İçeriğe Yönlendir

Enpara Kredi Kartı Bilgilerim Çalındı

Mert Gulkokan

Recommended Posts

Mert Gulkokan

Az önce başıma gelen bir durumdur. Kısa mesaj ile haberim oldu. Hemen kredi kartını iptal ettim. 10 yıldır internetten harcama yapan birisi olarak başıma geldi
Amerikadaki bir siteden 70.96 dolarlık bir harcama yapılmış. İnternette Amerikalılar tarafından da birçok şikayet var. Enpara mail attı formu doldurup geri göndereceğim. Onlarda karşı site ile iletişim kurup iptal isteyeceklermiş. Süreç pandemi dolayısı ile 90 günü bulabilirmiş.

Harcamada yazan bilgi şu

Parts 07936 round rock us

Bugün yaptığım harcamalar

Migrostan ev ihtiyaçları
Avm den fast food gıda aldık
Birde 2. Kez olmak üzere fermante mutfağım isimli siteden online alışveriş yaptık kozmetik amaçlı

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Mesajın linki
Sani Gerşon
(düzenlendi)

Bu her kredi kartı kullanıcısının başına gelebilir. Benim ortaköy'de gittiğim bi barda kopyalamışlardı kartımı. Sırf internet diye düşünmemek lazım.

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Mesajın linki
Adnan Çakır

Geçmiş olsun Mert, hepimiz kullanıyoruz korkarak ta olsa umarım düzelir.

• Beğen 1
Mesajın linki
Çağlar Bayur

senin alışveriş yaptığın yer değil de, sanırım bu aralar banka sv lara sızıyorlar

• Beğen 1
Mesajın linki
Mehmet Ozyurek

Benimkini kömürcü kopyalamıştı.. 

Emniyete şikayetçi olmaya gittiğimde bir kaç kişi daha vardı şikayet için bekleyen.. 

Sohbet ederken, herkesin aynı kömürcüye ödeme yaptığı bilgisine ulaşmıştık. 

Sadece internet diye düşünme. 

İnternette sanal kullanın. Bana da sanal verin. 

• Beğen 6
Mesajın linki
Fatih Evcin

Geçmiş olsun,
Benimde iş Bankası kartım kopyalanmıştı.
Her kartın başına gelebilecek bir durum, kartlara İnternet alışveriş limiti koymak ve alışveriş sonrası limiti sıfırlamak en kesin çözüm.

• Beğen 1
Mesajın linki
Ahmet Ekici

Geçmiş olsun, internet-posta-telefon ile alışveriş kapalı olduğu halde mi bu alışveriş yapılmış?

• Beğen 1
Mesajın linki
Metin Mankal

4280 liram gitti..4,5 sene önce..17. mahkemede sonuçsuz kaldı..Yapanlar yakalandı ama tutuksuz yargılanmak üzere serbestler..Dolandırıcı şahıslar benim gibi 78 kişinin daha kartından harcama yapmışlar..700 bin liraya yakın parayı cebe indirmişler ve 3 yıldır ellerini kollarını sallayarak geziyorlar.Belkide eski işlerine devam ediyorlar yine..

• Beğen 3
  • Şaşkın 1
Mesajın linki
Sani Gerşon
Metin Mankal yazdı:

4280 liram gitti

Nasıl olur? Kartınız sigortalı. Ayrıca kart kopyalandıysa slip'ten yakalıyorlar vs. Bir sürü yöntem var.

Mesajın linki
Mehmet Ozyurek

Kartların çok kopyalandı.

Hiç birinde bir zararım olmadı. hepsi de kısa sürede iade edildi. 

şifreli işlem yapılmadığı sürece korkmayın.

Şifreli işlemin iadesi yok .

• Beğen 1
Mesajın linki
Metin Mankal
Sani Gerşon yazdı:

Nasıl olur? Kartınız sigortalı. Ayrıca kart kopyalandıysa slip'ten yakalıyorlar vs. Bir sürü yöntem var.

Benimki şifreli işlemdi..Bankanın mail hesabını hacklemişler..Gönderdikleri sahte şifreyle hesabımdan para çekmişler.Banka parayı vermeyiz diyor..Biz suçumuz yok diyoruz..En son mahkeme biz suçluları bulduk aranızda anlaşın dedi..Biz itiraz ettik..Böyle mutlu mesut yuvarlanıp gidiyoruz..

