İçeriğe Yönlendir

Saçlarım Çabuk Yağlanıyor

Ümit Türk

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Aynı dertten muzdarip birisi olarak, yıkama süresini uzatmanın çözüm olmayacağını düşünüyorum.

Her gün yıkamazsak yağlı yağlı saçlarla geziyoruz. Yıkama süresini uzatırsak her gün yağlı saçla gezeriz.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ahmet Caliskan yazdı:

Aynı dertten muzdarip birisi olarak, yıkama süresini uzatmanın çözüm olmayacağını düşünüyorum.

Her gün yıkamazsak yağlı yağlı saçlarla geziyoruz. Yıkama süresini uzatırsak her gün yağlı saçla gezeriz.

o değil birde yağlanınca kokması yokmu ben bile rahatsız oluyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

kükürt ve ardıç katranlı bir şampuan kullandım kokusu çok kötü ama yağlanmayı geciktiriyor 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Umut Taşlı yazdı:

eczaneden konazol alıp deneyin.

Tıp pratiğinde uzmanına danışılmadan kullanılması pek önerilmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Koray Demir yazdı:

Tıp pratiğinde uzmanına danışılmadan kullanılması pek önerilmez.

tabi ki, o yüzden ilk cümlede büyük ihtimalle demiştim zaten. ben market şampuanı kullanmıyorum bir dermatoloğun samimi tavsiyesi üzerine, eczaneden aldığım da bu konazol. şartlar benzediği için deneyin dedim, ürünü aldığım iki eczacının dediğine göre zarar, yan etki vb. gösterdiğine denk gelmedikleri tehlikesiz bir ürün. ümit bey hamile falan değildir herhalde bu arada :) öyleyse tavsiyemi geri alabilirim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Ümit Türk yazdı:

o değil birde yağlanınca kokması yokmu ben bile rahatsız oluyorum. 

benim saçım da dengesiz beslenmeye paralel yağlıdır da hiç böyle bir şey duymamıştım

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ne kadar sık yıkarsan kafa derisinin yapısını o kadar bozarsın. Yıkma sıklığını 3 güne çıkarın, bir süre sonra kafa düzene girer. Birde saçı farketmeden çok elliyorsan o da çabuk yağlanmasını sağlıyor.  Yastık kılıfını da sık değiştirirsen faydası olur. 

Ahmet Caliskan yazdı:

Sık yıkadığın zaman kafa derisi nemi tutmak için daha çok yağ salgılıyor. Sen yıkadığında kafadaki tüm salgıyı alıyorsun. Yıkamayı uzatınca bir süre sonra dengeye geliyor. 

Birde saçına hiç şampuan sürmeme akını vardı bir ara. 2 haftdan sonra saç sadece suyla temizlenmeye alışıyordu. 

Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Saçlarım kıvırcıktı ve müthiş yağlanıyordu. Çok uğraştım, çözüm bulamadım. Şimdi döküle döküle saç kalmadı sorun bitti. Dış etkilerle (şampuan vs) çözüm bulunacağını düşünmüyorum.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)

Hocam dul alma durumu ile de alakalı. Vücut ona göre salgılama yapıyor. Her gün duş alırsanız saçlarınız her gün yağlanır ancak 2-3 güne çıkarırsanız vücut ta ona göre yağlanıyor. 

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Yağlı ciltler sık yıkanmazsa saç yüzeyinde biriken yağ bakterileri çoğaltır.

PH'ı yüksek sabun ve şampuanlar kullanmaması gerekiyor. Bayraktar, saç derisinin PH dengesi 5.5 . PH, bir çözeltinin asidik mi yoksa alkali mi olduğunu ölçmek için kullanılır. Saçı temizlemek için kullanılan şampuanların PH derecesi cilde ne kadar yakın olursa saçtaki kiri o kadar iyi arındırabilir. Sabunun PH derecesi 9-10 civarında ve saça zararlıdır. Bir ürünün PH derecesi yükselirse ciltte kalıntı bırakma ve cildi kurutup tahriş etme özelliği de artmaktadır. Çoğu kişi saçını sabunla yıkadığında, sabunun saçını daha hacimli yaptığını ve dolgun gösterdiğini söyler. PH'ı yüksek temizleyiciler saçın dış kısmındaki kapakları açarak saçı daha kabarık gösterir. Ancak sağlıklı saçın kapaklarının kapalı durması gerekir. Açık kapaklar saçın dış etkenlere karşı dayanıklılığını kaybetmesine sebep olur ve saçı daha mat ve soluk gösterir.

unutmamak gerekir ki yağı üreten vücudunuz. Sivilce tedavisinde kullanılan isotretionin  etken maddeli ilaçları kullanan hastaların daha sonra saçtaki yağlarin azaldığı görülmektedir ( bu ilaç doktor kontrolünde kullanılır). 

bir diğer tavsiyede saçınızı ılık su ile yıkamanız, şampuanı saçınızda kuruyana kadar bekletmemenizdir. 

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Bir yerde okumuştum saçları kuruturken ne kadar çok ısı yüksek olursa yağlanma da o denli artıyormuş

Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün
Cihaner Öztürk yazdı:

Saçlarım kıvırcıktı ve müthiş yağlanıyordu. Çok uğraştım, çözüm bulamadım. Şimdi döküle döküle saç kalmadı sorun bitti. Dış etkilerle (şampuan vs) çözüm bulunacağını düşünmüyorum.

Aynen katılıyorum abi. Şimdi kısa kestirmek zorunda kalıyorum mecburen

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

Yaklaşık olarak 20 yıldır saçımı her gün yıkarım. Akşam yatmadan önce banyo yapsam sabah işe giderken yine yıkamak zorunda kalıyorum. Yıkamasam öğleye doğru yağlanıp beni rahatsız ediyor. Yeme içme ile alakası var. Mesela yağlı yiyecekler yersem daha hızlı yağlanıyor.  Çözümünü çok araştırdım ama bulamadım. Birçok sabun ve şampuan denedim ama işe yaramadı. Kışın elektrik olmasa bile çaydanlıkta su ısıtıp yine yıkıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...