İçeriğe Yönlendir

2016 Focusun Farları Aydınlatmıyor

Melih Kaynak

Recommended Posts

Melih Kaynak

Merhaba 

Akşam giderken farlar açıkken önümü hiç aydınlatmıyor gibi 

Hatta yanımda oturan Arkadas farları açmadın mı diyor 

Ben xenon taktırmak istiyorum 

Kaliteli   bir ürün tavsiye eder misiniz 

Yada bu sorun için başka napabilirim 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o derece kötü ise aydınlatma? farda bir sorun vardır. onu çözmeden ampül değişimi işe yaramaz

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Halojen farlara çok beklenti yüklemeyin.

Önerebileceğim H7’ler Philips Xtereme Vision +%130 veya Osram Night Breaker Laser serisinden birini alabilirsiniz.
Şayet illa ki Xenon alacaksanız ne alırsanız alın kalitesiz bir marka veya Çin işi olmasın yangın riski, bcm vs arızası olabileceği gibi yağmurlu havada görüşü olumsuz etkiler. Mercekli bi-xenon far olmadıktan sonra ne takarsanız takın istediğiniz aydınlatmayı sağlayamayacaksınız.

Çağlar Bayur yazdı:

o derece kötü ise aydınlatma? farda bir sorun vardır. onu çözmeden ampül değişimi işe yaramaz

Focus 3 halojen farlar çok iyi bir aydınlatma sağlamıyor maalesef. 

Yorum bağlantısı
Kenan Aydemir

Bende de 2014 focus var onunda kısa farları çok kötü, önümü zor görüyorum. Diğer aracım linea onun kısa farları çok daha iyi. 

Yorum bağlantısı
Melih Kaynak

H7 diye mi geçiyor o slot? 

Anladım 

Peki Philips, bosch yada osram alsam 

Kendim monte edebilirim değil mi

Normal bir ampul değiştirme gibi 

Her h7 slotuna uygun ampul uyar değil mi focus aracına? 

Çağlar Bayur yazdı:

Hocam muayeneden yeni geçti problem çıkmadı 

Diğer arkadaşın dediği gibi çok iyi aydınlatmıyor focuslarınki 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Melih Kaynak yazdı:

Hocam muayeneden yeni geçti problem çıkmadı 

Diğer arkadaşın dediği gibi çok iyi aydınlatmıyor focuslarınki 

far çanağının fotosu varmı?

Yorum bağlantısı
Melih Kaynak
Çağlar Bayur yazdı:

far çanağının fotosu varmı?

Yarın sabah atayım hocam 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

bende kısalardan memnun değildim hocam, ucuz yollu en güzel çözüm olarak General Electric h7 ampül alıp taktım ve de 8 kademe far ayarı varsa sadece 1 kademe olacak şekilde farları yukarı kaldırdım. yani normal far ayarından %10-15 kadar yukarıyı gösteriyodur farlarım. bu şekilde yine tam olarak memnun olmasam da iyi kötü görüyorum önümü. hiç selektör yapan yok bu halde. fazla kaldırınca elbette daha iyi gösterecektir ama başkasının vebaline girmeye de gerek yok. uzun süre binecek ve kalıcı bir çözüm istiyosanız tek yol mercekli xenon. halojen ampulü söküp ne kadar kaliteli olursa olsun xenon ampülü merceksiz takmamak lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Zincirkıran yazdı:

8 kademe far ayarı varsa sadece 1 kademe olacak şekilde farları yukarı kaldırdım

o ayar farı aşağı indirir, bu şekilde daha iyi ise, far ayarınız bozuktur?

Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran
Çağlar Bayur yazdı:

o ayar farı aşağı indirir, bu şekilde daha iyi ise, far ayarınız bozuktur?

yok hocam şöyle ki, far anahtarını tam ortaya getirerek far ayarı yaptırdım. yani ayardan sonra anahtar ile hem aşağı hem yukarı kaldırabiliyorum. ben de sadece bir tık yukarı kaldırıyorum ve kafi geliyo. aslında yine yetersiz ancak fazlası da karşıdan geleni rahatsız eder, gerek yok.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Zincirkıran yazdı:

yok hocam şöyle ki, far anahtarını tam ortaya getirerek far ayarı yaptırdım. yani ayardan sonra anahtar ile hem aşağı hem yukarı kaldırabiliyorum. ben de sadece bir tık yukarı kaldırıyorum ve kafi geliyo. aslında yine yetersiz ancak fazlası da karşıdan geleni rahatsız eder, gerek yok.

Far ayarı konum 0'dayken yapılması gerekir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran
Sani Gerşon yazdı:

Far ayarı konum 0'dayken yapılması gerekir.

hocam konum sıfırdayken orjinal ampüllerle gerçekten göremiyodum önümü, farlarım ayarlıydı ancak yeterli değildi. özellikle opelin afl farlarından sonra çok zorlanıyodum gece sürüşlerinde, gece de gündüz de hız yapmam ancak en son 90 km ile giderken bir köpeğe çarptıktan sonra hem ampülü hem de far ayarını değiştirmek zorunda kaldım bi nevi. focusun kısaları gerçekten pek randımanlı değil

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
hocam konum sıfırdayken orjinal ampüllerle gerçekten göremiyodum önümü, farlarım ayarlıydı ancak yeterli değildi. özellikle opelin afl farlarından sonra çok zorlanıyodum gece sürüşlerinde, gece de gündüz de hız yapmam ancak en son 90 km ile giderken bir köpeğe çarptıktan sonra hem ampülü hem de far ayarını değiştirmek zorunda kaldım bi nevi. focusun kısaları gerçekten pek randımanlı değil
Siz nirvana dan düşmüşsünüz :)

Halojen fara xenon takmayın daha beter olur ve far tasını bile yakar. Bol bol selektör ve başka şeyler de yemek çabası.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

%99 farlar ayarsız. Yaklaşık 50 metre ileride tek kısa far çizgisi görülmesi gerekir doğru far ayarında. Her iki ışık demeti üst üste binerek ışığın verimini arttırır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...