İçeriğe Yönlendir

Alevli Überr 2 Renault Clio 5 1.3 Tce EDC Icon

Ali Cihangiroğlu

Recommended Posts

Tamer Topaç
Ali Cihangiroğlu yazdı:

top speed

O nu sorma. 180 km/h :rolleyes:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tamer Topaç yazdı:

O nu sorma. 180 km/h :rolleyes:

o zaman anlık geçersin sonrası... :D

Servet Aydın yazdı:

Pasat sayesinde sigarayı bırakacağım. Yağmur direk tuşlara akıyor ve iki defa bozuldu. Bez koyuyorum tuşların üstüne. Rezil tasarım. Dandik dikey açılan transit camı dahi su almıyordu içeri

sat, en güzeli yayan yada skutır valla, yetti gari...

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Ali Cihangiroğlu yazdı:

o zaman anlık geçersin sonrası... :D

sat, en güzeli yayan yada skutır valla, yetti gari...

Hele bi 250k olsun. ID7 bekliyoruz

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Hımm biraz geçersin, top speed alayım, devamında ne olur ona bakarız :)  bu arada talisman yazılımı oluyormuş artık, yani 165 hp. 270 nm tork, aklımı çelmiyor değil hani, ama şöyle bir durum var, yıl sonu yad yılbaşından sonra satabilirim, saçma sapan vergisi masrafı rahatsız etmeye başladı, gereksiz öpülüyoruz, öpülmeye niyetim yok, alacak olsan varsa beklemede kalabilir şimdiden ilan edeyim.

Opsiyonla :spiteful:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Hele bi 250k olsun. ID7 bekliyoruz

pilli için 1-2 sene beklemek lazım bence, hem ülke ne olacak o belli değil, hemde çok hızlı gelişiyor bu araçlar, aldığın elinde kalır, asla 2. el elektrikli almam şuan, sen düşün artık. Kardeşim alacaktı, süresiz erteledik yayan devam, zaten İzmirde gerek yok araba almaya...

İlkay Başaran yazdı:

Opsiyonla :spiteful:

:D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

pilli için 1-2 sene beklemek lazım bence, hem ülke ne olacak o belli değil, hemde çok hızlı gelişiyor bu araçlar, aldığın elinde kalır, asla 2. el alaktrikli almam şuan, sen düşün artık. Kardeşim alacaktı, süresiz erteledik yayan devam, zaten İzmirde gerek yok araba almaya...

:D

hibrit iyidir :)

bize gelmiyor ama hem otto hem atkinson çevrimli, hem direkt hem port enjeksiyonlu 2.5 toyota hybrid hem güçlü hem az yakıyor. Vergi sistemine lanet olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hibrit iyidir :)

bize gelmiyor ama hem otto hem atkinson çevrimli, hem direkt hem port enjeksiyonlu 2.5 toyota hybrid hem güçlü hem az yakıyor. Vergi sistemine lanet olsun

vergi ek masrafalr zaten esas dert, vallahi satarsam sırf bu yüzden satıcam, yayan kalırım daha iyi, hele Edremitte kalırsam 250 lilik bir skutur yaz kış yeter bana....

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Ali Cihangiroğlu yazdı:

250 lilik bir skutur

Onlar da dert oldu. İlanları biraz kurcala beynin yanar.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Vergi sistemine

hangisine? ötevesi var metevesi var, ödesen bitmiyoe yine ödenen var, ödeneni ödeyenden bi daha isteyen de olur

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Tamer Topaç yazdı:

Onlar da dert oldu. İlanları biraz kurcala beynin yanar.

haklısın, onlarda dert, şimdi eve girdim çay demledim (Serveeet :)) yoruldum yürüyüşten geldim, gelirken carraro bayisi arkadaşıma uğradım ve az kaldı bana kepirtiyorudu, 10 taksitimiş :D

aslında tam benlik alet, aklımda zatende desi var işte, sıfır vergi ama bunun parasıyla neredeyse arabayla 40.000 km gezerim ..

e-sportive-x-28-10-v-hd.jpg?revision=167

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

carraro bayisi arkadaşıma uğradım ve az kaldı bana kepirtiyorudu,

kaç watt bu

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

kaç watt bu

250 watt motor, sürekli eco modda 150 km menzil eco dan çıkmaya gerek yok fazlasıyla yetiyor, çinli bafang 250 w motrorlar gibi tırt değil bu...

tork kontrollü pedal elzem

Shimano Steps E-6100  250 watt 60 nm.

