İçeriğe Yönlendir

Samsung M51

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

uygun fiyatlı telefon bakarken dikkatimi çekti. 7000mah batarya, 8gb ram, 128gb hafıza ve artırılabilir. sar değeri çok düşük diğerlerine göre. super amoled ekran. ikisi de snapdragon 730g çipsetli vs vs. xiaomi note 10 lite bakarken neden bu işte daha eski ve köklü tecrübeli samsung almayayım ki? hem de amazon satıcılı olanı 3700. samsung kendisi 3800'e satıyor. mi note 10 lite 8gb 4200'lerde

iki telefonun karşılaştırması

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/588658-590428/samsung-galaxy-m51_xiaomi-mi-note-10-lite-8gb/

kullanan tecrübe eden var mı acaba, ne dersiniz?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

metal kasa ve cam arka kapak ile premium hissi, kavisli gg5 ve HDR 10 destekli ekran, kızıl ötesi tercih ederseniz m51 almazsınız :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

metal kasa ve cam arka kapak ile premium hissi, kavisli gg5 ve HDR 10 destekli ekran, kızıl ötesi tercih ederseniz m51 almazsınız :)

Kasa önemli değil. Kavisli ekran hiç istemiyorum. Kızıl ötesi ne işe yarıyor? 2002’de kullanıyorduk onu biz :) varsa kavissiz bu fiyatlarda önerilere açığım

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Ben kullanmıyorum ama, yakın zamanda Hanım a A51 aldık. Başarılı bir telefon. Kaldıki M51 bir tık daha iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Furkan Sumer yazdı:

aldın sandım..

oh bee 😌 

Hanım 12 alacam diyor. Bendeki ip8’i ona verip ikna etmeye çalışıyorum :) 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kasa önemli değil. Kavisli ekran hiç istemiyorum. Kızıl ötesi ne işe yarıyor? 2002’de kullanıyorduk onu biz :) varsa kavissiz bu fiyatlarda önerilere açığım

eski samsung kullanıcısı olarak artık OPPO dan başkasını almam diyorum.  neden samsung? powerbank niyetineyse birşey diyemeyeceğim. bir sürü bloatware yazılım yüklüyorlar içine.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hanım 12 alacam diyor. Bendeki ip8’i ona verip ikna etmeye çalışıyorum :) 

bendeki 64gb iphone 6 yi da bereberce verseniz, bak iphone 14 oldu dersiniz.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kızılötesi olunca kumanda işlevi kazanıyor. Mesela mi6 da var ve klima, tv , ses sistemi gibi ekipmanları telefonla kontrol edebiliyorum. Geçmiş zaman kaldığım bir otelde kışın klima kumandasını odaya koymamışlar, oda yeterince sıcak değildi, telefonla klimayı açmıştım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erhan Doruk yazdı:

Kızılötesi olunca kumanda işlevi kazanıyor. Mesela mi6 da var ve klima, tv , ses sistemi gibi ekipmanları telefonla kontrol edebiliyorum. Geçmiş zaman kaldığım bir otelde kışın klima kumandasını odaya koymamışlar, oda yeterince sıcak değildi, telefonla klimayı açmıştım.

en sevilmeyen müşteri tipi. anca herşeyi kurcalasın...

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

eski samsung kullanıcısı olarak artık OPPO dan başkasını almam diyorum.  neden samsung? powerbank niyetineyse birşey diyemeyeceğim. bir sürü bloatware yazılım yüklüyorlar içine.

bendeki 64gb iphone 6 yi da bereberce verseniz, bak iphone 14 oldu dersiniz.

Kendisinde 6s var. O bile artık çok yavaşladı. 

samsung gerçekten çok mu kötü o konuda? Arka planda çalışan şeyler çileden çıkarıyor mu?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Kendisinde 6s var. O bile artık çok yavaşladı. 

samsung gerçekten çok mu kötü o konuda? Arka planda çalışan şeyler çileden çıkarıyor mu?

xiaomi daha kötü arka plan uygulamalarında. samsung eskiden aynı xiaomi gibiydi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Dogan Arsiray yazdı:

xiaomi daha kötü arka plan uygulamalarında. samsung eskiden aynı xiaomi gibiydi.

Realme nasıl? Oppo gibi mi?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mert Gulkokan yazdı:

miui 12 yüklü xiaomi note 9 pro kullanıyorum arka uygulamalar rahatsız etmedi

tel oldukça akıcı

Yakınlık sensörü ve kamera toz alma problemi var mı?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mert Gulkokan yazdı:

eşimde de note 9s var şu an için toz alma sorunu olmadı

eşimin teli global benim tel ise hindistan versiyonu

yakınlık sensörü ne oluyor ?

