İçeriğe Yönlendir

Mondeo Mk3 Bixenon Far

Seyyitali Mollabeyi

Recommended Posts

Seyyitali Mollabeyi

Merhabalar farlarımda aydınlatma yetersizliği ve yolda giderken çukura  yada kasise geldikce sol farda sönme oluyor. Kapatıp tekrar otomatige alınca düzeliyor. Sonraki cukurda yine. Asıl sorunum ise çok  az aydınlatma olması. 

Mercek kararmasi vs. bi dunya konu okudum aydınlatma ile ilgili ama ampulü çıkardım görsele ekledim orta kısmı kararmış. Sorunum ampulden ise Ampulden yorum yapılırsa gerekirse hemen yenisini alırım. 

67wRvh.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

MK3 Mondeo'ların mercekleri çok küçük. Bu yüzden yeterli aydınlatması yok. Doğru olan, mercek modifiyesidir.

Ancak ampülünüz de gidici muhtemelen.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Mondeo'nun farları xenon'dur. Mercekleri küçüktür. Mercek değişimiyle birlikte bi-xenon dönüşümü yapılır. Size gereken mercek değişimi + far temizliği + ampul değişimi. Ampuller orjinalse artık ömrü bitmiştir.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Daha önce yaptığım Mondeo MK3 mercek değişiminin aydınlatma farkına ait fotoğraf :)

a3d7d399baf49045b2714f1ec0fde74b.jpg

1e61c6422a2f006446d308993c982be2.jpg

Bu da eski ve yeni merceğin araçtaki görüntüsü:

f740270f6199d076129d28d97c7e18b6.jpg

Son hali:

ea39f4203fc40b39cd4191fd7b9832bc.jpg

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Ankarada bana şurası yapıyor  diyebileceğiniz yer mevcutmu
Benim yok açıkçası.
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
Seyyitali Mollabeyi yazdı:

Neresi yaparsa yapsın farlar sökülecek. Aklınızdaki sabah vereyim öğleden sonra hazır olsun ise, öyle değil.

2-3 gün aracı kullanmayacaksınız. Bu nedenle bu işi iyi yapan birine kargo ile yollayın,işiniz hallolur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mehmet Pınar yazdı:

Neresi yaparsa yapsın farlar sökülecek. Aklınızdaki sabah vereyim öğleden sonra hazır olsun ise, öyle değil.

2-3 gün aracı kullanmayacaksınız. Bu nedenle bu işi iyi yapan birine kargo ile yollayın,işiniz hallolur.

Aynen durum bu. Gönderin @Metin Akbal bey'e @Seyyitali Mollabeyi bey.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Olmaya olur da sabah al öğleden sonra tak aksama da çöpe at olur [emoji16]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Aynen durum bu. Gönderin [mention=76937]Metin Akbal[/mention] bey'e [mention=87256]Seyyitali Mollabeyi[/mention] bey.
Istanbul da soran olsa direk @Servet Aydın derdim sonra da İlker Kemal [emoji16] Hatta Ankarada ki kullanıcılar için de derim.
Yorum bağlantısı
Seyyitali Mollabeyi

aktif olarak eşimle kullanıyoruz. Bu yaz çoruma memleketime gidecem zaten metin abi :) Satmazsam orda görüşelim inşallah 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
aktif olarak eşimle kullanıyoruz. Bu yaz çoruma memleketime gidecem zaten metin abi [emoji4] Satmazsam orda görüşelim inşallah 

Metin bir günde yapar bunu.
Yorum bağlantısı
Yusuf Davaz

Hiç kimse yapmaz. uğraşmak istemezler. buna harcayacakları vakit ile kaç tane far parlatma, temizleme ayağına milleti kandırırlar. 

El beceriniz var ise kendiniz yapın. ben şahsen kendim yaptım. yalnız merceği yeni nesil ufaklardan alın. onun montajı daha kolay olur

Yorum bağlantısı
Alişan YILMAZ

Yardımcı olurum ben 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...