İçeriğe Yönlendir

Arabayı Sürttüm

Mesut Eyibil

Recommended Posts

Mesut Eyibil

Merhaba, mağlesef arabayı geri geri garaja sokarken arka yan tarafını evin beton kolonuna sürttüm çok derin nasıl becerdim hiç anlamadım nazar değdi die düşünüyorum senelerdir ön arka garaja farklı arabalarla girdim çıktım halada aynı şekilde. Neyse oldu olan bu kısımı nasıl hallettirmem lazım servise götürüp götürmeye konusunda kararsizim çizikler baya derin avuçiçi kadar kaporta sanırım boyanması lazım tamponda tamir yada boyanması lazım mini onarım fln olmaz die düşünüyorum en iyi şekilde nasıl hallolur.

I6sPW1.jpg

I6sEYf.jpg

I6sRzG.jpg

I6sVfS.jpg

I6sJSb.jpg

İyi forumlar.

• Üzgün 3
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Geçmiş olsun , bir anlık dalgınlıkla olabilen şeyler can sıkmaya değmez.Kaporta düzeltilir tamponda sökülüp boyanır çok bir masraf yok.İsterseniz , tamponu boyayıp kaportayı ufakça rötüşla kapatabilirsiniz nazarlık olarak kalır.O beton kısmada xps yapıştırırsanız bir daha ki sürtmede araç fazla bir hasar almaz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Furkan Bakırel yazdı:

Geçmiş olsun , bir anlık dalgınlıkla olabilen şeyler can sıkmaya değmez.Kaporta düzeltilir tamponda sökülüp boyanır çok bir masraf yok.İsterseniz , tamponu boyayıp kaportayı ufakça rötüşla kapatabilirsiniz nazarlık olarak kalır.O beton kısmada xps yapıştırırsanız bir daha ki sürtmede araç fazla bir hasar almaz.

Teşekkürler. İnanın sürtecek değilim zaten binlerce kez girip çıktım doblo,transporter araçları daha darken kapı soktum çıkardım 1 kere sürtmüşlüğüm yok basiret bağlandı hiç sol tarafs bakmadım geniş ztn die Sonra ses gelince baktım sesten ztn fena bir sürme olduğu belliydi.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Teşekkürler. İnanın sürtecek değilim zaten binlerce kez girip çıktım doblo,transporter araçları daha darken kapı soktum çıkardım 1 kere sürtmüşlüğüm yok basiret bağlandı hiç sol tarafs bakmadım geniş ztn die Sonra ses gelince baktım sesten ztn fena bir sürme olduğu belliydi.
Bazen insan bakar kör olur , görür ama algılayamaz , dalar gider tâki o ses gelene kadar üzülmeye değmez.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Furkan Bakırel yazdı:
Mesut Eyibil yazdı:

Bazen insan bakar kör olur , görür ama algılayamaz , dalar gider tâki o ses gelene kadar üzülmeye değmez.

Kapıyı genişletmiştim biraz ona aldandım solu kontol etmedim birde cam filimli sağa baya yanaştım gibi gördüm sonra ses geldi mağlesef...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok geçmiş olsun. Üzülmeyin, kendiniz yaptınız, tam aksine. Ya başka birinin dalgınlığına olsaydı?

Kaporta içeri de göçmüş. ÇEkilip boyanacak. Tampon da aynı şekilde boyanacak.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Sani Gerşon yazdı:

Çok geçmiş olsun. Üzülmeyin, kendiniz yaptınız, tam aksine. Ya başka birinin dalgınlığına olsaydı?

Kaporta içeri de göçmüş. ÇEkilip boyanacak. Tampon da aynı şekilde boyanacak.

Çok teşekkürler normalde üzülmezdim de arabanın yeni olmasından biraz üzüldüm doğrusu dünde kokusunun açtığım küçük bir koruma muhafazasınıda yeni yaptırmıştım tam ok sıfır gibi oldu dedim bu geldi başıma.evet hafif çekilmesi lazım yarın bi servis yapicam komple boyanacak derlerse yaptırmam kapı komşum kaportacı ona lokal yaptırırım die düşünüyorum bakalım

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mesut Eyibil yazdı:

