İçeriğe Yönlendir

Robot Süpürge Tavsiyesi

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
Serhat Işık yazdı:

kimi yorumlarda haritalandırma var diyor, kimi yok diyor. sende var demişsin. acaba bunlarda kendi içinde farklı modeller mi var? senin aldığının tam modeli nedir?

bendeki bu abi. Harita özelliği mevcut

7-B5683-BF-0374-4153-A0-F4-E52-AE466-F0-

Yorum bağlantısı
Serhat Işık
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bendeki bu abi. Harita özelliği mevcut

7-B5683-BF-0374-4153-A0-F4-E52-AE466-F0-

Bu görüntü yada fiyat güncel mi? güncel ise bağlantısını paylaşabilir misin? 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Serhat Işık yazdı:

değil satışa kapalı ürün. 2021’de almıştım ben. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Serhat Işık yazdı:

Şimdilerde 9 bin küsür, neabot videolarına bak derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

Şimdilerde 9 bin küsür, neabot videolarına bak derim.

9.500 lira yazıyır hb’de. Ben 2021 mayıs gibi 2750’ye almıştım galiba

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

9.500 lira yazıyır hb’de. Ben 2021 mayıs gibi 2750’ye almıştım galiba

Senin robot siyah mı? Toz gösteriyor mu? Hanım özellikle beyaz aldırdı bu sebeple.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

Senin robot siyah mı? Toz gösteriyor mu? Hanım özellikle beyaz aldırdı bu sebeple.

Siyah ama üstündeki tozu göstermiyor

Bir de ithalatçı garantili. Global versiyon. Alırken bilsem almazdım. Meğer bu versiyonu o zamanlar xiaomi getirmiyormuş. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

o koca evi süpürsün siz üstundeki tozu silmeyin.. Ah bi görebilseydi üstünü de size bırakmazdı 🤣

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

nası ya... pilli gırgıra onbin gayme verecem de kendini temizlemeyecek... yakarım onu mangalda

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağlar Bayur yazdı:

nası ya... pilli gırgıra onbin gayme verecem de kendini temizlemeyecek... yakarım onu mangalda

He abi masajda yapsın mı 😂

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alpay Sumer yazdı:

He abi masajda yapsın mı 😂

fırçası çizer lem

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Alpay Sumer yazdı:

o koca evi süpürsün siz üstundeki tozu silmeyin.. Ah bi görebilseydi üstünü de size bırakmazdı 🤣

acaba dantel koyuluyor mu bunlara :) 

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

acaba dantel koyuluyor mu bunlara :) 

Sensör önüne gelmezse neden olmasın :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

Koltuğun altına girerken silmiyor ise üstünü yakarım

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Koltuğun altına girerken silmiyor ise üstünü yakarım

Pilli oyuncak illa Değdirsin istiyorsunuz :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz

Bugün işyerindeyken cihaza 3 alanı temizle dedim.

tptnqcy.jpg

Gri alanlar ıslak mop yaptığı yerler. Parke var oralarda. Diger yerlerde halı var.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Lydsto, Neabot, Xiaomi bunların hepsi birbirine benzer cihazlar. Roborock biraz daha pahalı kalıyor diğerlerine göre.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
Cihat Küçükay yazdı:

Lydsto, Neabot, Xiaomi bunların hepsi birbirine benzer cihazlar. Roborock biraz daha pahalı kalıyor diğerlerine göre.

Roborock'da şöyle bir farklılık var.

Diğer süpürgelerin altındaki ana merdane fırçalı. Bu süpürme kısmı için iyi gibi ancak çok fazla iplik topluyor. Roborock'da fırça yok, silikon bir yapi var.

Bu cihazlarda mantık şöyle, alttaki merdane dönüş sırasında halıya vurarak tozu kaldırıyor, vakum ile içine çekiyor. Merdane donerken tozu makine içine ittirmiyor, bu nedenle fırçalı bir merdane iplik toplamaktan fazlasını yapmıyor bence.

Bir diğer fark da halıya gelince mopu yukarı kaldirarak haliya sürtmemesi.

Bu iki özellik sebebiyle roborock tercih ettim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Öner Kurukuz yazdı:

Diğer süpürgelerin altındaki ana merdane fırçalı. Bu süpürme kısmı için iyi gibi ancak çok fazla iplik topluyor. Roborock'da fırça yok, silikon bir yapi var.

