İçeriğe Yönlendir

Robot Süpürge Tavsiyesi

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Haritayı silip baştan denedim. Çıkmıyor o rampayı nedense. Hatta rampanın üstünü süpürüyor ama banyoya geçmiyor. 

@Emre Şimşek 5,5cm mi atlıyor? Abi kibrit tamam ezdiniz ama herkesin robotu da mı turbolu çok çeker falan yaa :biggrin:

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Haritayı silip baştan denedim. Çıkmıyor o rampayı nedense. Hatta rampanın üstünü süpürüyor ama banyoya geçmiyor. 

@Emre Şimşek 5,5cm mi atlıyor? Abi kibrit tamam ezdiniz ama herkesin robotu da mı turbolu çok çeker falan yaa :biggrin:

Beş mi buçuk? O ne ya ben orayı es geçmişim. Ama kesin denerdi biliyorum manyak çünkü.

Geçen balkona çıktım ta salondan çocuk odasına gelmiş kapının arkasında çalışıyordu ben gireceğim zaman. Manyak ya beni balkona bi süre hapsetti..

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bendeki xiaomi pro map 2 biraz garip. Banyoya girmek için eşik gibi yükselti var. Rampa yaptırdım. Ama evi baştan tarama haritalama yaptığımda yine de girmiyor banyoya. Banyoyu pas geçiyor. 

Uygulamadan manuel olarak süpürgeyi banyoya sürüyorum. Rampadan çok rahat çıkıyor ve inebiliyor. Ama kendi kendine çıkmıyor. 

Harita oluştuktan sonra aynı harita üstünde henüz çizilmeyen banyo alanına git diyorum. Gitmiyor. Banyoya manuel çıkartıp süpütüyorum. Yeni bulduğu alanı eski haritaya eklemiyor. Çözemedim gitti. Rampa da bu. Gayet rahat çıkıp iniyor

3-D24-D317-23-A0-4706-8866-EED8572-A980-

4-A2-D49-FC-811-A-4-BC3-9-CCF-47-AD5-F36

O kenardan 5.5x25 cm lik alanı engel olarak algılıyor orayı da rampa yap en son kenarları dolaşırken banyoya girer.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

O kenardan 5.5x25 cm lik alanı engel olarak algılıyor orayı da rampa yap en son kenarları dolaşırken banyoya girer.

bir de öyle deneyelim bakalım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Birde modeline göre renk ayrımını engel olarak algılıyor du @Ali Darbazın robotun da.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Metin Uzunoğlu yazdı:

Birde modeline göre renk ayrımını engel olarak algılıyor du @Ali Darbazın robotun da.

Ben robotu iade edip parasını aldım.. Onuda tatilde yedik. 

• Mutlu 10
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bendeki xiaomi pro map 2 biraz garip. Banyoya girmek için eşik gibi yükselti var. Rampa yaptırdım. Ama evi baştan tarama haritalama yaptığımda yine de girmiyor banyoya. Banyoyu pas geçiyor. 

Uygulamadan manuel olarak süpürgeyi banyoya sürüyorum. Rampadan çok rahat çıkıyor ve inebiliyor. Ama kendi kendine çıkmıyor. 

Harita oluştuktan sonra aynı harita üstünde henüz çizilmeyen banyo alanına git diyorum. Gitmiyor. Banyoya manuel çıkartıp süpütüyorum. Yeni bulduğu alanı eski haritaya eklemiyor. Çözemedim gitti. Rampa da bu. Gayet rahat çıkıp iniyor

357-F2640-2032-49-EF-BF40-B4-E2-B23123-C

Beyaz renkten dolayı pasgeçiyor olabilir. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ersen Tapan yazdı:

Beyaz renkten dolayı pasgeçiyor olabilir. 

beyaz kısmın üstünü süpürüyor ama. Yazılımla oda ekleme seçeneği yok. Cihazı uygulamadan kendim sürerek istediğim odaya sürsem ve orayı yeni oda olarak tanısa bu iş çözlürdü

@Ali Darbaz kullandığın ürünü nasıl iade ettin?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Nem çok girmem diyor

Bizim matmazel banyoya girdi ama çıkamadı halı kalınlığını hesap etmemiş sonra yardım edin diye mesaj yolladı :D

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

beyaz kısmın üstünü süpürüyor ama. Yazılımla oda ekleme seçeneği yok. Cihazı uygulamadan kendim sürerek istediğim odaya sürsem ve orayı yeni oda olarak tanısa bu iş çözlürdü

Benim yatak odasında dar bir alan var süpürürken girmiyor duvar dibi dönerken giriyor ve halen haritaya eklemedi. 

