İçeriğe Yönlendir

Firmalar LPG yi Nereden Alır?

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Bu işin ehilleri daha iyi cevap verir.Ben gördüğümü yazayım. Bizim ilçede Aytemizin lpg deposu var. Denizde açığa büyük gemilerin yanaşacağı liman gibi birşey yaptılar.Buraya gelen büyük lpg gemileri yükü aytemizin depoya boşaltıyor.Haftada 1 tane gemi rahat gelir.Depoyada yakıt firmalarından lpg tankerleri gelip lpg alıp gider.İşe git gel devamlı önünden geçerim.Yaklaşık 5 tane kocaman siloları var.Dışardan görünen bu.İçerdede varmı silo bilmiyorum.Hayatımda hiç görmediğim adını dahi duymadığım yakıt firmaları gelip lpg alıyor.Bu gün sabahda aygazı gördüm.Aygazı ilk defa gördüm.Opetde bize sattıkları aytemizin lpgsimi?Lpgyide aytemizden pahalıya satıyorlar.Bu tanker lpgyi alıp direk istasyonamı gider yoksa katkı eklemek için tesislerinemi?Tesise gitse dönse gelse bir sürü yol yapacak.Fikrim o ki.Direk ordan alıp istasyona boşaltıyor.Katkılı lpgye noldu?Aytemiz aygaza verirken, aygazın reçetesi varda onagöre katkı ilave edipdemi veriyor?Gemi ile gelen lpg başka ülkeden geliyor silolara doluyor.Silolara dolmadan önce katkı ilave edipdemi depoluyorlar?Aynı gazı bir sürü firma var, alıp satan.Hepsininde fiyatı birbirinden farklı.İrsaliye kesmiyormu bunlar.Tanker yerine ulaşınca kesilen irsaliye iptal edilip kaçak lpg olupmu uyguna satılıyor.İnşaat işinde olduğumdan, büyük malzeme firmaları demiri alıp sonra geri iade diye irsaliyeleri iptal edip o malzeme hiç alınmamış diyerek devhasa karlar elde ediliyor diye duymuştum.Bu firma daha sonra tespit edilip büyük cezalarda yemişti.

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

akaryakıt için konuşayım bildiğim kadarıyla.Bir ana depo olur (üretici yada tedarikçi) Ana firmalar buradan yakıtı alır.Kendi depolarında firma markerini ve ekliyecekse katkı maddelerini ilave eder.Daha sonrada bayilerine yakıtı gönderir.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Metin Akbal yazdı:

@Hasan Karabekiroglu  Hadi anlat :D

hqdefault.jpg

Şurada detaylı bilgi mevcut soruların çoğuna cevap verilmiş.

Fazladan soru varsa alırım...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...