İçeriğe Yönlendir

O Artık Boyasız Değil :(

Uğur Kamil

Recommended Posts

Uğur Kamil

Evin önünde park halinde duran aracıma karşı komsu(enişte tarafındanda uzaktan akraba) çarptı. Nasıl çarpmayı becerdi onuda çözmüş değilim aracı normalde resimlerde görünen beyaz dacia dokker'in yerindeydi. Panık yaptım fren yerine gaza bastım dedi(otomatik araç)  Olan oldu bir kere tutanak tuttuk gerekli evrakları aldım vs.

İşlemleri kendi kaskomdan başlatmayı düşünüyorum. Karşı tarafın sigortası ethica sigorta çevremden ve kend sigortacımdan duyduğuma göre süreç biraz yavaş işliyor onlarda işlemler uzun sürsün istemiyorum. Birde yan sanayi urun kullanma durumları olabilir.

Sanayide tanıdık kaportacıya gösterdim aracı. Kapı çok büyük macun işi kalmadan düzelir dedi, çamurlukta düzelir dedi. Kapı komple çamurlukta parça boyanıcak. Tekerleğede vurduğu için teker resimlerde göründüğü gibi biraz ileri kaymış. Altan bakında resimdeki parçada biraz yamulma var onun dışında birşey göremedim. Sağ jantta büyük bir çizik yok ama sol jant kaldırıma sürttü baya derin büyük çizikler var.

Aracı serviste yaptırsam kapıyı ve çamurluğu düzeltirlermi yoksa değişimemi giderler? Değişim hem satarken sorun hemde çok yüksek tramer kaydına neden olur o nedenle sıcak bakmıyorum.
Özel servistemi yaptırsam? Yarın ikisiylede görüşüp ortalama nekadar tramer çıkacağını ve nasıl bir işlem yapılacağını öğrenicem.

Değer kaybı alabilirmiyim peki değişim olmadan? Araç orjinal ve tramersiz.

Bu konuda deneyimli olan arkadaşların önerisine açığım.

lWNmZQ.jpg

ZWsR0T.jpg

FVvUC1.jpg

TyLA08.jpg

nhHMvZ.jpg

SBJlIO.jpg

1mbFsG.jpg

Op4wJW.jpg

Boyasız göçük düzeltme ile düzele bilir ama derin çizikler var boyanmadan olmaz.

d4eH2z.jpg

• Şaşkın 1
  • Üzgün 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun. Kapı çamurluk illa hallolur da, dingil işi ciddi. Yetkili servisten şaşmayın dingilde derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

bu kapı saçları zaten vidalı değil mi?

2011 öncesinde o şekilde. Bu kasalarda değil diye biliyorum çağlar abi.

Sani Gerşon yazdı:

Geçmiş olsun. Kapı çamurluk illa hallolur da, dingil işi ciddi. Yetkili servisten şaşmayın dingilde derim.

Teşekkür ederim.

Sadece görünen parçadamı sorun yoksa başka aksamda sıkıntı varmı onu bilmiyorum. Ama araca baya sağlam vurmuş. Kaldırımla arasında 10 cm cıvarı boşluk vardı park ettiğimde.

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Hocam süreç için bence kaskonuzu bozmayın yazık edersiniz.. Bırakın karşı taraf yaptırsın..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Uğur Kamil yazdı:

2011 öncesinde o şekilde. Bu kasalarda değil diye biliyorum çağlar abi.

tüh onlar ne güzeldi

Tayfun Aydın yazdı:

Hocam süreç için bence kaskonuzu bozmayın yazık edersiniz.. Bırakın karşı taraf yaptırsın..

katkı için: suç karşıda, kasko inidirimi etkilenmez. dosyayı trafikten açarsanız da yan sanayi parça kullanma hakları oluşur.

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

tüh onlar ne güzeldi

katkı için: suç karşıda, kasko inidirimi etkilenmez. dosyayı trafikten açarsanız da yan sanayi parça kullanma hakları oluşur.

