İçeriğe Yönlendir

407 1.6 Dizel Soğuk Çalışma Sorunu

Fatih Öztürk

Recommended Posts

Fatih Öztürk
(düzenlendi)

Merhaba Arkadaşlar,

Bir arkadaşımın sorunu için danışma ihtiyacı hissettim. Araç 407 1.6 dizel. Sabah ilk çalıştırmada alıyor fakat hemen sonrasında stop ediyor. Daha sonrasında tekrar çalışması için marşa 4-5 defa basması gerekiyor baya uzun sürede alıyor marşı ve bir daha aynı sorun yaşanmadan kullanıyor. Benim aklıma ilk hava  yakıt karışımı sorunu geldi. Aklınıza gelen başka bir sorun olabilir mi? Ya da benzer sorunu yaşayan var mıdır aranızda?

Şimdiden teşekkür ederim. 

tarihinde Fatih Öztürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yakıt pompası olabilir

Enjektörler işeme ya da kaçırma yapıyor olabilir.

Kızdırma bujileri çalışmıyor olabilir.

Yakıt hattında sorun olabilir.

Bir çok sebep var.

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk
Sani Gerşon yazdı:

Yakıt pompası olabilir

Enjektörler işeme ya da kaçırma yapıyor olabilir.

Kızdırma bujileri çalışmıyor olabilir.

Yakıt hattında sorun olabilir.

Bir çok sebep var.

Sani Bey çok teşekkür ederim, aklıma gelen ihtimaller arasında pompa ve enjektör de vardı ama öyle bir sorunda araç ilk marşta normal çalışır mı? Ya da kızdırma bujilerinde sorun olsa hem araç uyarı verir hem de yine ilk çalıştırmada zorlanmaz mıydı? 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İlk çalıştırmada hatta kalan yakıtı kullanıp sonra pompa yetiştiremiyor olabilir. Kızdırmalardan belki biri arada bir çalışıyordur.

Ehil biri kontrol etmeli.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk
Sani Gerşon yazdı:

İlk çalıştırmada hatta kalan yakıtı kullanıp sonra pompa yetiştiremiyor olabilir. Kızdırmalardan belki biri arada bir çalışıyordur.

Ehil biri kontrol etmeli.

Şimdi oturdu :) yani pompa sorunu - bu çok mantıklı. Sonrasında uzun uzun 4-5 marştan sonra çalışması pompanın ancak uzun uğraştan sonra mazot yetiştirdiğine delalet. 

Çağlar Bayur yazdı:

egzantrik okuyucu ya baktırsın il aşamada

ilettim arkadaşa Çağlar bey, kutusunda büyük hissediyor :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçen aynısını yaşadım 2 kere, ikisinde de aracı dışarıda hafif arkaya eğimli bırakınca yaşadım. daha sonra hep otoparka koyduğum için midir bilmiyorum ama sıkıntı olmadı. ustam mazot filtresinde su vardır dedi ama bilemiyorum.

İlkinde çalışıp stop ettikten sonra hiç çalışmadı, akü bitti usta ile takviye edip çalıştırmıştık, ikincide kendim mazot çekip çalıştırdım.

Yorum bağlantısı
Kutluay Selçuk

ilk çalıştırmada çalışıp akabinde stop etmesi aklıma yakıt filtresinde hava veya su birikmesi getiriyor.

yakıt yolundaki mazotu yaktıktan sonra filtreden mazot gelişi kesiliyor gibi.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

egzantrik okuyucu ya baktırsın il aşamada

o genelde isindiktan sonra ariza verir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Dogan Arsiray yazdı:

o genelde isindiktan sonra ariza verir.

marştan sonra bakmıyor oraya, krank okuyucu devamlı okur ama

damdan düşenin halinden.... 6 ayda keşfetmiştim orayı cihazda da göstermiyor, teknoloci çaresiz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...