• Şaşkın 1
Mesajın linki
Fırat Önal

Şifreyle olduysa vermiyorlar. Ama şifresizse veriyorlar. Benimde gitmişti paralar. 1 ay sonra geri yattı. Ben ilçedeki migrostan alışveriş yaptıktan  1 dakika kadar sonra kartımdan alışveriş yapılmıştı. Telefona çok geç baktım. Allahtan banka şüpheli görüp 3. işlemden sonra kartı kapatmış. İnternet ve telefon alışverişlerine o günden beri kapalı. Alışveriş yapacağım zaman uygulamasından açıp hemen kapatıyorum.

Mesajın linki
Eyüp Çetin

4 sene önce kredi kartımdan 250 liralık TT faturası ödenmişti. Kapattırdım hemen. Sonra harcamalara bakınca yolda otogaz aldığım bir benzinlik dikkatimi çekti. Yolda kalmamak adına kurumsal olmayan bir yerden almak zorunda kalmıştım ve şüphelenmiştim. Bankaya dilekçe ile başvuru yapınca geri iade ediliyordu.

• Beğen 1
Mesajın linki
Mert Gulkokan
4 sene önce kredi kartımdan 250 liralık TT faturası ödenmişti. Kapattırdım hemen. Sonra harcamalara bakınca yolda otogaz aldığım bir benzinlik dikkatimi çekti. Yolda kalmamak adına kurumsal olmayan bir yerden almak zorunda kalmıştım ve şüphelenmiştim. Bankaya dilekçe ile başvuru yapınca geri iade ediliyordu.
Sıkıntı şu ki enpara karşı taraf ile iletişim kuracağız diyor pandemi ile 90 günü bulur diyor falan filan
Şifresizde olsa geri alamama gibi bir durum olabilir
Mesajın linki
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Benim bugüne kadar iyiki başıma gelmedi.

Dikkat ettiklerim;

Fiziksel kredi kartını kesinlikle online işlemlerde kullanmam

Kartımın arkasındaki CVC numarasını ezberlerim, kartın üzerinden kazırım.

Kullandığım sanal kartın limitini anlık kontrol ederim, alışveriş bitince limiti sıfırlarım.

İnternet bankacılığı şifrem uzundur, 3 ayda bir değiştiririm.

Bilgisayarımdan asla bilmediğim sitelere girmem, mp3 indirmek , oyun oynamak , film izlemek bilgisayarda yapmadıklarım.

Firefox ta ayarladım , tarayıcıyı kapanınca cokies leri otomatik siliniyor.

Şu var, iş dolayısı ile Hilton otellerinde konaklama yapıyorum, adamlar ödeme yapmadan önce kartı sisteme kopyalıyorlar. Bunun için de bilgi vermiyorlar, olası bir hasarda karttan otomatik çekmek için olduğunu da söylediler. İtiraz ettim, merkezden arayıp durumu açıkladılar ve burada böyle işinize gelirse diye bir durum olmuştu. Artık konaklama yapacaksam , telefon uygulamalarından online ödeme yapıyorum.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Mesajın linki
Tansu Kalafatoğlu
Ahmet Ekici yazdı:

Geçmiş olsun, internet-posta-telefon ile alışveriş kapalı olduğu halde mi bu alışveriş yapılmış?

Ben de aynı soruyu sormak istiyorum

Mesajın linki
Mert Gulkokan
Ben de aynı soruyu sormak istiyorum
Açıkken oldu
  • Beğen 1
Mesajın linki
Tahir Ak

geçmiş olsun. halkbankasında bana da olmuştu 3 4 yıl önce. geri yatırdılar. yurt dışından çekim yapılmış

Benim bugüne kadar iyiki başıma gelmedi.

Dikkat ettiklerim;
Fiziksel kredi kartını kesinlikle online işlemlerde kullanmam
Kartımın arkasındaki CVC numarasını ezberlerim, kartın üzerinden kazırım.
Kullandığım sanal kartın limitini anlık kontrol ederim, alışveriş bitince limiti sıfırlarım.
İnternet bankacılığı şifrem uzundur, 3 ayda bir değiştiririm.
Bilgisayarımdan asla bilmediğim sitelere girmem, mp3 indirmek , oyun oynamak , film izlemek bilgisayarda yapmadıklarım.
Firefox ta ayarladım , tarayıcıyı kapanınca cokies leri otomatik siliniyor.