Eğer o şekilde açacaksa sıkıntı yok. Kasko parasını o sigortadan alır ama akraba falan demiş arkadaş normal gidip kaskomdan yaptırmak istiyorum derse sıkıntı ..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tayfun Aydın yazdı:

Eğer o şekilde açacaksa sıkıntı yok. Kasko parasını o sigortadan alır ama akraba falan demiş arkadaş normal gidip kaskomdan yaptırmak istiyorum derse sıkıntı ..

kaskodan dosya açılması çarpan için fark ettirmez, kazadır olur, sigortalar ödeyecek, çarpana da bir şey yansımaz.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Tayfun Aydın yazdı:

Çarpanın esi 3-4 ay önce vefat etti ve araç eşine kaldı. Ben yapıcağım iyiliği yaptım. %100 karşı taraf suçlu. Kendi kaskomdan dosyayı açtırma nedenim sürecin hızlı işlemesi ve orjinal parça kullanılması(kaskomda orjinal parça ve yetkili servis şartı var)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Uğur geçmiş olsun.
Kaskondan yaptır.
Kaskon izin veriyorsa Güvendiğin bir ustana git.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun kaskodan yaptır, kasko karşı tarafın sigortası ile halleder, tramere de bu kadar anlam yüklemek doğru değil 😉

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Uğur geçmiş olsun.
Kaskondan yaptır.
Kaskon izin veriyorsa Güvendiğin bir ustana git.

Tesekkur ederim mehmet abi Cok yüksek rakamlardan bahsetmezlerse 1. Önceliğim servis. Bakalim bugün belli olur. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Geçmiş olsun. Site içi acemi kazasına benziyor

Teşekkür ederim. Aynen öyle ve hiç yoktan yere olan bir kaza aracini park ettiği yeri değiştirecekti. Durduğu yerde dursa olmuyordu sanki. 

tarihinde Uğur Kamil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Çok geçmiş olsun. Aracınıza çok özeniyordunuz çok üzüldüm. Allah beterinden saklasın inşallah orijinali gibi yapılır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Geçmiş olsun. Hem acemi , hem araç büyük , hem de otomatik :( 

Parça değişimi ve tramer kaydını bu kadar takmayın kafanıza. Bu kazadan dolayı hiç bir alıcı sorun çıkarmaz, Çıkaran da iyi niyetli değildir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Çok geçmiş olsun. Çarpan abla heralde.Bende hanıma öğretirken 2 kere biçti herkesi.Gerçi burda sürmeyi bilen biri panik yapıyor.Sonra ben öğretmekten vazgeçtim.Gitti kendi öğrendi.

Benimde fiesta boyasızdı.Şimdi boyalı.Kaskodan yaptırmadım.Bende tramer takıntısı var.Sicili bozulmasın istedim.Artık hiç önemsemiyorum heryere park edip bırakıp gidiyorum.Yaptırdıkdan sonra sende aşşağı yukarı öyle hissedeceksin.Ne hissettiğini biliyorum, ben mahalleyi ayağa kaldırmıştım.Herkes sokağa çıkmıştı.Bağırıp çağırmam sinirimi hafifletmişti.İçime dert olmuştu.Sonra saldım gitti.Şimdi umrumda bile değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Geçmiş olsun. Bizim pejo 208 in de aynı yerinde vuruk vardı, park halinde olmuş. kim yaptı bilmiyoruz. 2 yıl vuruğa baktım da yaptırmadım. Kaskonun bitmesine 1 ay kala , yaptırayım dedim , autoking e bıraktım, derin bir vuruk olmamasına rağmen adamlar komple çamurluğu boyamışlar. Neyse dedik böyle olacakmış. 1 hafta sonra yine aynı yere biri yine vurmuş. Yine eskisi gibi olmuş. Yaptırmıyorum duruyor o şekilde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Kamil
Fatih Sarıkaya yazdı:

Çok geçmiş olsun. Çarpan abla heralde.Bende hanıma öğretirken 2 kere biçti herkesi.Gerçi burda sürmeyi bilen biri panik yapıyor.Sonra ben öğretmekten vazgeçtim.Gitti kendi öğrendi.

Benimde fiesta boyasızdı.Şimdi boyalı.Kaskodan yaptırmadım.Bende tramer takıntısı var.Sicili bozulmasın istedim.Artık hiç önemsemiyorum heryere park edip bırakıp gidiyorum.Yaptırdıkdan sonra sende aşşağı yukarı öyle hissedeceksin.Ne hissettiğini biliyorum, ben mahalleyi ayağa kaldırmıştım.Herkes sokağa çıkmıştı.Bağırıp çağırmam sinirimi hafifletmişti.İçime dert olmuştu.Sonra saldım gitti.Şimdi umrumda bile değil.

Normalde küçük bir yeri çizilse canin sikilir ama bu sefer gayet sakindim olan oldu yapacak birsey yok diye. 

İşin kötü yani yilbasindan sonra satmayı düşünüyordum bu olaydan sonra ister istemez bir miktar değeri düşeceği icin ertelemek zorunda kalicam. 

Lastikteki sikinti buyuk değildir insallah. Yoksa sadece kaporta olsa 1750 tl sanayide hallediyorlar. Pazarlikla 1500 tl hallettirirdim. Sağlık olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...