İçeriğe Yönlendir

Tamponu Sürttüm Rötuş Kurtarırmı ?

Aytac Sakal
Çözüme git Aytac Sakal tarafından,

Recommended Posts

Aytac Sakal

Birkaç gün önce arabasını düzgün parketmeyip ortalayıp bırakan bir arkadaşımızın yüzünden yapmam gereken bir şey yaparak dar yerde parketmeye çalıştım ve tamponu kaldırıma sürtmeyi başardım!

Canım sıkıldı ama yapacak birşey yok oldu bir kere arabaya baktıkça gözüm takılıyor arkadaşlara danıştım kimi tamponu boyat kimide rötuş kurtarır diyor.Tamponun altındaki düz derin çizgiler benim başarım sislerin üzerindeki iki sürtme önceden vardı.

Sizin fikriniz nedir komple boyatsammı ? rötuş kurtarırmı ? fikirlerinizi rica edeceğim.

ToHUYA.jpg

ToHlBG.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Komple de boyatsanız herhangi bir değer kaybı oluşmaz. Benim gönlüm temiz olması için komple boyanmasından yana olurdu.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek

plastik tampon nasılsa direk o bölgeyi iyi bi boya ustası kurtarır eğer diğer bölgelerde çizik varsa ön tamponun tamamen boyanması daha iyi olur 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

tamponun diğer görünmeyen tarafları temizse ben olsaydım komple boyatmazdım, maalesef komple boyandıktan hafta geçmeden tekrar çizilince içiniz acıyor. hiç değilse rötuş yaptırıp geçince o kadar olmuyor zaten yere yakın kısmı göze batmaz 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Barış Fırat

Merhaba benim aracımın tamponunada otomatik kapı sürttü hafif ezik oluştu İzmirde önerebileceğiniz bir yer varmıdır işinin ehli.

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Görsel bütünlük sağlamak için boyatılması daha iyi olur. Fakat küçük hatalarda hasar almaya müsait bir bölge koruması zor olacaktır. Benzeri izler benim aracımda da var genellikle elletmiyorum. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tufan Caliskan

Bence boyatmayın, öyle kalsın. Aynı hatayı 2. kez yapma hakkınız olur ;) 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Coşku Mert

tampon bu siz sürtmeseniz biri gelir sürter, böyle şeylere can sıkmaya değmez

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ben olsam rötüşlerim sanırım opak kırmızı araç, öyleyse daha kolay ,rahat olun, önemli olan sizin rahat etmeniz, karar sizin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Çok sıkıntı yapılacak bir durum yok...

Lokal boya ile çözülür. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Benim fikrimde rötuş, hatta bir kaç  gün müdahale etmez iseniz amaaaan diyip öyle bırakacaksınız. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

alttaki astara bakarsak yeniden boynır kısmi olarak kısa süreli bir işlem, lokal denen

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Barış Fırat yazdı:

Merhaba benim aracımın tamponunada otomatik kapı sürttü hafif ezik oluştu İzmirde önerebileceğiniz bir yer varmıdır işinin ehli.

Öğleden sonra Karabağlar ve Bornova Sanayide bir kaç yer dolaştım renk tutarmı diyorum garanti vermiyorlar bir tanede Hallederiz Birader denk geldi adamı tutmadım 🙂 sana tavsiyem renk konusunda garanti iste tampon göçüğünü hallederler tamir oluyor.

Serkan Maden yazdı:

Rötuş yaptırın beğenmezseniz boyatırsınız. 

Yarın bir yere daha uğrayacağım arkadaşın tanıdık boyacısıymış rötuş ağır basıyor olmazsa boyatırım hatta ben deneyebilirim.

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Aytac Sakal yazdı:

hatta ben deneyebilirim.

bence öyle birşey yapın günlük biniyorsanız araca

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

alttaki astara bakarsak yeniden boynır kısmi olarak kısa süreli bir işlem, lokal denen

Biz rötuşlarsak astarla ilgili bir şey yapmıyoruz degilmi ?

Direk uygulasak sorun olmaz sanırım.

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Rötüş daha kötü göze batar. Lokal boya diyorum şayet renk tonu tutmazsa komple boyanacak.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Mehmet Ozyurek yazdı:

Rötuşla olmaz bu.. o da sırıtır. 

Mahalledeki arabaların neredeyse hepsinde aynı iz yerde var herkes aynı yeri sürtmüş sokak dar paralel park zor  oluyor yer bulmak zaten iyice zorlaştı 2 gündür araba 2 sokak ötede duruyor aynı yeri muhtemelen yine sürtebilirim en azından bizim sokakta bu çok sık oluyor rötuş deneyeceğim olmazsa local boya yaptırım oda olmazsa komple boyatırım.

Bugün bir yere uğrayıp kararımı vereceğim şu renk tutma işine garanti vermemeleri soru işareti yaratıyor kafamda.

TVkO9c.jpg

TVksjq.jpg

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Aytac Sakal

Birkaç yer daha dolaştıktan sonra Dün öğleden sonra sanayiye giderek boya hazırlayan yerlerden birine uğradım rötuş boyası hazırlattım.Akşam olmadan uygun bir yere parkederek kendim uyguladım.Az öncede kuruduktan sonra  kontrol ettim tampona yaklaşıp iyice bakarsan belli belirsiz anlaşılıyor ben rahatsız değilim , belki sonra ufak bir zımpara atar 2. katı rötuşlarım.

Sonuç bu şekilde...

TIcJpA.jpg

TIcaxt.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Valla yakından görmedim ama, gördüğüm kadarıyla süper olmuş. Elinize sağlık.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...