İçeriğe Yönlendir

Saçlarım Çabuk Yağlanıyor

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk

Merhaba Değerli Dostlar;

1-1,5 gün sonunda saçlarımda yağlanma oluyor.  Hergün yada gün aşırı saçlarımı yıkamak zorunda kalıyorum. 

Buna çözüm öneriniz nedir? Standart şampuan ne kadar varsa kullandım fayda etmedi.  kalıp sabun hacı şakir fena kurutuyor 2 gün dayanıyor sanki ama oda kütük yapıyor arkadaş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Beslenme şekliniz nasıl?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Bilindiği üzere vücut kendini korumak ve bakımlı tutmak için yağ üretir ve bu yağ hem deriyi hemde saçı besler.Siz hergün yıkanırsanız vücut yağsız kaldığı için tekrar yağ üretir bu sarmal kısır bir döngüye döner.Saçlarda yağ oluşumu normaldir.1-1,5 günde yağlanıyor ise birde saçları şampuansız yıkamayı deneyin en azından saçınızda bir miktar yağ kalsın.Yıkama sıklığı arttıkça saçta kendini korumak için daha çabuk yağlanmayı savunma mekanizması olarak kullanıyor.

Yaptığınız iş her gün yıkanmayı gerektirmiyor ise kademeli olarak saç yıkama süresini uzatmayı deneyin.Düşündüğünüzün aksine saçı kurutan sabun ve şampuanlardanda uzak durun.Besleyici ve nemlendirici özellikli şampuan kullanın ve çok sıcak su ile yıkamayın.

Beslenme ve genetik faktörlerde etkili ama onları değiştiremiyorsanız bu yukarıdaki metodu deneyin.

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Beslenme şekliniz nasıl?

efsane genede dikkat etmem. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Ümit Türk yazdı:

efsane genede dikkat etmem. 

Arkadaş haklı. Yıkama suresini uzatın ve beslenmeye dikkat edin. Bir ara bende defne sabunu kullandım. Saçlar gıcır gıcır ötüyordu yıkandıktan sonra. Onu deneyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

kremli şampuan kullanmayın,benim saçlarımda çabuk yağlanır berberim dalin şampuan tavsiye etti,deneyin bence saçlarım eskiye göre daha az yağlanıyor birkaç kez kullanın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersev Kaya

Aynı sorun bende de var.

Evde şampuan bitince, kızımın Sebamed şampuan ile yıkadım. Sonuç muhteşem. 

Erdem Beyin dediği gibi Dalin de olabilir, herhangi bir bebek şampuanı da.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ümit Türk yazdı:

Merhaba Değerli Dostlar;

1-1,5 gün sonunda saçlarımda yağlanma oluyor. 

Kısa kestirin ve daha geç yıkayın. Ne kadar sık yıkarsanız o kadar çabuk yağlanıyor. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kısa kestirin ve daha geç yıkayın. Ne kadar sık yıkarsanız o kadar çabuk yağlanıyor. 

6  numara saçlarımda yağlanma olmazdı olsada bu kadar olmazdı. 

Mert Gulkokan yazdı:

Bimde satılan eyüp sabri tuncer zeyrinyağlı şampuanı dener misiniz ?

tavsiyenizi dikkate alacağım. 

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Uzun süredir Tresan sarımsaklı şampuanı kullanıyordum. Fiyatına çok zam gelince, berberin tavsiyesi ile toni&guy kullanmaya başladım. Çok memnunum.https://ty.gl/dqdxooo

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ersev Kaya yazdı:

Aynı sorun bende de var.

Evde şampuan bitince, kızımın Sebamed şampuan ile yıkadım. Sonuç muhteşem. 

Erdem Beyin dediği gibi Dalin de olabilir, herhangi bir bebek şampuanı da.

evy baby var olur  mu? 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bunu engelleyemezsiniz. Bünye ile alakalı. Sadece saçınızı kurutmayın, üstündeki yağı fazla almayan şampuan ile bir nebze azaltabilirsiniz. Yaş da önemli. Benim de çok yağlanıyordu. Her gün yıkıyordum. Yaş 33 oldu, eskiden 1 günde yağlanan saçım şimdi iki günde aynı kıvama geliyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ümit Türk yazdı:

Merhaba Değerli Dostlar;

Buna çözüm öneriniz nedir?

normal sabun ve her gün yıkanmak. benim saçlarım da öyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mert Gulkokan yazdı:

Bimde satılan eyüp sabri tuncer zeyrinyağlı şampuanı dener misiniz ?