https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/city---trekking-e-bike-e6100-series/DU-E6100.html

daha üstü

steps E 8000 250 watt 70 nm.

https://bike.shimano.com/en-EU/product/component/mtb-ebike-e8000/DU-E8000.html

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

orta motorlarda zincir problem, 250 denenlerde aslen zaten 350 lerde 150 km gidebilmesi için 20+ pil lazım buna ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

orta motorlarda zincir problem, 250 denenlerde aslen zaten 350 lerde 150 km gidebilmesi için 20+ pil lazım buna ?

yok bunda sorun olmuyor, önde zaten tek dişli var, güç kontrolü torklu yani pedala basış gücüne göre, vites değiştiğini anlamadığın gibi o arada zorlanmada olmuyor, kastettiğin bu sanırım, o sorun tork sensörü olmayan bafang gibi dandik kitlerde oluyor, bu alet değişik çalışıyor, sen pedal çevirirken o sana rahat çevirecek kadar güç veriyor, öyle direk yüklenmiyor hatta hissetmiyorsun bile, bunun olayı bisiklet sürme hissinde neredeyse hiç kayıp olmaması, sanki bacakların acaip güçlü ve yorulmuyorsun gibi hissediyorsun, dengeli güç verdiği içinde menzili acaip, bu sayede 180 km lere varıyor menzili, önden rüzgar yerken bile vay be ne bcaklarım var yorulmuyorum dedirten yumuşak bir destek var sadece, anlatabildim sanırım...

dandiklerde bisikleti elektrik motoru götürür sen o motora yetişmeye çalışırsın, alba kitler gibi, bunda sen bisikleti sürersin motor sana destek olur,  albada mesela pedalda manyetik sensör vardır, çevirdiğini görür yüklenir motora, motorda kademe ayarı olur genelde 9 kademe, sen denk getirmeye çalışırsın, bisiklet sürüş hissi berbattır, normal volta skutırlar gibi lak diye fırlar, gücü tutturamadığı içinde kademe ayarı uydurmuşlar, tırt and mındar.

zaten bunda el gazıda yok, kademede sadece 3 tane, eco-normal-high    eco yeter, high ı anca dağa tırmanırken kullanırsın ve baya baya yüklenir zaten, bunda pedala basacaksın bacaklar çalışacak ama o bacaklar android gibi gelecek sana :)

en sağlamı bul birtane sür, o zaman anlayacaksın demek istediğimi, sonrada normal elektrikli sür gör farkı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zencir zaten kendi başına sorun, 100 km sonra toz toprak toplayıp bir de yağsız bırakılınca motordan bağımsız sorun zaten kullanıcı hatası olarak, bisiklete hgs nereye takılır diyen bir kullanıcı kitlesi var

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bendeki, Doğan’a kepirt aman kasnak yol öyle değildi sattığım da aynı idi. Pedal senkronize ile 100km üstü işi menzili

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

zencir zaten kendi başına sorun, 100 km sonra toz toprak toplayıp bir de yağsız bırakılınca motordan bağımsız sorun zaten kullanıcı hatası olarak, bisiklete hgs nereye takılır diyen bir kullanıcı kitlesi var

kaç senedir kullanırım daha hiç o kadar kirletemedim, ne yaptın arkadaş :)  o zaman triger kayışlı verelim, 70 bin km de bir değişirsin ...

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

kaç senedir kullanırım daha hiç o kadar kirletemedim, ne yaptın arkadaş :)  o zaman triger kayışlı verelim, 70 bin km de bir değişirsin ...

kirlenme yok. Fren yok. Işık yok. Trafik yok. Ne güzel istanbul bee

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

Ne bu ya hayabusa mı. Daha motorun zincirini yıkamadım ben hiç 18 binde 6 yıllık zincir ışıl ışıl

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

kirlenme yok. Fren yok. Işık yok. Trafik yok. Ne güzel istanbul bee

İstanbul mu, Allah kurtarsın kardeş :tongue:

kirlenmeyen bisiklet zinciri, yani toz toprak çamur olmaz, arada bir yağlarım o kadar...

İlkay Başaran yazdı:

Ne bu ya hayabusa mı. Daha motorun zincirini yıkamadım ben hiç 18 binde 6 yıllık zincir ışıl ışıl

Heeç :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

8 binde 6 yıllık zincir ışıl ışıl

bi clionun dayanımı ile pilli bi olur mu

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

Naylon mu demek istedin abi doğru söyle bak

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

olmaz tabiide :)  biz bisiklet ve onun zincirinden söz ediyoruz ...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...