İçeriğe Yönlendir

Sabah İlk Çalıştırmada Egsozdan Su Atıyor.

Tamer Coşkun

Recommended Posts

Tamer Coşkun

Benim araç (97 mondeo benzin.lpg)sabah ilk çalıştırdığımda egsozdan bir çay bardağına yakın temiz su atıyor, suyu kokladım gayet temiz koku filan yok, radyatörün deposuna da baktım su eksilmesi yok, motor da yeni yapıldı, 3.500 km oldu.
İnternette baktım iyi birşey diyorlar ama bana su miktarı biraz fazla gibi geldi.
Fethiyeden Antalyaya gidererken rampada denge deposu sensörü suyun azaldığı işaretini kısa süreliğine verdi.
Denge deposunu kontrol ediyorum bir kaç gündür gözle görülür bir azalma yok.
Motor yenilemeden önce de benzer durumlar var dı, ama o zaman denge deposunda su eksiliyordu, bu yüzden için rahat değil, tavsiye/bilgisi olan varsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Çorumda da aynısını yaşıyoruz :) Hava soğuk motor ısınmaya başlayınca yoğunlaşma şeklinde egzozdan su atar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu

Aracın soğutma suyunda azalma yok ise bu mevsimde normaldir suyu atmasa susturucuları çürütür.

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
(düzenlendi)

Bu suyu yanma odasına gerçekleşen bir kaçak sebebiyle atıyor olsaydı, sabah ilk marşta zorlanır ve çalışınca da suyu atana kadar gaz yemezdi. 

tarihinde M. Asım Kahraman tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tamer Coşkun

Herkese teşekkür ederim, motoru da yeni yapınca endişelenmiştim,

Yorum bağlantısı
Çağatay Kılınç

Soğuyan egzos borusundan çıkan sıcak hava yoğunlaşıp akıyor.

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Zafer Oflu
Tamer Coşkun yazdı:

Herkese teşekkür ederim, motoru da yeni yapınca endişelenmiştim,

Motorun gayet iyi yapıldığının göstergesiymiş bu. Eğer su da eksilme yok ise sağlıklı motor yoğuşma suyunu eksozdan dışarı atarmış. benim ustalar böyle söylüyordu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...