İçeriğe Yönlendir

2020 1.5 Tsi Tiguan

Arda Bülent Güzel

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Yüzde 10 teknik doküman tanıtım yazısında vardı motorun. Genleşme evresinde süpapları açmıyor iyice bekliyor. Bu nedenle krank kolları daha uzun, sıkıştırma ( daha doğrusu genleşme, çünkü iki oran artık synı değil) oranı daha yüksek.

bu motora çakma atkinson diyoruz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Bizim eski tiguanı burda kimse almadı bende dışarıya sattım aracı. Alan galerici şimdi 285 istiyor. Adana’da araba. Güzelim arabayı burda satamadık ekmeğini başkası yiyor valla.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bizim eski tiguanı burda kimse almadı bende dışarıya sattım aracı. Alan galerici şimdi 285 istiyor. Adana’da araba. Güzelim arabayı burda satamadık ekmeğini başkası yiyor valla.
120 bin faizsiz krediyi ayda 1000 er lira 270 bin liraya razı edebilseydim alırdım [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Metin Akbal yazdı:

120 bin faizsiz krediyi ayda 1000 er lira 270 bin liraya razı edebilseydim alırdım emoji16.png

Baban anca verir parayı faizsiz :)

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Baban anca verir parayı faizsiz [emoji4]
Ama 270 dedim alış fiyatı için [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Metin Akbal yazdı:

Ama 270 dedim alış fiyatı için emoji16.png

Hehe ;) doğru bak.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)
Metin Akbal yazdı:

Ama 270 dedim alış fiyatı için emoji16.png

Tamam  işte 280 senede alınıyor kredisiz

faiz yok ortada

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Oh oh, bende 10 yıl borcunan eve girdim. 220 bin tl kredi çekmişem 

demekki ev alacak gücümüz anca olmuş, lakin bir tigüan alacak gücümüz bile yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tamam  işte 280 senede alınıyor kredisiz
faiz yok ortada
O vade farkı taksitli alışveriş para alım satımı yok ki [emoji16]
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Depoyu doldurdum atınca bıraktım 400 km gittim bugün sonuç (1.4tsi 125hp):  

IMG_1651.png

• Beğen 4
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

IMG_1651.thumb.png.f147aaec8a6255e980a77bfe5a666f4d.png

Dizel araçtan iyi.
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

IMG_1651.thumb.png.f147aaec8a6255e980a77bfe5a666f4d.png

efb185671a27d863f426ec97179ae8d0.jpg

Hocam aynı motor ile Leon’da tüketim böyle.950 kmde hala 180 gider diyordu.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu
Mert Gulkokan yazdı:

tsi dikkat kullanımda dizel gibi yakar

1.2 tsi polo Marmaris Eskişehir güzergahında arada Salda gölüde yaptık 

tam dolu iken 2 kişi ve klima açıkken ortalama 100 ile 4.8 yaktı

İnsan soruyor dizele gerek var mı diye ?

Sordu ve dizeeel aldıı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Hocam aynı motor ile Leon’da tüketim böyle.950 kmde hala 180 gider diyordu.

Evet araç yüksekliği ve teker kalınlığı etki ediyor. Bir de tabi gittiğin ve geldiğin yerin rakımı aynı olacak. Sakin kullanınca gerçekten iki şey farkettim birisi etrafı çok güzel inceliyorum bir sürü şey görüyorum ikincisi tabi yakıt. Emniyet ve ceza yememe konusu ise ayrıca tabi artısı. Ama polisler öyle yerlere kurmuşlar ki tuzakları yememek çok zor. Bursaya inişte 50 km hız sınırı var duble yol, inince 82 :) ve inişte radar.

Ali Darbaz yazdı:

Yaşla ilgisi yok bizim fukaralıkla ilişkili diyelim :)

Ama 40 sonrası biraz yavaşlıyor tabi insan bunu hissediyoruz özellikle çocuk felan olduktan sonra insan dikat ediyor kendine ister istemez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Arda Bülent Güzel

Aracı aldıktan sonra Kullanmaya fırsatımız olmadı. Yatıyor sitenin bahçesinde.
Araç için ilk pazarlık yaptığımızda 395 bin TL ye el sıkışıldı . Aracı ayırttık bir hafta sonra alacağız dedik.

Bir hafta sonra gittiğimizde fiyatların düştüğünü ve 382 bin TL ye alabileceğimizi söylediler. Tabi sevinerek aldık aracımızı.