Benimde saçlarım çok yağlanır.

Her gün işten gelince duşa atarım kendimi.

Katı sabun kullanırım. O zeytinyağlı şampuanı kullandığımda günün ortasında saçımdaki yağı hissetmeye başlıyorum.

O yüzden yaşasın katı sabun 😀

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Sebamed tavsiye ederim ama pahalıdır. Ben bir zamanlar kullanıyordum pahalanınca bıraktım şuan ise head and shoulders kullanıyorum kimyasal şampuanlar arasında üstüne yoktur bana göre saçı çok güzel temizliyor. Ama kremsiz olanı alın 2si bir arada olmayan.

Bir de beslenmenize dikkat ve 2 ya da 3 günde bir yıkamaya çalışabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Stres en buyuk sebeplerden biridir. Gun icerisinde saciniza ne kadar cok dokunursaniz o kadar cok yaglanir.

Uzun kisa sacla alakasi yok..

Bim’de satilan mavi kutulu capitol sampuani deneyin. Sabun olarak ise Duru’nun yesil ya da mavi renkli olanini kullanin. Pisman olmazsiniz..

ks1Lc6.jpg

z7cdHq.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Benim de öyle, gün aşırı duş ile kapatıyorum sorunu. 1 gün geçerse jolileli gibi parlıyor saçlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benim de çok yağlanır. Her sabah evden çıkmadan yıkamak zorundayım. Bioblas yağlanma önleyici şampuan kullanıyorum. Gün sonuna kadar gayet iyi idare ediyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Furkan Sumer yazdı:

Stres en buyuk sebeplerden biridir. Gun icerisinde saciniza ne kadar cok dokunursaniz o kadar cok yaglanir.

Uzun kisa sacla alakasi yok..

Bim’de satilan mavi kutulu capitol sampuani deneyin. Sabun olarak ise Duru’nun yesil ya da mavi renkli olanini kullanin. Pisman olmazsiniz..

ks1Lc6.jpg

z7cdHq.jpg

tersane sektöründeyim haddinden fazla hard işlerde çalışıyoruz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Herkes beslenmeye dikkat edin demiş de nasıl beslenilecek dememiş. Protein ağırlıklı yiyorum ben mesela.

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
Ümit Türk yazdı:

tersane sektöründeyim haddinden fazla hard işlerde çalışıyoruz. 

mumkundur.. ben benzer sikayeti uzun sacta da kisa sacta da yasadim.. gozlemledigim ve tecrube ettigim kadariyla kafa derisinde kabuklanma, sivilcevari seyler yapabilir, kepek olusumu olagandir. 

mugla’dan bir teyzemiz bana külden yapilma bi sabun gondermisti. sanki icerisinde toz deterjan var gibi hissediyodum -kokusunda, hissiyatinda-

bir donem onu kullandim o da yaglanma icin bicilmis kaftandi. ama dedigim ikiliyi kullanirsaniz farki gorebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Furkan Sumer yazdı:

kafa derisinde kabuklanma, sivilcevari seyler yapabilir,

çok sık olur.

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

bahsettigim sampuani sabunu kullanin. her yikama sonrasi sacinizi temiz bir tarak ya da firca fön yardimiyla kurutun. elinizi her caniniz sikildiginda saciniza goturmeyin. insallah yavas yavas duzeldigini goreceksiniz..

zeytinyagli, portakalli, kokulu, yoresel vs urunlere cok para harcamaya gerek olmadigini dusunuyorum. 

ozellikle de sac çıkaran, kepek azaltan, mentollu, gibi seylere girmenize gerek yok nacizane..

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı
Ümit Türk yazdı:

''kafa derisinde kabuklanma, sivilcevari seyler'' çok sık olur.

beslenme dengesizse egzamadır büyük ihtimalle bu. eczaneden konazol alıp deneyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...