İçeriğe Yönlendir

Superb 30 Bin km Servis Bakımı

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Superbmiz 30 bin için bakıma Antalya çağ skoda servisden randevu alıp cumartesi saat 13:30 da götürdük.Araç kilometre doldurmadığı için yıl dolduğundan ve birde garantisi hala devam ettiği için mecbur yetkili servise gittik.

Aracı akşam saat 17:30da herşeyi bitmiş olarak teslim aldık.Aracın peryodik bakımı dışında silecekleri değiştik.Ayrıca ekstradan motor koruma ve hatırlayamadığım 1 paket içine dahil ettikleri 4 uygulama yaptılar.Klima bakımı temizliği yağıda buna dahildi.

Araca servis bakımı için  silecekler ve koruma paketi dahil 1590,76-tl ödedik.Ekstraların haricinde sadece bakım 1039-tl civarıydı.

O4lY2J.jpg

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hayırlı olsun. Sileceği keşke dışarıdan temin etseydiniz 310 lira az para değil ve yağ hariç en yüksek kalem o olmuş 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Saatlik işçilik ücreti ve KDV'leri düşünürseniz abartılacak bir rakam değil. Hayırlı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Sani Gerşon yazdı:

Aman Allah'ım, o silecek setinin parası nedir ya?

Normal, Fiesta nın 4,5 sene evvel 150tl idi. 

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Sani Gerşon yazdı:

Aman Allah'ım, o silecek setinin parası nedir ya?

Rakam yetkili servis işin gayet uygun bence. Corolla aracın sileceklerini Toyota Plaza Alj’de yeni değiştik çifti 450 TL idi.

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Genele bakarsak uygun olmuş.

Silecek Bosch alınsa 140-150'dir sanırım ama orijinal kadar kaliteli olmuyorlar.

Servisler işçilik ve motor yağından çok şişiriyor. Burada da bakım işçiliği ayrı, yağ değişimi ayrı yazılmış mesela. Ama totalde 250 TL işçilik yine çok değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kenan Aydemir

Honda servisine gittik cuma günü. İlk bakım için (yağ, yağ filtresi, hava filtresi, polen filtresi, lpg filtreleri) 1680 tl para aldılar. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan

Bende önümüzdeki hafta bakıma gideceğim, benim de 60 bin/4. yıl bakımı olacak, 50 bin km aracım, bana da yaklaşık bu fiyatı verdiler. Orjinal parçalarla dışarıda yaptırsanız çok bir kar olmuyor, filtreler muadil kullanınca kar etmeye başlıyorsunuz... Benim aracım 2017 model, uzatılmış garantide var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Turan
Fatih Sarıkaya yazdı:

Superbmiz 30 bin için bakıma Antalya çağ skoda servisden randevu alıp cumartesi saat 13:30 da götürdük.Araç kilometre doldurmadığı için yıl dolduğundan ve birde garantisi hala devam ettiği için mecbur yetkili servise gittik.

Aracı akşam saat 17:30da herşeyi bitmiş olarak teslim aldık.Aracın peryodik bakımı dışında silecekleri değiştik.Ayrıca ekstradan motor koruma ve hatırlayamadığım 1 paket içine dahil ettikleri 4 uygulama yaptılar.Klima bakımı temizliği yağıda buna dahildi.

Araca servis bakımı için  silecekler ve koruma paketi dahil 1590,76-tl ödedik.Ekstraların haricinde sadece bakım 1039-tl civarıydı.

Polen ve yakıt filre değişimi siz mi istemediniz?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tahir İlter yazdı:

Hayırlı olsun. Sileceği keşke dışarıdan temin etseydiniz 310 lira az para değil ve yağ hariç en yüksek kalem o olmuş 

bir de o kadar çabuk eskimez markalı silecek. tam biz servis kazığı olmuş. ben C180 mercedesin orijinal sileceklerini 8. senesinde değiştirmiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ben de corolla’da hava-polen-yağ filtre, yağ(0w20) ve tapa conta’ya 1000 vermiştim. Toyota yağdan kitlemişti bana. 400 yağa, 200 işçiliğe almıştı. 

Dogan Arsiray yazdı:

bir de o kadar çabuk eskimez markalı silecek. tam biz servis kazığı olmuş. ben C180 mercedesin orijinal sileceklerini 8. senesinde değiştirmiştim.

25-30 liralık r.b.w’ler ilk senesinde kusursuz çalışıyor. Bence sileceğe o paraları vermek gereksiz. Bosch’a 150 vermek hepten gereksiz. O da en fazla 2 sene gidiyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben de corolla’da hava-polen-yağ filtre, yağ(0w20) ve tapa conta’ya 1000 vermiştim. Toyota yağdan kitlemişti bana. 400 yağa, 200 işçiliğe almıştı. 