Xiaomi mop pro 2

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

357-F2640-2032-49-EF-BF40-B4-E2-B23123-C

Rampanın sağ ve sol tarafını da aynı şekilde çıkılabilir yol olarak gösterin. Lidar ön taraftan yol, yanlardan engel olarak görüyor. 2,5 santim üzerinde olduğu içinde geçmeye niyetlenmiyor bile. Bunu yaptıktan sonra haritayı sıfırlayıp yeniden tanıtırsınız.

Ama ben banyoları temizletmiyorum. Bana diğer odaları temizlese yeterli. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Cihat Küçükay yazdı:

Rampanın sağ ve sol tarafını da aynı şekilde çıkılabilir yol olarak gösterin. Lidar ön taraftan yol, yanlardan engel olarak görüyor. 2,5 santim üzerinde olduğu içinde geçmeye niyetlenmiyor bile. Bunu yaptıktan sonra haritayı sıfırlayıp yeniden tanıtırsınız.

Ama ben banyoları temizletmiyorum. Bana diğer odaları temizlese yeterli. 

Yanları da yapıp deneyeceğim abi. Çıkar umarım. 

xiaomi’de şöyle bi sıkıntı var. Evi temizledi bitti. Harita oluştu. O haritayı baz alarak sonraki temizlikleri yapıyor. Artı gerekirse haritayı sürekli geliştiriyor kendince. 

süpürgeyi elime alıp banyoya koyup çalıştırırsam eski haritayı siliyor. Bu kötü. Çünkü ben bazen oda oda temizletiyorum. Özellikle evdeyken yapıyorum. Haritanın silinmesi işime gelmiyor. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bozuldu

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yanları da yapıp deneyeceğim abi. Çıkar umarım. 

xiaomi’de şöyle bi sıkıntı var. Evi temizledi bitti. Harita oluştu. O haritayı baz alarak sonraki temizlikleri yapıyor. Artı gerekirse haritayı sürekli geliştiriyor kendince. 

süpürgeyi elime alıp banyoya koyup çalıştırırsam eski haritayı siliyor. Bu kötü. Çünkü ben bazen oda oda temizletiyorum. Özellikle evdeyken yapıyorum. Haritanın silinmesi işime gelmiyor. 

Makinanın üstünden temizliğe başlatırsan harita silinmemesi lazım ?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ersen Tapan yazdı:

Makinanın üstünden temizliğe başlatırsan harita silinmemesi lazım ?

bunu bi deneyeyim ben. O zaman güzel.

Ama ben evden çıkarken çalıştırınca her yeri süpürsün istiyorum. rampa işini halletmem lazım. Makine oraya çıkmak istese çok rahat çıkıyor. Ama çıkmıyor bay çinli robot

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bunu bi deneyeyim ben. O zaman güzel.

Ama ben evden çıkarken çalıştırınca her yeri süpürsün istiyorum. rampa işini halletmem lazım. Makine oraya çıkmak istese çok rahat çıkıyor. Ama çıkmıyor bay çinli robot

Eşiği kaldır daha kolay. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben robotu masanın üstünde çalıştırdım. düşmedi :)

Basamak çıkma kapasitesi 2 santim falan olmalı.. 5,5 santimi çıkamaz.. Sampadaki eğimi de hesap edip çıkmıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serhat Işık

Dostlarım, aşağıda bilgileri mevcut olan süpürge alınır mı? Tavsiyesiz hangi yönde olur?

IMG_20230122_123626.jpg

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Serhat Işık yazdı:

Dostlarım, aşağıda bilgileri mevcut olan süpürge alınır mı? Tavsiyesiz hangi yönde olur?

IMG_20230122_123626.jpg

benim süpürge. Çekişi, toz toplayışı çok güzel. Yüksekliği de az. halıları efsane süpürüyor. Yeni silinip süpürülmüş evde bir gün sonra açınca bile epey toz topluyor. Bizim ev çok tozlanıyor da olabilir. 

Sorunları; karanlıkta kötü performans sergiliyor. Ve köşelere umarsızca dalmıyor. Bir tık çekimser davranıyor kenar ve köşelere.

mesela düz çizgide kenar temziliği güzel. Ama L ve Z tarzı köşeleri dönerken dip köşe girmiyor. Dönüşü çekingen veya geniş açıyla yapabiliyor. Bazen de giriyor. İşi belli olmuyor

temizliği, bakımı falan kolay. İnternet bağlantısı iyi. Banyoya rampa yaptım. Manuel olarak çok kolay gittiği yere kendi kendine gitmiyor.

Eğer haritasını oluşturmuşsa, tek şarjla 100-120m2 evi tek seferde süpürebilir. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Serhat Işık yazdı:

IMG_20230122_123626.jpg

Bu fiyatlara nette de bulunur bence. Ben neabot novo 2 lite aldım. Şimdilik memnunuz. Ldar sensörü ve haritalama olsun diye bunu seçtim.