Bu cihazlarda mantık şöyle, alttaki merdane dönüş sırasında halıya vurarak tozu kaldırıyor, vakum ile içine çekiyor. Merdane donerken tozu makine içine ittirmiyor, bu nedenle fırçalı bir merdane iplik toplamaktan fazlasını yapmıyor bence.

bendeki fırçalı. Halıyı parkeden iyi temizliyor bence. Hatta 1900w süpürge gibi temizliyor diyebilirim. 

İplik saç dolanma konusunda şunu diyebilirim. Uzun süre çalışmasını engellemiyor. Hatta hiç engellediğini görmedim. 2 ayda bir temizliyorum. fırçanın sağ ve solundaki plastik mile dolanıyor. Az miktarda oluyor genelde. Ki bizim evde 2 kız çocuğu var

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Öner Kurukuz yazdı:

Bende Lydsto R1 toplama istasyonlu robot süpürge var. İp ve saç toplama konusunda haklı olabilirsiniz ama ben ayda bir temizliyorum ve çok sorun olmuyor. Mopu yukarı kaldırmasına gelince, halının üstüne çıkarken zaten halıyı  ıslatmak zorunda, o nedenle gerek duymadım. Sadece haritada halıları işaretlemem yeterli, halılara gelince mop yapmıyor alet. 

Bu arada fiyatlar uzaya doğru çıkmış :crazy:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Öner Kurukuz
(düzenlendi)
Cihat Küçükay yazdı:

Bende Lydsto R1 toplama istasyonlu robot süpürge var. İp ve saç toplama konusunda haklı olabilirsiniz ama ben ayda bir temizliyorum ve çok sorun olmuyor. Mopu yukarı kaldırmasına gelince, halının üstüne çıkarken zaten halıyı  ıslatmak zorunda, o nedenle gerek duymadım. Sadece haritada halıları işaretlemem yeterli, halılara gelince mop yapmıyor alet. 

Bu arada fiyatlar uzaya doğru çıkmış :crazy:

Bahsettiğim olay o, halıyı ıslatmıyor.

Halı algılama özelliği (bu çoğunda var artık) ile on teker haliya geldiğinde arkadaki mopu yukarı kaldırıp suyu kesiyor. Cihaz halıya çıktığında mop zaten yukarda oluyor.

Diğer cihazlarda mop sabit, sadece su vermeyi kesiyor. Ama 15 cm geride iken ıslak olan mop hala ıslakken halıya sürünüyor. Eşime sordum, çok önemli mi halının hafif ıslanması dedim, önemli dedi. İç işleri bakanı önemli dediyse başımızı öne eğip bu cihazı almak şart oldu. 😊

Yoksa daha uygun fiyata bir kaç cihaz bulmuştum.

tarihinde Öner Kurukuz tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
(düzenlendi)
Öner Kurukuz yazdı:

Bahsettiğim olay o, halıyı ıslatmıyor.

Halı algılama özelliği (bu çoğunda var artık) ile on teker haliya geldiğinde arkadaki mopu yukarı kaldırıp suyu kesiyor. Cihaz halıya çıktığında mop zaten yukarda oluyor.

Diğer cihazlarda mop sabit, sadece su vermeyi kesiyor. Ama 15 cm geride iken ıslak olan mop hala ıslakken halıya sürünüyor. Eşime sordum, çok önemli mi halının hafif ıslanması dedim, önemli dedi. İç işleri bakanı önemli dediyse başımızı öne eğip bu cihazı almak şart oldu. 😊

Yoksa daha uygun fiyata bir kaç cihaz bulmuştum.

Cihaz mopu 5 mm kadar kaldırıyor diye hatırlıyorum. Bende aynı modeli araştırmıştım. Cihaz halıya çıkarken mopu 5 mm kaldırsa bile (bendeki halılara istinaden konuşuyorum) halı kenarları mutlaka ıslanır. Ama sizin halılarınız incedir, kenarlarında püskül yoktur, buna binaen ıslanmıyordur o ayrı. İçişleri bakanı memnunsa sorun yok :hohoho:

tarihinde Cihat Küçükay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Ama aşağıdaki gibi bir şey olursa herhalde daha sağlam çalışır :hohoho: 

Yeedi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...