İçeriğe Yönlendir

Kaloriferi En İyi Isıtan Arabalar

Emre Demir

Recommended Posts

Tayfun Aydın

Kesinlikle ve kesinlikle Lada Samara derim. daha sonra da kuş serisi..

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Cihangiroğlu yazdı:

diji klima güzelmiş harbiden, manueldede oluyor ama bunda ayarladın o ısada kalması güzel, birtek dijide fan kapalıyken hava girişi olmuyor gibi, yada az oluyor o hoşuma gitmedi, yolda giderken ille fanmı açacağız yani...

Benim scorpio dijital klimaydı yolda giderken hava gelmiyor.Superbde dijital klima ondada fanı açmassan hava gelmiyor.Fiesta öyle değil.Mesele araba ısındı diyelim fanı açmıyorum ama o aheste aheste ısı veriyor.Bu hoşuma gidiyor.Dijitalde ise ayarladığın sıcaklığa geldiğinde fazla ısıtmıyor.Ayarlanmış derecede koruyor.Bu daha güzel.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Fatih Sarıkaya yazdı:

Benim scorpio dijital klimaydı yolda giderken hava gelmiyor.Superbde dijital klima ondada fanı açmassan hava gelmiyor.Fiesta öyle değil.Mesele araba ısındı diyelim fanı açmıyorum ama o aheste aheste ısı veriyor.Bu hoşuma gidiyor.Dijitalde ise ayarladığın sıcaklığa geldiğinde fazla ısıtmıyor.Ayarlanmış derecede koruyor.Bu daha güzel.

sistem kapalıyken aheste gelmesini istiyorum, gelmeside lazım yoksa içeride oksijen kalmaz zehirleniriz, bu nasıl iştir, cam açma dışında  bir çözüm bulmam lazım....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Chevrolet cruze adamı rafadan yumurtaya çevirir. Bir süre sonra bünye kaldırmıyor. 

12 derece sıcakta 2 dk içinde sıcak hava üflüyor

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
(düzenlendi)

C5 dış sıcaklık 6 derecede iken,2dk rolanti+4dk 2000devir/dk geçmeden yol alınca sıcak hava üflemeye başladı.

tarihinde Serdal Soysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sistem kapalıyken aheste gelmesini istiyorum, gelmeside lazım yoksa içeride oksijen kalmaz zehirleniriz, bu nasıl iştir, cam açma dışında  bir çözüm bulmam lazım....

Ali abi millet ekstra para ödüyor o donanım için :) illa oksijen iç mekana geliyordur.Bunu düşünmüşlerdir diye ümit ediyorum.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Fatih Sarıkaya yazdı:

Ali abi millet ekstra para ödüyor o donanım için :) illa oksijen iç mekana geliyordur.Bunu düşünmüşlerdir diye ümit ediyorum.

he valla, bende olsun istediğimden bunu aldım, neyse sistem süper tabii...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Selim Bilgin yazdı:

A6 çok çabuk ısıtıyor, ptc var sanırım. 

Car setup ayarlarından kapatıp açılabiliyor diye biliyorum ama ptc var mı varsa neresinde onu bilmiyorum  :D

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Bahadır Taşpolat yazdı:

Car setup ayarlarından kapatıp açılabiliyor diye biliyorum ama ptc var mı varsa neresinde onu bilmiyorum  :D

Evet klima ayarlarında varmış ek ısıtıcı diye, auto ve off modu var.

Bir de orta havalandırma menfezi için sıcak soğuk ayarı var ama onun manıtğını anlamadım. Ortada duruyor şu an.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Selim Bilgin yazdı:

Evet klima ayarlarında varmış ek ısıtıcı diye, auto ve off modu var.

Bir de orta havalandırma menfezi için sıcak soğuk ayarı var ama onun manıtğını anlamadım. Ortada duruyor şu an.

Şoförü sıcakta bunaltıp uyku getirmemesi için

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Selçuk Bakış yazdı:

Şoförü sıcakta bunaltıp uyku getirmemesi için

Vay be. Çorum kaloriferi gibi içeriyi fırın yapmamak için yani. :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Selim Bilgin yazdı:

Vay be. Çorum kaloriferi gibi içeriyi fırın yapmamak için yani. :D 

Aynen, bir aracın kitapçığında okumuştum ama hangisi hatırlayamadım.

Hatta Uno'lar da fabrika çıkışı orta difüzörlerin tamamı soğuk veriyor 😁

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Selçuk Bakış yazdı:

Hatta Uno'lar da fabrika çıkışı orta difüzörlerin tamamı soğuk veriyor 😁

O bu sebepten değildir ya, borudan çalmışlardır. :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Selim Bilgin yazdı:

O bu sebepten değildir ya, borudan çalmışlardır. :D 

Boru yokmuş hakketen 😁

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

C4 dizelde PTC header vardı. Anında sıcak hava veriyordu en iyi ısıtanlar bence PTC si olanlar.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Kullandığım araçlar içinde en iyi ısıtan Kj jeep idi. Isıyı son ayara getirdiğimi hatırlamam. Motör yüksek hacimli olduğundan mıdır bilmem ama sauna gibi olurdu kışın. Şimdiki tatlı su suvcuğu da ptc den ötürü ilk marş anından itibaren ılık üfleyip, motor ısındıkça gayet iyi ısıtıyor

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben bu gün 6 derecede kontak açtım 

ilk 2 km sürdükten sonra 50 derece su sıcaklığı olunca , çevirdim 2 kademe fanı. 