25-30 liralık r.b.w’ler ilk senesinde kusursuz çalışıyor. Bence sileceğe o paraları vermek gereksiz. Bosch’a 150 vermek hepten gereksiz. O da en fazla 2 sene gidiyor

8 sene diyorum ben...  RBW filan hikaye orijinalinin yanında,

Tabi bende RBW alıyorum kendi arabama, çünkü dışarıda duruyro güneşin altında bozuluyor hepsi. hatta BIM sileceği taktım iki tane daha takarken eskimiş bugün silmiyordu :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Bizim araçların kiralama şirketi artık araçların yetkili serviste bakım yapılmasına onay vermiyor. Geçen hafta euromaster bayisine yönlendirdiler, ne dediysek yetkiliye onay alamadık. Son bakım 75bin yetkilide 1600 tl civarına yapılmıştı. Ekstra silecekler değişmişti. Kiralama şirketi de kurumsal en büyük üç şirketten biri. Telefonda garantisi bozulmuyor dedi.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Erhan Doruk yazdı:

Bizim araçların kiralama şirketi artık araçların yetkili serviste bakım yapılmasına onay vermiyor. Geçen hafta euromaster bayisine yönlendirdiler, ne dediysek yetkiliye onay alamadık. Son bakım 75bin yetkilide 1600 tl civarına yapılmıştı. Ekstra silecekler değişmişti. Kiralama şirketi de kurumsal en büyük üç şirketten biri. Telefonda garantisi bozulmuyor dedi.

Kiralama şirketleri artık kılın tüyün hesabını yapıyorlar çünkü insanlar artık filo kiralamaya gitmiyorlar.

Bizim araç dolu yemişti, dedik ki göçük onarım yaptırın, bize de geçici araç verin, değer kaybı yaşamayın. Adamlar komple arabayı boyatmayı tercih ettiler o zaman ucuz diye.

Biz vergiler dahil işin parasal hesabını yaptık, artık kiralamanın ekonomik olarak faydalı olmadığını gördük.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Sani Gerşon yazdı:

Kiralama şirketleri artık kılın tüyün hesabını yapıyorlar çünkü insanlar artık filo kiralamaya gitmiyorlar.

Bizim araç dolu yemişti, dedik ki göçük onarım yaptırın, bize de geçici araç verin, değer kaybı yaşamayın. Adamlar komple arabayı boyatmayı tercih ettiler o zaman ucuz diye.

Biz vergiler dahil işin parasal hesabını yaptık, artık kiralamanın ekonomik olarak faydalı olmadığını gördük.

Araç kiralamanın ekonomik olmamasından ziyade şirketin kiralama bedellerini , sigorta, mtv dahil vergiden düşebildiği için mantıklı. Mesela benim aracın aylık kirası 430 eur+ kdv. 3 yılda aracın sıfır bedeline yakın tutuyor ama bunun içinde 2 takım lastik, sigorta,mtv ,periyodik bakımlar dahil. Dönen aracı da 3 yıllık kira bedeli ile sattığınd iyi kar ediyor. Şirkette 30 araç olsa , 30 araç almak için finansman bulma ve satış sonrası işlerle şirket uğraşmak yerine kiralama yolunu tercih ediyor. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

8 sene diyorum ben...  

Merso dedikten sonrasına bakmadım zaten :) 

Orijinalleri bitince rbw al geç abi. Bir sene kusursuz siliyor. Ben 5 sene denedim bu olayı. 5 senede 100tl’ye silecek sorunu yaşamadım. Miss temiz :) 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Yuh, 4 litre yağ 500 TL mi, ben 8 litre Mobil Tam sentetik 0W-40 yağa 440 TL verdim 1-2 ay önce. Birde utanmadan yağ değişim parası yazmışlar.

Neyse siz sağlıkla kazasız belasız kullanın. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Hiç sıfır arabam olmadı ama herhalde ilk bakımda kazığı gördükten sonra yetkili servisten vazgeçerdim herhalde..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Emre Şimşek yazdı:

Hiç sıfır arabam olmadı ama herhalde ilk bakımda kazığı gördükten sonra yetkili servisten vazgeçerdim herhalde..

Arabanın sıfırı 350,400 bin. Bin lira  düşük araç fiyatına göre. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Emre Şimşek yazdı:

Garantiden çıkar dediler mi bi geri dönüş yaparsın :) mahkemede uğraşıp zaman harcamak istemiyorsan paşa paşa gidiyorsun. Ama honda alma. Bu periyodik servisler honda’da 2-2,5 kat pahalıymış diyorlar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...