Çok teşekkürler normalde üzülmezdim de arabanın yeni olmasından biraz üzüldüm doğrusu dünde kokusunun açtığım küçük bir koruma muhafazasınıda yeni yaptırmıştım tam ok sıfır gibi oldu dedim bu geldi başıma.evet hafif çekilmesi lazım yarın bi servis yapicam komple boyanacak derlerse yaptırmam kapı komşum kaportacı ona lokal yaptırırım die düşünüyorum bakalım

Komple boya diye bir şey yok. O parça komple zımparalanacak, o bölge çekilip macunlanıp boyanacak, sonra tüm parçaya vernik sıkılacak. Benim de başıma geldi, tecrübe ile sabittir.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun, üzücü bir durum ama can sıkmaya değmez.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Belediye çalışması da hasar vermişti. 2. Kere geçmiş olsun. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Geçmiş olsun. Kolayca eskisi gibi olur, çizigin büyük kısmının tamponda kalması şansınıza olmuş 

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

geçmiş olsun, uc kisim oldugu için yukarilara cikmadan lokal boyanir ama renk metalik zor bir renk. iyi bir ustaya denk gelmezseniz rengi tutturamayabilirler. tampon plastik parca nasilsa dert degil boyansin

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Abi senin arabanın tatlı zamanı gelmiş. Ya kan akit ya da sosyal mesafe kuralları içerisinde forumdaslara tatlı ikramı yap bence. Çok geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Geçmiş olsun sanırım arka çamurlular şerit yerini de çizmiş belki göçükçü düzgün şekilde çizgiyi verebilir boyasız yoksaki kaportacıda işçilik gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Öncelikle geçmiş olsun. Aracınız için can sıkıcı bir durum olmuş. Nazar çıkmış deyin canınız sağolsun.

Yalnız bina depreme pek dayanıklı değil gibi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun.. 

Mini onarım kapsamında bir kaza bu.. 

Kasko var mı.. ?

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Sani Gerşon yazdı:

Komple boya diye bir şey yok. O parça komple zımparalanacak, o bölge çekilip macunlanıp boyanacak, sonra tüm parçaya vernik sıkılacak. Benim de başıma geldi, tecrübe ile sabittir.

Bugün bi servise uğrayıp sonucu paylaşacağım teşekkürler bilgi için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Bu araba sana uğurlu gelmedi. Bu arabanın ikinci vukuatı. Geçmiş olsun. 

Vuruğa gelirsek. Onu güzelce siler, aldığım sonuca göre yaptırmazdım. Uğraşmadım açıkcası. Bu gün yaptır 2 gün sonra gene bişey oluyor. 

Burayı güzelce pasta cila yaptır, güzel bir yara izinden başka bişey kalmıyacak. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Selçuk Bakış yazdı:

Geçmiş olsun, üzücü bir durum ama can sıkmaya değmez.

teşekkürler, can sıkmasakta mal canın yongası misali :)

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Belediye çalışması da hasar vermişti. 2. Kere geçmiş olsun. 

evet teşekküler cumartesi de onu halletmiştim 150 tl verdim önemli bişe tutmadı Allahtan.

Tahir İlter yazdı:

Geçmiş olsun. Kolayca eskisi gibi olur, çizigin büyük kısmının tamponda kalması şansınıza olmuş 

teşekkürler belki hayatımda hatırladığım en büyük ben kaynaklı hata ile hasar bu mağlesef.

Coşku Mert yazdı:

geçmiş olsun, uc kisim oldugu için yukarilara cikmadan lokal boyanir ama renk metalik zor bir renk. iyi bir ustaya denk gelmezseniz rengi tutturamayabilirler. tampon plastik parca nasilsa dert degil boyansin

teşekkürler, renk kodundan isticez eğer serviste abartıp yaptırmazsam lokal bi şekile bakalım kısmen.

Serdar Göktaş yazdı:

Abi senin arabanın tatlı zamanı gelmiş. Ya kan akit ya da sosyal mesafe kuralları içerisinde forumdaslara tatlı ikramı yap bence. Çok geçmiş olsun

haklı olabilirsin, aracı alırken hiç kan akıtmadık, tatlıda ısmarlamadık zaten almam biraz aceleye geldi aracı alır almaz aynı gün yola çıkmıştım. şu işlerini halledip en güzel kan akıtmak, eksiden her araç aldığımızda kan akıtırdık hep babam alırdı ama araç almakda çok zordu, alır senelerce kullanırdın şimdi durum farklı 1 senede bu 3.araç olunca hepsine kan akıtmak biraz garip kaçıyor :) 

Arif Aykın yazdı:

Geçmiş olsun sanırım arka çamurlular şerit yerini de çizmiş belki göçükçü düzgün şekilde çizgiyi verebilir boyasız yoksaki kaportacıda işçilik gerekebilir.

teşekkürler bu haliyle sorun yok komşumuz az düzeltti sadece hasar alan yerde az içeri göçme var onun çekilmesi lazım bugün servise bir gösterceğim bakalım ne diyecekler.