Bu arada biz aldıktan sonra bir indirim daha geldi araca [emoji3] Şu anda 372 bin oldu aracın fiyatı.

Makyajlı Tiguan ilk çıktığında 420 bine alan arkadaşlar daha çok zararda. Aslında zararımız yok. Önceki tiguan aracımızı sattığımız fiyata şimdi satamazdık. Züürt teselli diyelim[emoji23]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Tüm markalarda bi gevşeme var. Ama Döviz düşmediği sürece geçici

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Tüm markalarda bi gevşeme var. Ama Döviz düşmediği sürece geçici

Devlet baba ötv yi düşürsün yeter. Şimdi başka arkadaşlar diyecek ki ÖTV bilerek yüksek dışarı para çıkmasın diye devlet önlem alıyor diye. ÖTV yükselince millet araba almadımı, aldı hemde rekor kırdı. Bıraksınlar dışarı para çıkmasın diye ÖTV nin artırıldığı yalanını. Benim insanım herşeyin en iyisine layık. Arabanında evinde en iyisine. 30-40 yaşındaki arabayla uğraşıyor vatandaş. Yazık değilmi.

Neyse konu farklı yere gidiyor, hava soğudu kombi çalıştırmaya başladık. [emoji3]
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Arda Bülent Güzel yazdı:

Devlet baba ötv yi düşürsün yeter. Şimdi başka arkadaşlar diyecek ki ÖTV bilerek yüksek dışarı para çıkmasın diye devlet önlem alıyor diye. ÖTV yükselince millet araba almadımı, aldı hemde rekor kırdı. Bıraksınlar dışarı para çıkmasın diye ÖTV nin artırıldığı yalanını. Benim insanım herşeyin en iyisine layık. Arabanında evinde en iyisine. 30-40 yaşındaki arabayla uğraşıyor vatandaş. Yazık değilmi.

Neyse konu farklı yere gidiyor, hava soğudu kombi çalıştırmaya başladık. emoji3.png

Önümüzdeki günler kritik. Bakalım neler göreceğiz.

Ben de arabaya kombi takmayı düşünüyorum 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Çorum oto kaloriferi+ Astra J takaslı Tiguan. Eski den kombi mi varmış [emoji16]

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Çorum oto kaloriferi+ Astra J takaslı Tiguan. Eski den kombi mi varmış [emoji16]

Eski torosumuzda vardı Çorum kaloriferi, düşününce kemiklerim ısındı [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Arda Bülent Güzel

Bugün sarı sitede gezinirken elegance paketin parçalarını gördüm ön tampon arka tampon ve bagaj amortisörü çıkmacıda vardı. Sıfır kaza yapan araçtan sökülmüş bir fiyat sorayım dedim üç parçaya ne istediler bilin arkadaşlar. 18.000 TL.

La otomatik bagajı dışarda 3.000
Tamponlar 7.000 TL toplam 10.000 maliyeti var dışarda adam 18.000 dedi ya la [emoji23][emoji23]

• Beğen 2
  • Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
Arda Bülent Güzel yazdı:

Bugün sarı sitede gezinirken elegance paketin parçalarını gördüm ön tampon arka tampon ve bagaj amortisörü çıkmacıda vardı. Sıfır kaza yapan araçtan sökülmüş bir fiyat sorayım dedim üç parçaya ne istediler bilin arkadaşlar. 18.000 TL.

La otomatik bagajı dışarda 3.000
Tamponlar 7.000 TL toplam 10.000 maliyeti var dışarda adam 18.000 dedi ya la emoji23.pngemoji23.png

Şaşırmıyorum üstad. 

2006da focusun sol dikiz aynası kırıldı. Telefonla servisten fiyat aldım, montaj ve boya dahil x lira dediler. Hurdacıya gittim, 3x dedi. Sonra hemen servisin yolunu tuttum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Şaşırmıyorum üstad. 
2006da focusun sol dikiz aynası kırıldı. Telefonla servisten fiyat aldım, montaj ve boya dahil x lira dediler. Hurdacıya gittim, 3x dedi. Sonra hemen servisin yolunu tuttum.

İnsanlar kendilerini çok akıllı sanıyorlar ve de çok çabuk para kazanacaklarını düşünüyorlar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Mert beyin yaptırdığı yerde aracın plakalığını yaptırdım. Güzel olmuş görünüyor...

9bff5a19fa8d73fcea29fc7f4c378f38.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...