İçeriğe Yönlendir

Multivitamin Sarı Kutulu Haplar

Ali Darbaz

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Bu konunun forumda olması ne kadar uygundur.. karar veremedim. 

Bir sağlıkçı arkadaşımız yorumlarsa ona göre hareket edelim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben de bu konuda eski kafalı olanlardanım. Doktor tavsiyesi olmadan bence de zararlı. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bir sebepten kan tahlili yaptırmıştım. D vitamini takviyesi önerildi. Tırnak ve saçlarım daha hızlı uzamaya başladı. Hatta mevcut saç telinde kalınlaşma bile farkettim.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Vitamin desteklerini kullanmadan önce ihtiyacın belirlenmesi önemlidir. Vücüttan fazlası atılan vitaminlerde mevcut (örn C vit ) , depolanan vitaminlerde mevcut (örn D vit).
En güzeli tahlil yaptırmaktır. Ancak şu dönemde kimse hastane vs uğraşmak istemiyor. O yüzden telefonla da olsa aile hekiminiz ile görüşün şikayetiniz varsa bildirin, hekiminizin önerisiyle istediğiniz vitaminleri kullanın. 
Genel olarak gördüğüm bu sıralar D vitamini eksiklği fazla. Bir hekim gürüşü alarak kullanmak iyi olacaktır. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Koray Demir yazdı:

Sağlıklı ve dengeli beslenin yeterli. Ekstra takviye almanıza gerek yok.

1 ay önce dağlara gittik yeşil kozalak topladık.Hanım onları kaynattı pekmez gibi birşey oldu.Tabi içine bağzı şeylerde kattı. Sedir ağacının kozalağı olsa daha iyi olurmuş ama onu bulamadık.Onun için baya yükseğe çıkmak lazım. Bu kaynatıla pekmez ciğerlere ve kemiklere iyi geliyormuş.Bundan hergün 1 kaşık içiyorum.Birde hergün adını hatırlayamadım.Oda yükseklerde oluyormuş.Zift gibi birşey.Onuda bir bardak suda sulandırıp içiyorum.Oda kaslara iyi geliyor.Önceden olur olmaz kaslarım tutulurdu.Kramp gibi.Şükür atrık çok azaldı.Ziftden alınca kendimi çok zinde hissediyorum.1 hafta kullanımdan sonra vücut alışmasın diye 2 gün ara verilmesi lazımmış.Tamamen doğadan organik maddeler bunlar.Doğada herşey varda, artık modern tıpbın tüm ilaçlarına karşıyım. Grip olunca tamamen sirke tedavisi yapıyorum.Ev sirkesi mikrop bakteri bırakmıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bu tip vitaminler suni yolla elde ediliyor, Karaciğeri çok yoruyor. Doğal yolla karşılamaya bakın, mevsim meyvelerinden yiyin. Elma , portakal, nar, muz v.s.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu konunun forumda olması ne kadar uygundur.. karar veremedim. 

Bir sağlıkçı arkadaşımız yorumlarsa ona göre hareket edelim. 

Bahsedilen ürünler reçetesiz alınabiliyor. Gördüğüm kadarıyla foruma üye arkadaşların azamisinin zeka düzeyi ortalamanın çok üstünde, kimse gidip ezbere bir kutu X alıp kullanmaz diye düşünüyorum. 

Borsa ve diğer yatırım araçlarını konuşmaktan farklı değil bence. Herkes kendi tecrübesini paylaşıyor. Cümlenin sonuna YTD yerine Kullanım Tavsiyesi Değildir (KTD) ekleriz olur biter ☺️

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Darbaz yazdı:

Sabah kahvaltıda açma, öğle yemeğinde ne çıkarsa yiyoz. Akşam ise artık o yorgunla ne yapılsa yiyoz. 

Sağlıklı beslenme uzun süredir yok. 

