İçeriğe Yönlendir

Opel Corsa Yağmur ve Soğukta Arkadan Gelen Gıcırtı Sesleri

Murat Ekinci

Recommended Posts

Murat Ekinci

Aracım soğukta ve yağmurdan sonra arka kısımdan gıcırtı gibi sesler geliyor genelde kasislerden geçerken esnediği zamanlar da daha çok duyuluyor. Yağlayabileceğim  bir yer var mı bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Viraj demir lastikleri genelde bu sesi yapar soğukta sertleşip gıcırdar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Çağatay Kılınç yazdı:

Viraj demir lastikleri genelde bu sesi yapar soğukta sertleşip gıcırdar.

Teşekkür ederim cevabınız için Çağatay bey, bu bahsettiğiniz viraj demir lastikleri arka tarafta da bulunuyor mu seslerin geneli arka taraftan bagaj iç kısmından sanırım amortisör bölgesinden gelmekte.

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç
Murat Ekinci yazdı:

Teşekkür ederim cevabınız için Çağatay bey, bu bahsettiğiniz viraj demir lastikleri arka tarafta da bulunuyor mu seslerin geneli arka taraftan bagaj iç kısmından sanırım amortisör bölgesinden gelmekte.

Murat bey hiç Opel kullanmadım o konuda  bilgim yok arka alttan eğilip bir bakmak lazım 

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Çağatay Kılınç yazdı:

Murat bey hiç Opel kullanmadım o konuda  bilgim yok arka alttan eğilip bir bakmak lazım 

Sesin kaynağını bulmak için bir kişi aracı sallayıp diğeri gelen sesleri takip etmesi gerekiyor sanırım bugün o şekilde bir deneyeyim bakalım.

Alpay Sumer yazdı:

Genelde amortisör kaynaklı oluyor. Ama arac durumu bilinmediğinden tam nokta atış zor.. 

Bana da o kısımdan geliyor gibi geldi bagaj içinde duyuluyor oda amortisör başlarının bagaj içerisinde olduğundan sanırım.

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Mustafa Şahin2 yazdı:

Arkada dingil varsa dingil burçlarından yapabilir

Evet bu kısımdan da gelebilir haklısınız aslında aracı lifte kaldırıp o kısımları yağlatmak fayda sağlayacaktır sanırım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...