İçeriğe Yönlendir

2020 1.5 Tsi Tiguan

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
Alpay Sumer yazdı:

Cünkü zaten o olay yok. Her an her tepkiyi verebilecekleri seklinde hareket ediyoruz.

Hala dediğimin arkasındayım. Bakıyorlar ama görmüyorlar.. Ama camın renginden değil.

görmek gerek diyor tüm dünya.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Metin Akbal yazdı:

Öyle deme genelde kavşaklarda göz göze gelmeyince yol veriyorlar 😁

espriyi yapan senmişsin🤔 Yakalandın🤨

Mehmet Göktürk yazdı:

görmek gerek diyor tüm dünya.

Tabiki. Sonuna kadar katılırım. Fakat yapan yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Arda Bülent Güzel yazdı:

Tüm arkadaşlara iyi dilekleri için teşekkür ederim.

Şimdi iyi bir seramik kaplama ve llumar cam filmi için 3400 fiyat verdiler.
Şimdi sorum şu bu kadar para vermeye değermi. Şöyle diyebilirsiniz bu kadar arabaya para verdin buna da harca. Orta sınıf bir filim ve orta sınıf seramik kaplama 2.000 TL bitiyor. Sizce ne yapayım

Seramiği bilemem ama film kesinlikle llumar olmalı. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Arda Bülent Güzel yazdı:

.... llumar cam filmi için 3400 fiyat verdiler.

air serisi vardı yanlıs hatırlamıyorsam. Bi bakın derim.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Ciddi soruyorum diğer araçları atmasaydım VW bunu boyamamış diye mi eleştiriyordun. Ben ilk başta VW yi sevmediğin için bu yorumda bulunduğunu düşünüyorum.

Senin attığın Mazdalarda ise boşa iç geçirmişsin çünkü diğer bir çok marka siyah difüzör görüntüsü için çalıştı. Hatta o kadar oldu ki şu difüzör görünümlü egzozlar çıktı :) Tamponun komple tümleşik olması modası geçti diyorum. Zaman difüzör zamanı.

bd982a22b4e6b75526271a3dee523bcf.jpg

difizör başka bir şey

boyasız tampon yorumumda konu tiguan diye yazdım. yoksa benzer araba çok. ama çok içtenlikle yazdım. ben genelde binek araçlarda boyasız sevmiyorum. bazı markalar zaten vw vizyonunda olmadığı, stabil belirli küt tasarımı olmadığı için eleştirmem. mesela chr'nin o tasarımı gelip geçici. vw diğerlerinden de pahalı. o zaman başka şekilde ele alırım. benim gözlerimde mi sorun var? bu tiguan'ın boyalı tamponuna bakıyorum. bir de boyasıza. boyasız tampon ve kapı altları o kadar düz ki, bilerek yapıldığı çok belli. hele o üstündeki krom detay o kadar eğreti durmuş ki. boyasız tampona krom detay nedir biri açıklasın lütfen.

Ekran-Al-nt-s.jpg

BBZ3nrO.img?h=552&w=750&m=6&q=60&u=t&o=f

difizör bunda var işte. iki arabaya bakıyorum da birini pahalı sattığını kanıtlamak için diğeri bilerek kötü yapılmış. krom çıtalar da boyalıda anlamlı olmuş boyasızda çıkarmayı unutmuşlar. vw'yi sevmediğim de yalan :) denk gelse vw de alırım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Önce yengeme sonra ailenize hayırlı olsun abim, çok güzel makine, hep mutluluğa götürsün sizi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

llumar'da ön cam için şeffaf cam filmi var. sadece güneş ışığı için. ben ondan yaptıracağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
difizör başka bir şey

boyasız tampon yorumumda konu tiguan diye yazdım. yoksa benzer araba çok. ama çok içtenlikle yazdım. ben genelde binek araçlarda boyasız sevmiyorum. bazı markalar zaten vw vizyonunda olmadığı, stabil belirli küt tasarımı olmadığı için eleştirmem. mesela chr'nin o tasarımı gelip geçici. vw diğerlerinden de pahalı. o zaman başka şekilde ele alırım. benim gözlerimde mi sorun var? bu tiguan'ın boyalı tamponuna bakıyorum. bir de boyasıza. boyasız tampon ve kapı altları o kadar düz ki, bilerek yapıldığı çok belli. hele o üstündeki krom detay o kadar eğreti durmuş ki. boyasız tampona krom detay nedir biri açıklasın lütfen.

Ekran-Al-nt-s.jpg

BBZ3nrO.img?h=552&w=750&m=6&q=60&u=t&o=f&l=f

difizör bunda var işte. iki arabaya bakıyorum da birini pahalı sattığını kanıtlamak için diğeri bilerek kötü yapılmış. krom çıtalar da boyalıda anlamlı olmuş boyasızda çıkarmayı unutmuşlar. vw'yi sevmediğim de yalan [emoji4] denk gelse vw de alırım. 
Işte kullanım amacına bakınca boyasız daha geçerli (yeri gelir tarlaya bahçeye girersin yeri gelir düz yolda kullanırsın). Misal Amarok iç konsol düz sert plastik diye eleştirildiğini okumuştum ama Hilux L200 vs de aynı idi. Bu araçlar arazi şartları toz toprak görecek diye hassas ve görsellikten ziyade kullanışlılık ön plana çıkıyor.