Yorum bağlantısı
Serhat Işık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

benim süpürge. Çekişi, toz toplayışı çok güzel. Yüksekliği de az. halıları efsane süpürüyor. Yeni silinip süpürülmüş evde bir gün sonra açınca bile epey toz topluyor. Bizim ev çok tozlanıyor da olabilir. 

Sorunları; karanlıkta kötü performans sergiliyor. Ve köşelere umarsızca dalmıyor. Bir tık çekimser davranıyor kenar ve köşelere.

mesela düz çizgide kenar temziliği güzel. Ama L ve Z tarzı köşeleri dönerken dip köşe girmiyor. Dönüşü çekingen veya geniş açıyla yapabiliyor. Bazen de giriyor. İşi belli olmuyor

temizliği, bakımı falan kolay. İnternet bağlantısı iyi. Banyoya rampa yaptım. Manuel olarak çok kolay gittiği yere kendi kendine gitmiyor.

Eğer haritasını oluşturmuşsa, tek şarjla 100-120m2 evi tek seferde süpürebilir. 

Tansu, bunda haritalandırma var o zaman. Oy anladım yazdıklarından. Benim evde masa, sandalye ve sehpa olsun ayak çok. Böyle durumda nasıl çalışıyor bu alet?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Serhat Işık yazdı:

Tansu, bunda haritalandırma var o zaman. Oy anladım yazdıklarından. Benim evde masa, sandalye ve sehpa olsun ayak çok. Böyle durumda nasıl çalışıyor bu alet?

Harita var. Kendi kendine odalara da ayırıyor. Bunu kapı genişliği veya kapı altı çıtadan anlıyor. Ayıramazsa çok basit şekilde bi çizgi ile alanı bölüyoruz. 

İstediğimiz odayı veya alanı temizletebiliyoruz. 

Robot boyutunun sığdığı her yere giriyor. Haritalandırmayı yani ilk süpürmeyi gündüz yapmak lazım. 

ama yemek masası altındaki sandalye ayaklarının arasını pek gireceğini sanmıyorum abi. Oraya normal süpürge ile girmek bile zor. Sandalyeleri masanın üstüne atman gerekebilir. 

Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)

Geçen hafta Roborock S7 aldım.

Bir haftadır kullanıyoruz, gayet memnunuz. Keşke daha önce alsaydım.

110000034215625.jpg

https://www.hepsiburada.com/roborock-s7-sonic-mopping-akilli-robot-supurge-s7-beyaz-pm-HBC00000C10BM

Halıya gelince mop kaldırma özelliği bir tek roborock markada vardı bu sebeple bunu tercih ettim.

Toz boşaltma istasyonu olanlara baktım ancak 20 bin tl civarı olunca tozu da ben boşaltayım bari dedim :)

Mop yaparken titreşim motorunu kullanıyor. Sanırım bu özellik de bir tek bu markada var, diğerlerinde göremedim.

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
Harf hataları
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
Öner Kurukuz yazdı:

Geçen hafta Roborock S7 aldım.

Bir haftadır kullanıyoruz, gayet memnunuz. Keşke daha önce alsaydım.

110000034215625.jpg

https://www.hepsiburada.com/roborock-s7-sonic-mopping-akilli-robot-supurge-s7-beyaz-pm-HBC00000C10BM

Halıya gelince mop kaldırma özelliği bir tek roborock markada vardı bu sebeple bunu tercih ettim.

Toz boşaltma istasyonu olanlara baktım ancak 20 bin tl civarı olunca tozu da ben boşaltayım bari dedim :)

Mop yaparken titreşim motorunu kullanıyor. Sanırım bu özellik de bir tek bu markada var, diğerlerinde göremedim.

Fiyat olarak beni aşıyor. 5 ile 7 bin arası kullanımı sorunsuz randımanı yüksek bir cihaz bakıyorum.

Yorum bağlantısı
Serhat Işık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Harita var. Kendi kendine odalara da ayırıyor. Bunu kapı genişliği veya kapı altı çıtadan anlıyor. Ayıramazsa çok basit şekilde bi çizgi ile alanı bölüyoruz. 

İstediğimiz odayı veya alanı temizletebiliyoruz. 

Robot boyutunun sığdığı her yere giriyor. Haritalandırmayı yani ilk süpürmeyi gündüz yapmak lazım. 

ama yemek masası altındaki sandalye ayaklarının arasını pek gireceğini sanmıyorum abi. Oraya normal süpürge ile girmek bile zor. Sandalyeleri masanın üstüne atman gerekebilir. 

kimi yorumlarda haritalandırma var diyor, kimi yok diyor. sende var demişsin. acaba bunlarda kendi içinde farklı modeller mi var? senin aldığının tam modeli nedir?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...