İçeriğe Yönlendir

Tamponu Sürttüm Rötuş Kurtarırmı ?

Aytac Sakal
Çözüme git Aytac Sakal tarafından,

Recommended Posts

Aytac Sakal
(düzenlendi)
Serkan Maden yazdı:

Gayet iyi olmuş.

Sani Gerşon yazdı:

Valla yakından görmedim ama, gördüğüm kadarıyla süper olmuş. Elinize sağlık.

Arabayı göstermek için Sanayilerde 180 km dolaştım yakıtı siz hesaplayın , boya 7,5 tl  :) 

Esnaf hakkında biraz şüphelerim oluştu.Örneğin boyayı aldığım yere gittim dükkandan çıkmadan arabaya baktı direk boyayı hazırladı verdi.Benim araç Colorado Kırmızısı hazırlanan boya Ford 2251 kod sorgusu yaptığımda Ateş kırmızısı ? Bunu uyguladıktan sonra farkettim sorun görünmüyor ama daha net olmaları gerekmezmi ? emin olup hazırlamaları.İlk sürttüğümde Tamponu komple boyattıracaktım ama adamlar renk farkına garanti vermiyorlar buda soru işareti.

Ben araçlarıma kendim bir şeyler yapmayı seviyorum elime yüzüme bulaştırmadığıma sevindim rahatladım biraz.

TIpoHf.jpg

tarihinde Aytac Sakal tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

işte bu ellerinize sağlık bence harika olmuş :bravo: ileride satmayı düşünürseniz o zaman boyatırsınız geçer gider 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Aydın Sert yazdı:

Elinize sağlık.

Çok güzel olmuş.

Bahadır Taşpolat yazdı:

işte bu ellerinize sağlık bence harika olmuş :bravo: ileride satmayı düşünürseniz o zaman boyatırsınız geçer gider 

Teşekkür Ederim benimde içine sindi.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Gayet iyi olmuş, hiç anlaşılmıyor rötuş olduğu.

Boyacılar renkleri artık ezberlemiştir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Elinize sağlık çok güzel olmuş.

Derin ciziklerde (geniş değil en fazla 0,5 mm genişliğinde olanlarda) ilk rotusten sonra genellikle yine belli oluyor. Boya derin çizigin içinde yayıldığı için ortalar yine çukur kalıyor. pastayla fazlasını alıp yeniden rötuş yaparak boya ile doldurup orjinal boya seviyesine getirebilir miyiz?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Barış AÇIL yazdı:

Elinize sağlık çok güzel olmuş.

Derin ciziklerde (geniş değil en fazla 0,5 mm genişliğinde olanlarda) ilk rotusten sonra genellikle yine belli oluyor. Boya derin çizigin içinde yayıldığı için ortalar yine çukur kalıyor. pastayla fazlasını alıp yeniden rötuş yaparak boya ile doldurup orjinal boya seviyesine getirebilir miyiz?

Benim tampondada  o derinlikten çok az var sizin fazlalık diye tabir ettiğiniz izden ancak iyice yaklaşırsan araba temiz ise belli oluyor ince zımpara almıştım onunla geçmeyi seviyeyi eşitlemeyi düşündüm yapsam mı yapmasammı karasız kaldım bakalım bir süre sonra belki inceden geçer düzeltmeyi denerim çok kurcalamamaktada yarar var usta değilim sonuçta bozmakta istemem.

Metin Akbal yazdı:

Rötuş nerde ben göremedim :)

Yorum beni mutlu etti 🙂

Selçuk Bakış yazdı:

Gayet iyi olmuş, hiç anlaşılmıyor rötuş olduğu.

Boyacılar renkleri artık ezberlemiştir.

Bende boyacıların yerlerini ezberledim 🙂

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Bir süre önce bir tanıdığın Connect'in ön tamponu boyattık usta ile konuştum renk farkında risk renkten renge değişir diyor bu fena görünmüyor.

TX6R6H.jpg

TX6QtI.jpg

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Tamponda ton farkı sıfır araçta bile oluyor. O yüzden çok sorun değil.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:

boyayı ne ile uyguladınız  ?

Focus'takini ben uyguladım suluboya fırçası gibi bir fırça ile Connect Sanayide yapıldı profesyonel.

Metin Akbal yazdı:

Tamponda ton farkı sıfır araçta bile oluyor. O yüzden çok sorun değil.

Bazen çok bariz oluyor ; dediginiz gibi çokta takmamak lazım benim araçta sorun yok rötuş ile kurtardık.

Connect çarpışan araba gibiydi bilgi amaçlı paylaşmak istedim yapabiliyorlar ustaya rastlamak lazım.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:

acaba bu kadar geniş yüzeylere fırça değilde sünger tarsi bir ürünle local uygulamak daha iyi olmaz mı ?

Gittiğim yerde fırça verdi adam ve bununla uygula dedi beğenmeseydim zımpara atıp deneyecektim oda olmasaydı komple boyatacaktım ama yırttık iyi gorunuyor.Dediginiz gibi sıva süngeri gibi birseyde denenebilir aslında.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...