İçeriğe Yönlendir

Jeep Grand Cherokee 3.1 td Almayı Düşünüyorum

Batuhan Yılmaztürk

Recommended Posts

Batuhan Yılmaztürk

jeep grand cherokee 3.1 td almayı düşünüyorum 

1)araç nasıldır ?

2)kronik arızaları varmı ?

3)şimdiye kadar kullananlar öerirler mi?

4) artıları eksileri nelerdir ?

5)tüm yönleriyle fikirlerinizi görüşlerinizi bekliyorum

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Jeep ler içinde alınacak en son araçtır. Hatta alınmayacak tek araçtır. Daha önce 4 tane Jeep kullandım diğer motor seçeneklerine bakın bence

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Özbekar

Deri koltuklar, büyük görünüm vergi ve yakıtı hesap ederseniz güzeldir. Ama diğer motorlara göre parçası pahalı. Araç büyük motor küçük olunca yıpranması da fazla oluyor haliyle. Bunların İtalyan menşei li olduğunu duymuştum. En tutulmayan modeli. İmkan varsa 5.2 candır.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Koşarak uzaklaşın. Jeepin devşirme ve en tutulmayan motorudur 3.1.
3.7 bakın, 5.2 bakın  3.0 crd vs bakın ama 3.1 den uzak durun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

2.7 crd de güzel motordur 5 silindirli Mercedes motoru kronik sorunu az gaz verince motor sesi çok güzeldir. İmkan varsa 3.0 crd en iyisidir

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hala çalışabilen 3.1 kalmış ise müzeye alırlar tek tir. çok sorunlu bir motordu

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök

facede 3.1 sahipleri piyasa yapmaya çalışıyorlar son zamanlarda matah bir arabaymış gibi 

3.1 başa bela olurun tam karşılığı derler

bu arada not ediyim şuan sayfada sana alma diyenlerin hepsi eski cheroke sahipleri :kutlama::kutlama:

Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Fatih Keskin yazdı:

Jeep ler içinde alınacak en son araçtır. Hatta alınmayacak tek araçtır. Daha önce 4 tane Jeep kullandım diğer motor seçeneklerine bakın bence

Süspansiyon konforu en iyi olan hangisiydi :) 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

Hipermile uygunmudur. Bozulmadan sürebilirmiyim. 

bozulmadan nefes aldıramassın

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Anladığım kadarıyla WJ kasaya bakıyorsunuz. Zamanında aynı kasa için fiyatının emsallerine göre daha uygun olması sebebiyle aynı araştırmayı bende yapmıştım. 

Yukarı da gördüğünüz yorumların harici tek bir olumlu yorum yapan görmedim. İlave bilgi olarak benzinli modeller göre parça bulunurluğu çok düşük. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Sıkıntılı bir motor olduğundan fiyatları görece makul gibi ama yine de emin olmak için yaşadığınız bölgedeki bir jeep servisine sorun, öneriyorlar mı diye.

Biz şiddetle önermiyoruz :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Jeep alacak para var gibiyse temiz bir defender da alınabilir gibi duruyor. En azından spesifik bir derdi yok. Herşey kendin yap modunda.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

defender alıp buna istediğim motor ve şanzımanı takarım dimi? Planlama altyapı pisikoljik hazırlık aşamaları devem ediyorda :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

defender alıp buna istediğim motor ve şanzımanı takarım dimi? Planlama altyapı pisikoljik hazırlık aşamaları devem ediyorda :)

4 bin lira motor çıkması. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

2030 a gider bu plan

yapma ya, o kadar uzamasın, 6.5 sene sonra zaten emekliyim :)

Mehmet Göktürk yazdı:

4 bin lira motor çıkması. 

nasıl motor, 4 bin para değil, valla güzel birşeyler çıkarabiliriz sanırım, hevesim artıyor :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sanırım, hevesim artıyor

pamuklu atelti al, grese bula sonra mobilyacıda talaşa yatır, en temiz halin bu kabul edersen defendera bulaş. defender tutkudur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

pamuklu atelti al, grese bula sonra mobilyacıda talaşa yatır, en temiz halin bu kabul edersen defendera bulaş. defender tutkudur

anlamıyor daha :)

motor 4 bin senin emeğin 40

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-nissan-bd30-motor-ve-marin-824041455/detay

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Allllaaaah   tam benim iş, mekanik benim iştir, mesleği yanlış seçmişim,  zaten zevki orada, gezip tozucam akşam bakıma alacağım, sök tak temizle ince ayar yap ohhh tam emekli işi, şimdi bana garajı olan ev lazım, masraf artıyor :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ayrı set yapacaksın elbiseyi. kararan tırnaklar için önceden eşinle anlaşman lazım. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

ayrı set yapacaksın elbiseyi. kararan tırnaklar için önceden eşinle anlaşman lazım. 

ohoo sıkıntı yok, yağ sorun değil, babamın motoru balkonda dağıtıp salonda motorun kendisini topladıydım, alet edevat var bende, yer lazım sadece, yoksa bazı ustalar vardır mekaniğe şöyle bir bakar anında çözer, bende öyleyimdir, bu işi severim, sevdiğim işi anında öğrenir kafa patlatırım, araba olayı kolay benim için, yeterki fazla elektronik olmasın, o konuda zayıfım, land tam bana göre :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ohoo sıkıntı yok, yağ sorun değil, babamın motoru balkonda dağıtıp salonda motorun kendisini topladıydım, alet edevat var bende, yer lazım sadece, yoksa bazı ustalar vardır mekaniğe şöyle bir bakar anında çözer, bende öyleyimdir, bu işi severim, sevdiğim işi anında öğrenir kafa patlatırım, araba olayı kolay benim için, yeterki fazla elektronik olmasın, o konuda zayıfım, land tam bana göre :)

sök şu renonun şanzımanını bir topla macera olur yahu

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

sök şu renonun şanzımanını bir topla macera olur yahu

o yemez aga, elektroniği fazla hidrolik aksamda var, hidro kısmı değilde diğer kısımlar için çalışmam lazım, o seviyede değilim ama öğrenirim :D

macera haa, land parası harcatacak bana uyanığa bak :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...