Sabah kahvaltısında poğaça-açma mı, Allah muhafaza. :) Umarım her sabah değildir. Dılardan almak istemiyorsan sabah çıkarken yanına iki dilim kepek ekmek arasına beyaz peynir, maydanoz, zeytin ezmesi, bal, yumurta artık ne varsa canın o gün ne istiyorsa paket hazırlayabilirsin. İki tane de mandalina at yanına :) 
Vitamin kompleksi kullanmıyorum, bilinçli kullanmadıktan sonra bana faydasızmış gibi geliyor, belki kendini daha iyi hissetmeni sağlayabilir.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Selçuk Keleş yazdı:

Sabah kahvaltısında poğaça-açma mı, Allah muhafaza. :) Umarım her sabah değildir. Dılardan almak istemiyorsan sabah çıkarken yanına iki dilim kepek ekmek arasına beyaz peynir, maydanoz, zeytin ezmesi, bal, yumurta artık ne varsa canın o gün ne istiyorsa paket hazırlayabilirsin. İki tane de mandalina at yanına :) 
Vitamin kompleksi kullanmıyorum, bilinçli kullanmadıktan sonra bana faydasızmış gibi geliyor, belki kendini daha iyi hissetmeni sağlayabilir.

Son 15 yıldır böyle besleniyorum 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Ali Darbaz yazdı:

Son 15 yıldır böyle besleniyorum 

5 yıl üniversite artı 7 yıldır iş hayatı bende 12 senedir böyle besleniyorum. Hafta sonları olmasa normal kahvaltıyı unuturum. 

Multivitamin kullandım mı evet ama pharmaton işe yaramıştı biraz pahalı diye bırakmıştım, diğer sarı şey işe yaramadı. 

Şimdi kullanmıyorum çünkü vucudumda eksik olan genelde b12 ve demir. İstediğim kadar ye iç fayda etmiyor ilaç olmadan değerler yükselmiyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

İdrarın enerji içeceği gibi görünüp, öyle kokması neye işarettir. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ali Darbaz yazdı:

Araba olsa,  yağ olsa, antfriz olsa bi nebze de idrara bisey aklımıza gelmedi..

Tahlil yazalım size 🤨

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Darbaz yazdı:

İdrarda koyu renk ve koku ilk başta susuzluğun belirtisidir. Ancak enfeksiyon, yüksek şeker vb durumlarda da kokulu idrar olabilir.

Şeker durumu nasıl sizin?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Vücutta enfeksiyon var ise idrar kokulu olabilir. Uzman hekime danışıp tahlil yaptırsanız daha iyi olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Vücutta enfeksiyon var ise idrar kokulu olabilir. Uzman hekime danışıp tahlil yaptırsanız daha iyi olmaz mı?

Multivitamin hapı yüzünden, fazla vitaminin geri atıldığını düşünmüştüm. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

Multivitamin hapı yüzünden, fazla vitaminin geri atıldığını düşünmüştüm. 

Olabilir. Demek ki ihtiyaç yokmuş. İdrar tahlili olmadan ne olduğu anlaşılamaz kanaatindeyim.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Koray Demir yazdı:

Olabilir. Demek ki ihtiyaç yokmuş. İdrar tahlili olmadan ne olduğu anlaşılamaz kanaatindeyim.

vitamin içmeyince olmadığını gördüm. Ben hem c vitamini hemde multivitamin hapı almıştım.

ikisi birden fazla geldi sanırım. 

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ali Darbaz yazdı:

vitamin içmeyince olmadığını gördüm. Ben hem c vitamini hemde multivitamin hapı almıştım.

ikisi birden fazla geldi sanırım. 

Hipervitaminoz araştırın.

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

B12 vitamini içtiğimde hapın kokusu neyse idrar kokusu da öyleydi. Prospektüse baktım böyle bir etkisi olduğu yazıyordu. Prospektüs varsa okuyun bi, ama en doğrusu tahlildir tabiki 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba 

Bir haftalık kullanımın ardından kesin ve net şekilde şunu belirtebilirim. Bu ilaçlar işe yarıyor. 

Hatta uzun yola çıkarsamda kullanmayı düşünüyorum. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Darbaz

yahu unutmuşum yazmayı. Vitaminler kullandım bir süre sorun yoktu. Sonraki hafta hapı içtikten sonra şiddetli baş dönmesi miğde bulanması başladı. 20 25 dakika beni maf ediyordu. 

Kullanmayı bıraktım. İş performansımı artırmak yerine düşürdü. Kullanmayı bıraktım. 

Saygılar

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

tansiyon yükseltti mi?

Tansiyon ölçmedim abi. Aklıma hiç gelmedi. Alette yanı başımda oysaki. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...