İçeriğe Yönlendir

11. Nesil Honda Civic Tanıtıldı

Recep Demirci

Yeni kasayı beğenip beğenmediğinizle alakalı oylarınız nelerdir?  

57 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Recep Demirci

honda-civic-prototype-2022.jpg

Japon marka, yeni sedanı Twitch üzerinden tanıttı.

Gün içinde paylaştığımız canlı yayın haberinin kahramanı 2021 Honda Civic prototipi nihayet sergilendi. Önümüzdeki yılın bahar aylarında piyasaya sürülmesi beklenen otomobil işte böyle görünecek!

Her ne kadar prototip olarak lanse edilse de, 2021'de tanıtılacak üretim modelinin tam olarak bu dizayn ile karşımıza çıkmasını bekliyoruz. Japon marka, kompakt sedandan sonra aileyi patent görselleri sızdırılan Hatchback'ten sonra sportif versiyonlar Si (ABD pazarına özel) ve Type R ile genişletecek.

Sportif görünüm

Honda'nın e-spor ve oyun dünyasındaki artan varlığını vurgulamak adına Twitch platformu üzerinden yapılan canlı yayınla tanıtılan 2021 Civic prototipi tasarım olarak 10'uncu nesle benzer yönler taşısa da yepyeni bir duruşa kavuşmuş. Bunda Solar Flare adı verilen sedefli turuncu tonunun etkisi de yadsınamaz.

Gallery: 2021 Honda Civic Prototipi

Her ne kadar biraz durulmuş görünse de sportif detayları elden bırakmayan Honda Civic, markadan gelen açıklamalara göre onuncu nesilden de daha sportif bir şasi ve arttırılmış sürüş keyfiyle öne çıkacak. Japon firma, ileri seviye aktif ve pasif güvenlik sistemlerinin yanında yeni Civic'le birlikte bir dizi yeni teknoloji de tanıtacak.

İnce ön yüz, geniş yaşam alanı

Tasarım ve mühendis ekibinin yeni Civic'te en çok önem verdiği alanlardan birisi de "ince ve hafif" çizgiler içeren genel tasarım hatlarını bozmamak olmuş. Alçak kaput ve aşağı taşınmış omuz çizgisi sayesinde havadar ve ışık alan bir kokpit dizaynı yakalanmış.

A sütununu biraz geriye taşıyan Honda ekibi, böylece sürücünün daha geniş bir görüş açısına kavuşmasını sağlamış. Güncel nesilde A sütunu köşelerinde yer alan yan aynaların kapıya taşınması ise kör noktayı azaltmak adına yapılmış bir dokunuş.

Farları uzatılan modelin ince ızgarasının altında büyük bir çoğunluğu radyatör ızgarası olan bir tampon yer alıyor. Bu arada ön ızgaranın farların altına kadar uzadığını belirtelim. Arka bölüm ise yepyeni stop lambalarına ve iyileştirilmiş bir aerodinamik yapıya sahip.

Tamamen dijital panele sahip ilk Civic

Sadece eskiz olarak paylaşılsa da yeni Honda Civic'in kabininde de ciddi değişimler yapıldığı görülebiliyor. Güncel modele göre daha sade ve ergonomik duran iç mekândaki en büyük değişiklik şüphesiz yeni gösterge paneli düzeni.

Boyutu 9" olan tamamen yüksek çözünürlüklü ekran, Civic'teki ilk "tamamen dijital" gösterge panelini temsil ediyor. Evet, hâlihazırda benim de kullanıcısı olduğum Mk10 Civic'lerdeki panel de dijital ancak düzen analog saatlere göre yapılmış durumda. Yeni Civic'te yekpare bir cam arkasına alınmış %100 dijital bir panel kullanılmış. Kapı kolları eskiyle benzer duran 2021 Civic'in konsol düzeni ise çok daha ince ve boydan boya uzanan bal peteği formlu havalandırma çıkışları dikkat çekiyor.

Honda Sensing sisteminin detaylarının görüldüğü kabinde sürücüleri yeni sürüş asistan sistemleri, yeni hava yastıkları, daha kibar duran bir direksiyon simidi, Honda'nın ACE adını verdiği proses ile üretilen ve yayalar ile yolcuları daha iyi koruyan gövde bekliyor olacak.

Tekrar hatırlatalım; on birinci nesil Honda Civic'in satışları bazı pazarlarda 2021 ilkbaharı itibarıyla başlayacak. Artık sedan versiyonun imalatı, Honda'nın İngiltere'de yaptığı gibi Türkiye fabrikasını da kapatması dolayısıyla ülkemizde gerçekleştirilmeyecek.

