İçeriğe Yönlendir

Kalorifer Tam Isıtmıyor & Antifreeze

Çağrı Alaf

Recommended Posts

Çağrı Alaf

Selam arkadaşlar, Aracımın kliması veya kaloriferi üflemediği için bugün rezistansı değişti. 7 aydır kalorifere dokunmadığım için önceden nasıl ısıttığını bilmiyorum ama bugün soğuk havada baktığımda tam ısıtmadığını farkettim ılık sıcak arası bir şey üflüyor yarın ustaya terkar gideceğim ama aklıma takıldı çıkmıyor neden yapar masrafı ne olur diye

Bugün aracın Hava Yağ Filtresi Yağı değişti. Antifriz koydurtmuştum. Kırmızı antifiriz kötü diyorlar öbürü iyi diyorlar nedir bu antifirizin iyisi ? 

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Kırmızısı kötü diye bir husus yoktur. Aracınıza uygun şartnameyi sağlayan antifrizi kullanmalısınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Kalorifer radyatörü  tıkalıdır yada musluk görevini yapmıyo dur benim Araçta soğuk üflüyo du kalorifer peteği nin olduğu bölümü açtım baktımki Petek ısınmıyor peteği söktüm temizledim dün test ettim ateş gibi oldu şimdi arabayı toplayıp denemek kaldı Petek değişimine burda işçilik  150 200 arası bir para alıyolar

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Aynı sorun navaramda vardı. geçtiğimiz hafta kalorifer peteği söküldü temizlendi ve sorun çözüldü. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağrı Alaf yazdı:

Selam arkadaşlar, Aracımın kliması veya kaloriferi üflemediği için bugün rezistansı değişti. 7 aydır kalorifere dokunmadığım için önceden nasıl ısıttığını bilmiyorum ama bugün soğuk havada baktığımda tam ısıtmadığını farkettim ılık sıcak arası bir şey üflüyor yarın ustaya terkar gideceğim ama aklıma takıldı çıkmıyor neden yapar masrafı ne olur diye

Bugün aracın Hava Yağ Filtresi Yağı değişti. Antifriz koydurtmuştum. Kırmızı antifiriz kötü diyorlar öbürü iyi diyorlar nedir bu antifirizin iyisi ? 

kim diyorsa gelsin havuza atalım. olur mu öyle şey ya.  hangi tür gerekiyorsa o. Yeni nesil alüminyum motorların çoğu kırmızı. (yahut adı kırmızı olup sarı mavi neyse olanlar)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Mehmet Göktürk yazdı:

kim diyorsa gelsin havuza atalım. olur mu öyle şey ya.  hangi tür gerekiyorsa o. Yeni nesil alüminyum motorların çoğu kırmızı. (yahut adı kırmızı olup sarı mavi neyse olanlar)

Hocam benim aracım 2004 model Alüminyum mu bilemem ZX16E diye geçiyor yanlış hatırlamıyorsam motor tipi Ustam kırmızı koydu kaloriferci önüne gelene mavi yeşil koyuyor kırmızılar kötü diye. 

Arkadaşlar Makineye bağlatıp Peteklerimi temizlettim Gücün yarısı Tüpe Yarısı Benzine verilmiş ama yine de içeri hamam gibi oluyor. Teşekkürler ❤️

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...