Şu var, iş dolayısı ile Hilton otellerinde konaklama yapıyorum, adamlar ödeme yapmadan önce kartı sisteme kopyalıyorlar. Bunun için de bilgi vermiyorlar, olası bir hasarda karttan otomatik çekmek için olduğunu da söylediler. İtiraz ettim, merkezden arayıp durumu açıkladılar ve burada böyle işinize gelirse diye bir durum olmuştu. Artık konaklama yapacaksam , telefon uygulamalarından online ödeme yapıyorum.
cvc çok mantıklı. orayı kazımak akılda tutmak zekice bir çözüm geliyor bana da
  • Beğen 1
Mesajın linki
Tahir Ak

Ayrıca önlem olarak yatırım yaptığım bankanın kredi kartını veya banka kartını evde tutuyorum.
O kartlar ile ne sanal ne reel alışveriş yapıyorum . Maaş kartında en fazla maaşım kadar para 1 maaşım kadar kart limiti oluyor. ortalık kötü

Mesajın linki
Mert Gulkokan
geçmiş olsun. halkbankasında bana da olmuştu 3 4 yıl önce. geri yatırdılar. yurt dışından çekim yapılmış
Karın tüm bilgileri ezberimdedir cüzdandan çıkarmam bile
  • Beğen 1
Mesajın linki
Tahir Ak
Karın tüm bilgileri ezberimdedir cüzdandan çıkarmam bile
yuh diyorum o zaman
Mesajın linki
Ali Darbaz

Sanal kart sayesinde heklenmedim. 

• Beğen 1
Mesajın linki
Mehmet Ozyurek
Mert Gulkokan yazdı:

Sıkıntı şu ki enpara karşı taraf ile iletişim kuracağız diyor pandemi ile 90 günü bulur diyor falan filan
Şifresizde olsa geri alamama gibi bir durum olabilir

Öyle derler de.. çabuk hallolur meral etme. 

Tahir Ak yazdı:

Fiziki olarak kartın ele geçmesi zor. 

Sanaldan kopyalanıyor genelde

Mesajın linki
Yurdaer Elay
(düzenlendi)
Erhan Doruk yazdı:

İstanbul Topkapı'da yerli meşhur otellerden biri iznim olmadan, yanlışlıkla(!), kredi kartımdan fazladan para çekmişti. Gerçekten yanlışlık yapmış olabilirler bir şey demiyorum, ama hatalarının telafisi için bir dahaki konaklamada ödeyeceğiniz miktardan düşeriz diyince benim sigorta attı.. Müdürleri arayıp özür diliyor, bedava konaklama teklif ediyorlar vs vs. Paramı iade edin, bundan sonra da Allah yolunuzu açık etsin, dedim ve kapattım telefonu.

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
Mesajın linki
Mehmet Ozyurek
Yurdaer Elay yazdı:

İstanbul Topkapı'da yerli meşhur otellerden biri iznim olmadan, yanlışlıkla(!),

Hata diyince.
Bir anımı anlatayım.

Normalde kendim sanal kart kullanırım. Ekran görüntüsünü alır galeriye kaydeder, lazım olunca oradan bakarım.
Forumdan Osman Abi. Osman Ünal’ın poliçelerini yaptık. O da ekran görüntüsü attı. Benimkiyle aynı banka.
Heralde yanlışlıkla galeriye kaydetmişim görüntüyü.

Aliekspresten bir şeyler aldım. Galeriye girdim. Görüntüdeki numarayı yazıp ödedim.

Bir kaç gün sonra
Osman abiye başka bir iş daha yaptık.
Abim yine aynı görüntüyü attı. Numaraları girip tahsilatını yaptım ama. İçime de kurt düştü.
Bu numaraları hatırlıyorum ben dedim.
Nerden, nerden derken aklıma geldi aliekspress
Hemen girdim benim bankaya. Baktım kartta harcama görünmüyor.
Osman abiyi aradım. Abi dedim senin karttan aliekspresste harcama falan yapılmış mı.
Yapılmış dedi.
Sonra ben eft yapmıştım harcadığım tutarı.

• Beğen 3
  • Mutlu 9
Mesajın linki
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...