Gözlerine laf etmedi kimse boyalı olan tabiki güzel duruyor ama boyasızda kullanım amacına hizmet ediyor diğeri görsellik. Kaç para ulen bir boya [emoji16] Ki o plastik kapak bile sonuçta maliyet.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Önce yengeme sonra ailenize hayırlı olsun abim, çok güzel makine, hep mutluluğa götürsün sizi default_smile.png

yahu Köksal ne güzel bir insansın. Yüzyüze tanışmasakta sanki uzun süredir arkadaşım dostum gibisin. Şu güzel dileklerin bile çok ama çok güzel teşekkürler kardeşim.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Işte kullanım amacına bakınca boyasız daha geçerli (yeri gelir tarlaya bahçeye girersin yeri gelir düz yolda kullanırsın). Misal Amarok iç konsol düz sert plastik diye eleştirildiğini okumuştum ama Hilux L200 vs de aynı idi. Bu araçlar arazi şartları toz toprak görecek diye hassas ve görsellikten ziyade kullanışlılık ön plana çıkıyor.

Gözlerine laf etmedi kimse boyalı olan tabiki güzel duruyor ama boyasızda kullanım amacına hizmet ediyor diğeri görsellik. Kaç para ulen bir boya emoji16.png Ki o plastik kapak bile sonuçta maliyet.

Para olsa da dizel boyalısını alsak. 700 bin yazmışlar. Pardon. O boyasız rakamı. Boyalısı 800 :) ama çok acayip makine

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Arda bey, cam filmi konusunda tavsiyem şu yönde olur, Llumar dan şaşmayın öncelikle, en elzem olan cam tavana air serisi UV filmi. Şoför camına içeriyi gösterebilecek bir film yaptırın derim, ille önde de olsun istiyorsanız. Bu kişisel tercih nihayetinde. Mehmet hocama katılıyorum. Göz kontağına ben de çok dikkat ederim ve önemli bir konu. Şoförünü göremediğim araçlar beni hep rahatsız etmiştir, her anlamda. Arka camlar biraz daha koyu olabilir. Llumar da numaralandırma yok. Yüzde olarak filmler. Mesela %80 %60 gibi.
Seramik kaplamayı bilemedim. Biraz pazarlama taktiği gibi geliyor artık bana bu ürünler. Onun yerine özellikle aracın ön tarafına STEK marka film yaptırın. Biraz araştırın, neden söylediğimi anlayacaksınız. Oldukça kaliteli bir film. Kur arttı, fiyatları ne oldu tabi şu ara tam bilmiyorum. Ben yaptırdığımda dolar kaç liraydı[emoji2359]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Oktay Bey'in de dediği gibi ppf kaplama veya dışarıda bir yerde seramik bence güzel olur abi, 0 araca mis gibi gider, cam filmi her zaman yapılır yaza doğru misal

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Bülent Bey hayırlı uğurlu olsun güzel aracınız. Ön kapı camlarına da orta düzeyde bir film iyi olur ben satıcının ısrarı ile yaptırdım ve özellikle sol kol güneş yanmasından kurtuldum. Dış görüşte de sorun olmuyor. Seramik kaplama ise, ben 2016 yılında 2000 TL vermiştim (seramik+ilave cam filmi+motor koruma), normalde o tutar yüksek ama aracın bol sıfırlı faturası ile beraber yaptırıp unutulabilir. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Bülent Bey hayırlı uğurlu olsun güzel aracınız. Ön kapı camlarına da orta düzeyde bir film iyi olur ben satıcının ısrarı ile yaptırdım ve özellikle sol kol güneş yanmasından kurtuldum. Dış görüşte de sorun olmuyor. Seramik kaplama ise, ben 2016 yılında 2000 TL vermiştim (seramik+ilave cam filmi+motor koruma), normalde o tutar yüksek ama aracın bol sıfırlı faturası ile beraber yaptırıp unutulabilir. [emoji4]

Teşekkürler saygın bey. Cam filmi kesin yaptıracağım ancak seramik kaplama biraz tuzlu geldi. Haftaya kadar karar verecem kısmetse.
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Oktay Bey'in de dediği gibi ppf kaplama veya dışarıda bir yerde seramik bence güzel olur abi, 0 araca mis gibi gider, cam filmi her zaman yapılır yaza doğru misal

Benim eski araçlarımın seramiğimi yapan arkadaşı aradım 1.000 TL seramiğe dedi. 350 TL de cam filmine dedi. Seni kaybettim kazanmam lazım abi dedi. Maliyetine fiyat veriyorum dedi. Zamanında çok müşteri gönderdim şimdi gitmeyince ve müşteri göndermeyince değerli olduk anlaşılan
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

3000 li rakamlar falan çok.. 