Sıcak hava üflüyor ama , alev püskürmüyor. 

5 km sürdüm  halen aynı, 10 km sürdüm , halen alev atmıyor. 

Hararet baktım çeyrekte takılı kalmış.  Araba ısınmıyor. Kaloriferi kapattım

araba 2 km sürünce hararet normal seviyeye ulaştı. 

İyice oturması için biraz daha bekledim. 

Açtım kaloriferi , alev püskürüyor. 

Bana termostat bozuk demeyin, gayet stabil çalıştığını görebiliyorum.  

Arabanın kalorifer sistemi , motorun tüm sıcaklığını emiyor. 

Fakat operasyonel sıcaklığa ulaştığında sorun teşkil etmiyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:

Niyetim yok
Alır almaz başına işler geldi
Konu açsam meteor düşer

Ooo hayırlı olsun, sende geldin gruba desene :)

Ali Darbaz yazdı:

motor ısınmadan kalorifiere su neredeyse hiç gitmez, o yüzden açsanda içeriye sıcak vermez, o yüzden olmasın, motor ısısını hararet normale gelmeden ememez yani...

termostadın sağlam, açmadan kaloriferin ısınmaz normalde...  motor soğukken çalıştır az ısınsın motor kısmından bak bakalım  kalorfier borularında sıcak su varmı? radyatör hortumunada bak,  az daha sıcak olabilir kalorifer hortumuna göre...

kısaca termostad tam açmadan kalorifere normalde su çok az gider hatta sızar,  ana radyatöre bile sınırlı seviyede çok az gider zaten o geden sudan artan kalorfier peteğine gider, önce bloktaki su ısınacak sonra su başka yere gidecek, termostad açana kadar sınırlı ve çok az su vermesinin sebebi blokta ısınan suya birden soğuk suyu karıştırmamaktır, az bırakirki termostad hatta ufak delik bile vardır üstünde, diğer dışarda kalan suyun soğukluğuda kırılsın, sende bu kalorifer neden geç ısınıyor dersin...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Ooo hayırlı olsun, sende geldin gruba desene :)

motor ısınmadan kalorifiere su neredeyse hiç gitmez, o yüzden açsanda içeriye sıcak vermez, o yüzden olmasın, motor ısısını hararet normale gelmeden ememez yani...

termostadın sağlam, açmadan kaloriferin ısınmaz normalde...  motor soğukken çalıştır az ısınsın motor kısmından bak bakalım  kalorfier borularında sıcak su varmı? radyatör hortumunada bak,  az daha sıcak olabilir kalorifer hortumuna göre...

kısaca termostad tam açmadan kalorifere normalde su çok az gider hatta sızar,  ana radyatöre bile sınırlı seviyede çok az gider zaten o geden sudan artan kalorfier peteğine gider, önce bloktaki su ısınacak sonra su başka yere gidecek, termostad açana kadar sınırlı ve çok az su vermesinin sebebi blokta ısınan suya birden soğuk suyu karıştırmamaktır, az bırakirki termostad hatta ufak delik bile vardır üstünde, diğer dışarda kalan suyun soğukluğuda kırılsın, sende bu kalorifer neden geç ısınıyor dersin...

Abi yaptığım incelemede, kalorifer hortumlarının termostata bağlı olduğunu gördüm . Ama termostatın açılıp kapanan kısmında değilde, motorun devir daim kısmında bulunuyor 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Darbaz yazdı:

Abi yaptığım incelemede, kalorifer hortumlarının termostata bağlı olduğunu gördüm . Ama termostatın açılıp kapanan kısmında değilde, motorun devir daim kısmında bulunuyor 

hımmm, içerden ayırabilir suyu, en sağlamı motor soğukken çalıştırıp elle o hortumlara bakmak, benimkinde termostad az açmadan su gelmezdi mesela...

bu fiesta termostadı, termo açmadan su vermiyordu diye hatırlıyorum ama unuttum vallahi, incelemem lazım

1-4-1-6-tdci-termostat-govdesi-ford.jpeg

buda ahtapot hotumu, ortadaki ayrım kalorifer geri dönüş girişiydi galiba...

1336v3-kalorifer-su-boru-set_1000_e94e26

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Azad Mirzade

valla ford ka yı tek geçerim hahahahaha

zaten minnacık araba, iki dakikada fırın oluyor üzerindeki kazağı bile çıkarası geliyor insanın.

kızlar arabaya binince, baba üflesin hemen aç diyorlar, bizim ka da onlara kıyamıyor herhalde :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...