Alptuğ Özcan yazdı:

Öncelikle geçmiş olsun. Aracınız için can sıkıcı bir durum olmuş. Nazar çıkmış deyin canınız sağolsun.

Yalnız bina depreme pek dayanıklı değil gibi

teşekkürler, inş çıkmıştır nazar :) bina konusunda haklısınız ev 99 depreminden önce yapıldı ama çarptığım kolonun olduğu balkon sonradan yaptırdık orası baya bi sağlam ondan eminiz 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun.. 

Mini onarım kapsamında bir kaza bu.. 

Kasko var mı.. ?

teşekkürler abi evet kasko var, aracı alırken 2 yıllık mercedesin zorunlu tuttuğu genişletilmiş kasko yaptık araca mercedes-benz kasko die geçiyor ama HDİ sigorta asıl, mini onarım nasıl yaptırırız bilgi verirsen çok sevinirim abi, aşağıda mini onarım kapsamını paylaştım.

.I91g5c.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mini onarım kuralları autokingin kurallarına benziyor.
Onarım merkezi nereymiş ona bi bak
Autoking ise poliçenle gidip randevu al
Her iki hasarın da (çamurluk ve tampon) mini onarım kapsamını aşmıyor gibi görüyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Ben bu duyguyu biliyorum.Geçenlerde yaşamıştım.Benim içime bir öküz oturmuştu.Can sıkmaya değmez, ama insanın canı yinede sıkılıyor.Ben olsam boyatmam.Kesinlikle boyatmayın.Pasta yapın.Geçen geçer.Kalanada rütuş yapın.Benim içime sinmez temiz olsun illa boyatacam dersenizde, adamlar boya yaparken boya yapılacak kesimi genişletirler.Bende opel varken auto kinge gitmiştim.Sağ tarafda çizik vardı.Komple arka çamurluğu boyamaya kalktılar.Nediyon dedim.Bu araba boyasız sen komple çamurluğu boyayacaksın.Metalik renge lokal boya olmaz dedi çıktı.Bende yaptırmadım.Metalik renge lokal boyayı yapan nasıl yapıyor çok merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Mehmet Ozyurek yazdı:

Mini onarım kuralları autokingin kurallarına benziyor.
Onarım merkezi nereymiş ona bi bak
Autoking ise poliçenle gidip randevu al
Her iki hasarın da (çamurluk ve tampon) mini onarım kapsamını aşmıyor gibi görüyorum.

evet abi Autoking zaten paylaştığım resimde yazıyor, dediğin gibi bugün servis ve autoking e gidip soracağım hangisi mantıklı olur ise oraya yaptıracağım. teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Fatih Sarıkaya yazdı:

Ben bu duyguyu biliyorum.Geçenlerde yaşamıştım.Benim içime bir öküz oturmuştu.Can sıkmaya değmez, ama insanın canı yinede sıkılıyor.Ben olsam boyatmam.Kesinlikle boyatmayın.Pasta yapın.Geçen geçer.Kalanada rütuş yapın.Benim içime sinmez temiz olsun illa boyatacam dersenizde, adamlar boya yaparken boya yapılacak kesimi genişletirler.Bende opel varken auto kinge gitmiştim.Sağ tarafda çizik vardı.Komple arka çamurluğu boyamaya kalktılar.Nediyon dedim.Bu araba boyasız sen komple çamurluğu boyayacaksın.Metalik renge lokal boya olmaz dedi çıktı.Bende yaptırmadım.Metalik renge lokal boyayı yapan nasıl yapıyor çok merak ediyorum.

dediğiniz gibi yinede can sıkıyor, hasar oldu ona ayrı şimdi git sağda solda uğraş birde ona can sıkılıyor. bende boyatmak istemiyorum kesinlikle ama böylede dolaşılmaz çok kötü duruyor, bugün gidip fikir alacağım bakalım duruma göre hareket edeceğim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...