Bu teklif iyiymiş.. Değerlendir bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Yurdaer Elay yazdı:

Hayırlı olsun Arda bey, güzel günlerde ağız tadıyla kullanın :nazar:

Arabaların genelinde sürtmeler vs hep o plastiğin olduğu kısımlarda oluyor. Arabam yerden yüksek diye güveniyorsun yüksek bir kaldırımdan inmeye veya çıkmaya çalışıyorsun sonra birden garrrrç diye bir ses.. Bence gayet yerinde bir eklenti. Araba ile ilgili yapabileceğim tek eleştiri yüksek fiyatı olur, o da zaten genel bir problem :) 

kaldırımdan indin ve garç sesini duydun, geçmiş olsun, sacın yanuldu hatta boyada çatladı, iş biter, o plastik kısımlar hafif temas, sürtme, taş toprak çamur atmasında işe yarar, yoksa sert darbede koruması yoktur haberin ola, sakın kaldırımdan atlayım falan deme ha :)

araç gövdesini komple karbon fiberden yapsınlar, paslanma sıfır, tamir basit boya gereksiz görüntü spor ...

arabaya ve markaya bakmayın, carbon olayına bakın, böyle yapsınlar marşbiyeli kapıları falan rahat edelim valla :)

00:58

01:37

02:14 kaldırma çıkarsak

03:06  gibi kaldırımdan düşersek :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Cihangiroğlu yazdı:

kaldırımdan indin ve garç sesini duydun, geçmiş olsun, sacın yanuldu hatta boyada çatladı, iş biter, o plastik kısımlar hafif temas, sürtme, taş toprak çamur atmasında işe yarar, yoksa sert darbede koruması yoktur haberin ola, sakın kaldırımdan atlayım falan deme ha :)

Ben de sürtmeyi kastetmiştim zaten, mesajımda da belirttim.. Garçtan başka bir efekt gelmedi aklıma :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Yurdaer Elay yazdı:

Ben de sürtmeyi kastetmiştim zaten, mesajımda da belirttim.. Garçtan başka bir efekt gelmedi aklıma :) 

:D yanlış olmasın, garç ahanda gitti gittiiii, çıtırt cırrttttt aha çizildi, arada büyük fark var...

ahanda az önce dusterla tarlaya daldım, çamur dallar , sesler corp, löpp cırttttt ciyakkaazzztt  sonuçmu, tamponlarda çizikler, su tut devam, sağolsun tamponlar fara kadar komple plastik, ot çöp çizmiyor bile, yanları sürtme yeter :)

images?q=tbn:ANd9GcTzl-fVrx4HCeFygIR6htP

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Evet tarlada çok iyi iş görüyor. Kaldırımdan zaten inerken arabayı niye vuruyorsun vurma. Ben bir kaç kez plastik baba devirdim altına aldım bi tane de metal baba bankadaki tip lastik altına almış hem de doğuş oto servis teslim çıkış noktası. Oralarda ciddi koruma sağladı, zift katran taş tel bu gibi şeylerde koruyor çok memnunum. Tarla ortamında harika. Yandaki araçların kapı noktasını da buna ayarlamışlar. Onu da durduruyor. Arabayı çarpmıyacaksınız tabi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Tarla için genelde şu tarz makineler öneriliyor :) umarım tiguan’ın arkasına biçer döver falan takmıyorsunuzdur :) 

images?q=tbn:ANd9GcSl7laxYxxDT06aoERPSKO

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Mehmet Göktürk yazdı:

Evet tarlada çok iyi iş görüyor. Kaldırımdan zaten inerken arabayı niye vuruyorsun vurma. Ben bir kaç kez plastik baba devirdim altına aldım bi tane de metal baba bankadaki tip lastik altına almış hem de doğuş oto servis teslim çıkış noktası. Oralarda ciddi koruma sağladı, zift katran taş tel bu gibi şeylerde koruyor çok memnunum. Tarla ortamında harika. Yandaki araçların kapı noktasını da buna ayarlamışlar. Onu da durduruyor. Arabayı çarpmıyacaksınız tabi.

tam olayı bu işte ve çok işe yarıyor harbiden

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tarla için genelde şu tarz makineler öneriliyor :) umarım tiguan’ın arkasına biçer döver falan takmıyorsunuzdur :) 

şu daha iyi oluyor, traktör batıyor kalıyor tırt....

7G61349i2IvV__KEn_Z42PQF94AWEUFRNfKeRTp2

bu ise süper, acaip zevkli valla :)

C10337183?$cc-g$&fmt=pjpeg

bak 2 saat önce gaza gelip şunla yol düzledim, full elektro, çok zevkli valla :)

Cat%20140H%204.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

images?q=tbn:ANd9GcSl7laxYxxDT06aoERPSKO

Fena yerlere giriyoruz bazen zeytinlikler vs. Şekildeki arazi çok düzgün oraya girer sorun olmaz.. taşıma işlerinde limitsiz.. bu yaz kum ve kereste taşıdım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...