İçeriğe Yönlendir

Volvo Araçların Sıradışı Testleri. Karadan Değil Havadan.

Recep Demirci

Recommended Posts

Recep Demirci

a9EeSG.jpg

6qt2tA.jpg

C2Ve0D.jpg

G2FAfN.jpg

lWJBrR.jpg

xH3OsB.jpg

Volvo karadaki testleri daha havalı hale getirmiş sıradışı test gerçi Mercedes firmasıda eskiden bu tarz testler yapmıştı.

Volvo abartmış işi.

Tamam biliyoruz sağlam olduğunuzu ama hayrına dağıtaydınız bari :) 

• Beğen 5
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Hakan diyor araştırmacıya kesin Türk’tür. 😀 Zaten Vikinglerin Türk olduğuna dair hipotezler mevcut.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Acaba amaç neymiş tam olarak ben onu çözemedim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

teknik olarak 2,475 saniyede düşer, hızı da 24.225 m/s yani 87km/h hızla yere çarpar

ama videoyu ziledikten sonraki muhabbet şöyle gelişir: ağbii volvoyu dağdan aşağı attılar hiçbiçişiğğ olmadı, seneye de arkadan çarpılan volvolar tank gibi efsanesine katkı olur gider.

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Acaba amaç neymiş tam olarak ben onu çözemedim. 

Bir yerde şunu okumuştum bu testle ilgili;

Bu tarz yüksekten düşme (köprü, viyadük vb) kazalarında, motorun kabine girip sürücüye veya yolcuya vereceği zararı saptamak ve en aza indirmek.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Koray Demir yazdı:

Hakan diyor araştırmacıya kesin Türk’tür. 😀 Zaten Vikinglerin Türk olduğuna dair hipotezler mevcut.

Hakan yavaş motoru söktün falan demiyor Insallah 😬

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

xc90 çok feci ezilmiş kafadan çarpınca. koyu gri olan. diğerleri çok iyi.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Dogan Arsiray yazdı:

xc90 çok feci ezilmiş kafadan çarpınca. koyu gri olan. diğerleri çok iyi.

Yanlış görmediysem o aracı 2. kez atıyorlar. Video sonunda daha net 

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

Bir insan evladı bu zulmü niye yapar güzelim araçlara anlamak mümkün değil. İçin gitti :)  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Koray Demir yazdı:

genetik araştımalar hipotezin önüne geçmiş daha ileri taşımıştır, Keltler denen gruplarda Türk çıktı, yani şunlarda Türk :D hatta Ruslarda....

Kaynak: National Geographic

0000000105798-1.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

teknik olarak 2,475 saniyede düşer, hızı da 24.225 m/s yani 87km/h hızla yere çarpar

ama videoyu ziledikten sonraki muhabbet şöyle gelişir: ağbii volvoyu dağdan aşağı attılar hiçbiçişiğğ olmadı, seneye de arkadan çarpılan volvolar tank gibi efsanesine katkı olur gider.

Çağlar Bey yüksekten atıldığında ağırlığın tamamı çarpma kuvvetine katılıyor. Halbuki yerdeki karşılıklı çarpmada araç ağırlığının önemli bir kısmı zaten yere aktarılmaktadır. Çarpışma testlerinin 55 km/saat civarı hızlarda yapıldığı düşünülürse, bu çok daha ağır bir deney anlamına gelir.

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...