Kaynak Link: https://tr.motor1.com/news/454971/2021-honda-civic-sedan-prototip/

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Bu kasayı görünce aklıma c sütunundaki çökme geliyor arkadaşım hevesle aldı çok sevdi ama çökmeler olunca arabadan soğudu.

Buralarda gençler arasında çok tutuluyor keşke Turkiyeden çekilmeselerdi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bakalım bunun neresi kendinden yamulgan özelliğe sahip olacak...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Arkadan iyi, yandan da iyi ama öne gelince sanki bir şey eksik kalmış gibi. Keşke bizden ve İngiltere'den çekilmeselerdi, yerli diye alınırdı. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kokpit tasarımı için kaç mühendis kaç ay çalıştı acaba ne kadar yaratıcı çizgiler bak bak bitiremedim. arka stoplar da skoda uyumlu gibi. özgünlük kalmadı artık

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Şaunki tip kötü olduğundan sanki Accord da benzetmişler gibi geldi bana....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

arka BMW gibi geldi bana, özgünlük kalmamış bence...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Alışırız, Güncel kasadan iyidir, gerçi her şey güncel kasadan iyidir. Arkadan A4 öncen Accord çağrıştırdı bana.

Alışırız, güzel.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Önder Özcan yazdı:

Alışırız, Güncel kasadan iyidir, gerçi her şey güncel kasadan iyidir. Arkadan A4 öncen Accord çağrıştırdı bana.

Alışırız, güzel.

Bende A4 e benzettim

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

havalandırma menfezleri oldukça özgün olmuş, gerçek egzoz çıkışlarını da güzel

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Audi ye benzemiş. 

Honda city ile audi melezi gibi olmuş. Beğenmedim açıkçası 

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Beğendim, fc5 sonrası gelmesi bu kasa için bir artı.Zevkler renkler tartışılmaz tabi ancak güncel kasa sedan civicleri bir türlü beğenemedim.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Burada üretilmeyecekse az satar. Biraz toparlamışlar ama ben yine beğenmedim.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Arabalar artık birbirine çok benzer oldu. Civic benim için tercih eden kitlesinden dolayı apaçi arabası. Ama aslında güzel bir kompakt sınıf araç. Donanımı da iyidir memnun eder. Arkası özellikle stoplar corolla gibi olmuş

1-BC5643-B-9-C77-45-DC-8-D71-6442-A97-BE

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Yasir Bilici

Honda Fc5 ile o Meşhur Civic i ortadan kaldırmıştı, göçük ve üretim hatalarıyla tam bir felaketti.Aerodinamik,güvenlik ve Malzeme maliyeti yüzünden araç endüstrisi artık git gide birbirine benziyor.Yeni Civic Çok Avrupa lı olmuş bu sevindirici ama İnsan nerde o 6.ve 8.nesiller demeden de geçemiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet AKBEY
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Arabalar artık birbirine çok benzer oldu. Civic benim için tercih eden kitlesinden dolayı apaçi arabası. Ama aslında güzel bir kompakt sınıf araç. Donanımı da iyidir memnun eder. Arkası özellikle stoplar corolla gibi olmuş

1-BC5643-B-9-C77-45-DC-8-D71-6442-A97-BE

Bakıyordum ben de Toyota'ya benzeten var mı diye 😁 

Bana da Toyota'yı andirdı ama Corolla'dan çok yeni Supra'yı anımsatti. Arka spoiler bağaj kapağı filan. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Şu aptal ekranla arka egzoz görünümlü difüzör u çıkaranın yatacak yeri yok. Begenmesekte ileride kabak görünümlü ekranlı araçları alacağız.

Araç güncel Civic ten daha albenili olmuş.

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

On tarafı kromaj alsınlar diyemi böyle yapmışlar?

Yinede şimdikinden çok daha güzel bir kasa olmus

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Apaçi görünümü gitmiş. Oturaklı güzel bir sedan gelmiş. Özellikle içi çok şık. Bazı bölgeleri çocuklar tarafından hasar almaya müsait gibi ama yine de güzel. Kör nokta uyarısının multimedya’da kamera şeklinde açılması hoş. Full pakette tabi. Ama pahalı. 

bu arada lpg için honda-brc bir üretim tesisi açmış. Fabrikasyon gibi montaj yapıyorlar. Ekranda falan ibre oluyormuş. Ama lpg’li olan 1.5 turbo 125 beygir iken lpg’siz 1.5 turbo 182 beygir yapılmış. Muhtemelen kompresyon oranı düşürüldü. 

yakıt aynı. Şehir içi 9-10lt görür. Uzun yolda 5-6 civarı olur. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...