Proximity sensor, aramada telefonu kulağa götürünce ekranın kararmasını sağlıyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mahmut Yıldız yazdı:

Realme nasıl? Oppo gibi mi?

realme nin pro modelleri gayet iyi. oppo cok iyi bir ortalama telefon sunuyor. oppo nun yenileri ise oldukca pahali. xiaomi ucuz telefon sunuyor yakin ozelliklerde ama pil cok cabuk eskiyor, ve arka play uygulamalari pili cok cabuk tuketiyor. illaki harici bir uygulama kapatici kurmak lazimdi. oppo huawei gibi bir telefon markasi olacak yakinda. ben tavsiye ederim, samsung, huawei ve xiaomi den sonra yazilimi cok temiz buldum 

Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Android pişmanlıktır :)  

uzun sure kullanilacaksa bence de. ama androidin yayginligi ve ucuzlugu avantaj olabiliyor. fayda fiyat gibi bakmali. 

Yorum bağlantısı
Muhammet  Ölmez
Dogan Arsiray yazdı:

Doğru, Poco X3 aldığımda içi bir sürü gereksiz ve silinemeyen uygulama ile doluydu, dosya yöneticisinde reklam çıkıyordu hatta 😃 

https://github.com/Szaki/XiaomiADBFastbootTools şu uygulama ile sildim hepsini, telefon kendine geldi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Dogan Arsiray yazdı:

realme nin pro modelleri gayet iyi. oppo cok iyi bir ortalama telefon sunuyor. oppo nun yenileri ise oldukca pahali. xiaomi ucuz telefon sunuyor yakin ozelliklerde ama pil cok cabuk eskiyor, ve arka play uygulamalari pili cok cabuk tuketiyor. illaki harici bir uygulama kapatici kurmak lazimdi. oppo huawei gibi bir telefon markasi olacak yakinda. ben tavsiye ederim, samsung, huawei ve xiaomi den sonra yazilimi cok temiz buldum 

uzun sure kullanilacaksa bence de. ama androidin yayginligi ve ucuzlugu avantaj olabiliyor. fayda fiyat gibi bakmali. 

Oppo yıllardım takip ederim ama hiç kullanmadım. Genel olarak söylenen hep şuydu, çok iyi telefon yapıyor ama çok pahalı. Aynen dedikleri gibi. Malzeme kalitesi çok iyi oluyor. Yazılımı da iyi. Ayrıca Oppo hızlı şarj konusunda da çok iyi. 

Benim şu an ki izlenimim şu, Realme ve Oppo yazılım olarak yakın ancak telefonlarda malzeme kalitesine bakarsak Oppo önde. Oppo 7 küsür mm kalınlıkta telefon yaparken Realme 8 küsür mm yapıyor. Telefonu ele alınca zaten fark var, Oppo bariz kaliteli ve ince. Reno 4 baktım hafta sonu, çok hoş. 4 pro enfes. 

Şu aralar telefon almam lazım, realme 6 pro bakıyordum, şimdi 7 pro'yu takip ediyorum. Haftaya indirim olursa diye bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

M21 bende nasil bir izlenim biraktiysa, taa karar verdigin ilk gunden beri samsung’a ya da android’e yanasmani istemiyodum.

Fiyata bakinca 4000 liraya yakin alinabilecek ara segment, ideal bir telefon olarak gorunuyor. ios onereyim desem 6 serilerinin ikinci ellerine 4000 lira fiyat biciyorlar bazen..

Yuksek ram, hafizasi, pili olan M51, A71, A80 ve Poco onerebilirim sanirim.. 

Guzel kararlarini bekliyorum 🐒

@Serkan Aktay xiaomi 10 serisinden birini kullaniyordu. Yardima ve tavsiyeye ihtiyacimiz var su an.. 😂

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

benim kullandigim gecen senenin modeli gayet yeterli bence.  reno 2z. ucuz ayrica.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Arkadaşlar bahsedilen bazı markaların fiyatları 5 bin liralarda hatta daha fazla. Ben bu fiyatlara çıkarsam gider iphone 11’i direkt alırım gözünün yaşına bakmam. ios kusursuz bir yazılım. Ben 4000 altında beni 4 sene götürecek telefon arıyorum. iphone maaşlarımızı aşar oldu. Tekrar bir maaşımın altına düşerse iphone alırım. Ama mecbur eksikliklerine rağmen android alacağız. 

uygulamalar meydanı boş bulunca her türlü veriyi çekmek için sürekli çalışıyorlar. ios buna asla izin vermiyordu. En güzel tarafı bu işte

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Samsung geri ödeme kampanyası nasıl bir şeydir? M51 için 200tl diyor. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Arkadaşlar bahsedilen bazı markaların fiyatları 5 bin liralarda hatta daha fazla. Ben bu fiyatlara çıkarsam gider iphone 11’i direkt alırım gözünün yaşına bakmam. ios kusursuz bir yazılım. Ben 4000 altında beni 4 sene götürecek telefon arıyorum. iphone maaşlarımızı aşar oldu. Tekrar bir maaşımın altına düşerse iphone alırım. Ama mecbur eksikliklerine rağmen android alacağız. 

uygulamalar meydanı boş bulunca her türlü veriyi çekmek için sürekli çalışıyorlar. ios buna asla izin vermiyordu. En güzel tarafı bu işte

oppo reno 2 yada 2z ye bir bak derim. medimarkt lar satiyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...