İçeriğe Yönlendir

Citroen C4 - Rölanti ve Stop Etme Sorunları

Özcan şahın

Recommended Posts

Özcan şahın

Bundan on ay önce 1.4 benzin lpg li 2009 cıtroen aldım bugüne kadar yedi binlira para harcadım önde değişmedik bisiy kalmadı ama benzinde gaz yememe rölanti dalgalanması ve gittikçe artan istop etme olayını çözemedim hatta şimdi araç yolda giderken bile istop ediyor ayağını gazdan her çekisinde artık ne yapıcam şaşırdım nerde ne derdi var bu olayı yaşayan biri varmıdır varsa fikir verirse yardımcı olursa çok sevinirim herkese saygılar

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Rölanti ayarlayıcısı değişti ise Rölanti dalgalanması ve stop etmenin nedeni kontrolsüz hava giren bir yer olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Özcan şahın yazdı:

Bundan on ay önce 1.4 benzin lpg li 2009 cıtroen aldım bugüne kadar yedi binlira para harcadım önde değişmedik bisiy kalmadı ama benzinde gaz yememe rölanti dalgalanması ve gittikçe artan istop etme olayını çözemedim hatta şimdi araç yolda giderken bile istop ediyor ayağını gazdan her çekisinde artık ne yapıcam şaşırdım nerde ne derdi var bu olayı yaşayan biri varmıdır varsa fikir verirse yardımcı olursa çok sevinirim herkese saygılar

Özcan Bey merhaba.

Başlığınız yönetimce düzenlenmiştir. Aracınızın Citroen’in hangi modeli olduğunu belirtiniz.

Aracınızda ateşlemenin düzgün olduğundan emin olabilmek için bujilerini ve kablolarını kontrol ettirin.

Arkadaşlar da yazmış:

Hava akış metre, rölanti motoru, oksijen sensörü, kontrol edilmeli. Aracınızın hava akışı düzenli değil anlaşılan.. Buna odaklanın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tam olarak araç ne ?

Bu güne kadar rolanti sorunu için neler yapıldı ?

Yorum bağlantısı
Özcan şahın
Mert Gulkokan yazdı:

aracınız c3 mü ? değişen parçaların listesini YAZAR mısınız .?

oksijen ve maf sensörleri değişti mi ?

İlginiz için tşk ederim araç c4 değişen parça bobinler bujiler alt üst oksijen sensörü kelebek kutusu temizliği katkı atarak enjektör temizliği yapıldı 

Emre Şimşek yazdı:

Özcan Bey merhaba.

Başlığınız yönetimce düzenlenmiştir. Aracınızın Citroen’in hangi modeli olduğunu belirtiniz.

Aracınızda ateşlemenin düzgün olduğundan emin olabilmek için bujilerini ve kablolarını kontrol ettirin.

Arkadaşlar da yazmış:

Hava akış metre, rölanti motoru, oksijen sensörü, kontrol edilmeli. Aracınızın hava akışı düzenli değil anlaşılan.. Buna odaklanın.

İlginiz için tskl araç c4 bobinler bujiler alt üst oksijen sensörü kelebek kutusu temizliği katkı atarak enjektör temizliği yapıldı 

Yorum bağlantısı
Özcan şahın
Özcan şahın yazdı:

Bundan on ay önce 1.4 benzin lpg li 2009 cıtroen c4 aldım bugüne kadar yedi binlira para harcadım önde değişmedik bisiy kalmadı ama benzinde gaz yememe rölanti dalgalanması ve gittikçe artan istop etme olayını çözemedim hatta şimdi araç yolda giderken bile istop ediyor ayağını gazdan her çekisinde artık ne yapıcam şaşırdım nerde ne derdi var bobinler bujiler alt üst oksijen sensörü kelebek kutusu temizliği katkı atarak enjektör temizliği yapıldı ama halen devam ediyor bu olayı yaşayan biri varmıdır varsa fikir verirse yardımcı olursa çok sevinirim herkese saygılar

Yorum bağlantısı
Özcan şahın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tam olarak araç ne ?

İlginiz için tşkler bobinler bujiler alt üst oksijen sensörü kelebek kutusu temizliği katkı atarak enjektör temizliği yapıldı ama halen devam ediyor

Yorum bağlantısı
Özcan şahın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tam olarak araç ne ?

İlginiz için tskl araç c4 bobinler bujiler alt üst oksijen sensörü kelebek kutusu temizliği katkı atarak enjektör temizliği yapıldı ama halen sorun  devam ediyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Özcan şahın yazdı:

İlginiz için tskl araç c4 bobinler bujiler alt üst oksijen sensörü kelebek kutusu temizliği katkı atarak enjektör temizliği yapıldı ama halen sorun  devam ediyor

Oksijen sensörü rolantiyi pek bozmaz. 

Benzin ve lpg'de ikisinde de yapıyor mu ?

Sabah soğukken çalışmasında sorun var mı ?

Soğukken rolanti düzgün mü ?

Rolanti valfi vardır. ona bakılmalı. karter havalandırma hortumlarına bakılmalı. 

Silindir kompresyonları ölçülmeli. 

Yorum bağlantısı
Özcan şahın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Oksijen sensörü rolantiyi pek bozmaz. 

Benzin ve lpg'de ikisinde de yapıyor mu ?

Sabah soğukken çalışmasında sorun var mı ?

Soğukken rolanti düzgün mü ?

Rolanti valfi vardır. ona bakılmalı. karter havalandırma hortumlarına bakılmalı. 

Silindir kompresyonları ölçülmeli. 

Tskl söylediklerinize baktırıcam

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sorulara neden cevap vermiyorsunuz?
Bilgi vermeden çözüm bulamazsınız?
Kendi aracınız değil mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...