İçeriğe Yönlendir

Tavan Aydınlatma

Serkan Gülderen

Recommended Posts

Serkan Gülderen

Eski Tavan lambamın yerine ikinci resimdeki ambiyans aydınlatmalı tavan lambası takılabılır mı. soketleri uyumlumu sizce tşk ac08553caa68efa37de6c01e0898e31a.jpgcff2735ca1c7b1a4889ad7c5c85c7ff1.jpg

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Soketi uyar büyük ihtimal ama uymasa bile uydurması çok kolaydır. Bu lambayı bulmak dert, buldu iseniz alın, uydurulur elbet .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

buldum bulmasına da tereddütte kaldım sadece ambiyabs ışığı için far anahtarından yada uygun bi yerden hat çekilecek sanırım. titantum donanımda ambiyans için farlar açılınca direk yanıyor galiba ve ayrı bir hattı var benim donanım collection. hat çekme işinde yardımınıza ihtiyacım olacak forumdan. tşk

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Uyar. Ben de Mondeo'da yaptım aynısını.

Ambiyans Ledler bağlı olmuyor normalde. +12V hat çekilmesi gerekiyor. 1 kablo çekilecek.

Ben far anahtarından değil plaka aydınlatması sigortasından çektim. Farları açınca yanan neresi varsa olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Uyar. Ben de Mondeo'da yaptım aynısını.

Ambiyans Ledler bağlı olmuyor normalde. +12V hat çekilmesi gerekiyor. 1 kablo çekilecek.

Ben far anahtarından değil plaka aydınlatması sigortasından çektim. Farları açınca yanan neresi varsa olabilir. 

bağlantı aşamasında tavsiyelrinize ihtyacım olabilir. tşk 

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:
Takmıştım.. 
Hatta bir tane daha var bende.. 

Abi takma aşamasında yine tecrübelerinize başvurabilirim. Tşk

tarihinde Serkan Gülderen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Basit montaj, 

Submarin özelliği aktif ve doğru olsun istiyorsan. sigorta kutusundan parklardan ayrıca elektrik çekmen gerekecek. submarin hattına artıyı bu çektiğin hattan vermen gerek. 

Ha bana kalırsa, hat çekmeye falan uğraşma.. Böylece bir tak bakalım ne yapacak. 

Submarin çalışmaz ise, tavandaki sabit artı ve eksiden submarine giriş yap. Sürekli yanar. Araç tavan lambasının elektriğini kesince söner.. 

Bağlantı soketlerini ve şeklini şu an hatırlamıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Sattığım Fiestaya yapmıştım, çıkanı da arka tarafa bağımsız aydınlatma yaptım. Kaçırmadan alın.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Dinçel
Mehmet Ozyurek yazdı:

Takmıştım.. 

Hatta bir tane daha var bende.. 

Abi satmayı düşünür müsün fazla olanı?

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Soketleri uyumlu ampuller normal çalışır fakat ledler çalışmaz. Ledlerin parklar ile birlikte yanmasını isterseniz park hattından kablo çekmeniz gerekir.

Yok uğraşamam derseniz arkasından köprü atarsanız kapıyı açtığınız an sürekli yanar ve sönmez. Arabayı kilitledikten bir süre sonra otomatik olarak söner.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Oğuzhan Dinçel yazdı:

Abi satmayı düşünür müsün fazla olanı?

Düşündürecek bir teklif yapmalısın :)

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

lamba elime ulaştı. ama submarin ledleri üzerinden çıkmadı. :) satıcı arkadaş abi geri gönder  dese de göndermedim. tekrardan sadece ledleri bu hafta içinde tedarik edecek. bu halıyle soketler uydu taktım çalıstı. en azından ıkı tane okuma lambası artımız oldu. lamba üzerinde alarm sensörü de mevcut. eğer orjinal led tedarik edemezsek ufak bir girişimle mantar led yada tavsiye edebileceğiniz bir yontemle( kaç ohm luk direnç - nasıl bir led ) kendim ekleme yapacağım.

. 362b17f588b1977ded7e5461984011fc.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Ozyurek yazdı:

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Çağlar Bayur yazdı:

oradaki orjinal ledller piyasadakinden oldukça farklıdır

farklı olduğu kesin çağlar abi 😊 klipsli içine oturan bir soket. eğer orjinal haline ulaşamazsak bir çözüm bulacagız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

satıcı arkadaş ledleri de yollarsa iyi olur, yaydığı ışık ve açısı çok güzel

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Dinçel
Mehmet Ozyurek yazdı:

Fiyatları hakkında hiç bilgim yok abi :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Oğuzhan Dinçel yazdı:

Fiyatları hakkında hiç bilgim yok abi :) 

Benim de yok. :)

Sen araştır. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...