofl:

ben hep sağdan sağdan aheste giderim mesela

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
[emoji4] 

Kırmızı oda’yı izliyor musunuz?

Ben belki komik gelecek size. Ben maç ve belgeselden başka tv programı izlemem. Onun için kırmızı oda siz deyince araştırdım. Duygusal bir Diziymiş onu öğrendim. Neden böyle dediniz onu anlamadım.
beygir olmayınca tokat manyaaa oluyorlar :rofl:
ben hep sağdan sağdan aheste giderim mesela

Bende sağdan sağdan.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Arda Bülent Güzel yazdı:

Ben belki komik gelecek size. Ben maç ve belgeselden başka tv programı izlemem. Onun için kırmızı oda siz deyince araştırdım. Duygusal bir Diziymiş onu öğrendim. Neden böyle dediniz onu anlamadım.
Bende sağdan sağdan.

Ben de izlemem. Bi gün denk geldi. Bedava terapi gibi. Zaten gerçek hikayeler işleniyor. Dr. Psikiyatr Gülseren budayıcıoğlu’nun hastalarını işliyor. 

neyse. Tokat meselesine gelelim. O hikayeler hep aynı yere çıkıyor. Çocukluk. Çocuklukta ya da gençlikte ne olduysa ileride acısı çıkıyor işte 😁😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İç ambiyans aydınlatma sistemi çok estetik. Vaktinde biz yapınca apaçi diyorlardı başka [emoji16]

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:

İç ambiyans aydınlatma sistemi çok estetik. Vaktinde biz yapınca apaçi diyorlardı başka emoji16.png

ne yaptığın değil kimin yaptığı önemldir. Canlı örnek: Elon

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Arda Bülent Güzel yazdı:

yok canım, hep daha güçlü aracım olsun derdim, bu isteğimi yerine getirdiğinden mutlu oldum sadece, yoksa basma geçme meraklısı değilim, güçlü olması benim için sollamada ve kritik anlarda bastımmı gitmesi için önemli, yoksa yoda pek hızlıda gitmem, araba bastığımda yürüsün yeter, tokatlarım işin şakası yani :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
yok canım, hep daha güçlü aracım olsun derdim, bu isteğimi yerine getirdiğinden mutlu oldum sadece, yoksa basma geçme meraklısı değilim, güçlü olması benim için sollamada ve kritik anlarda bastımmı gitmesi için önemli, yoksa yoda pek hızlıda gitmem, araba bastığımda yürüsün yeter, tokatlarım işin şakası yani [emoji4]

Benim GT tam senlikti [emoji849]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...